Gmina Police

Jasienica: Odszukają wyrzucone nagrobki

Na prośbę mieszkańców Jasienicy, w najbliższą sobotę (9 kwietnia br.), dr Marek Łuczak z Pomorskiego Towarzystwa Historycznego, wraz z wolontariuszami podejmą próbę odszukania jak największej ilości nagrobków i fragmentów płyt i głowic, które wyrzucono na końcu ul. Wodnej w Jasienicy, u ujścia do Odry Kanału Jasienickiego.

Opublikowane

w dniu

Następnie postaramy się poskładać je w całość, a potem przewieźć je do lapidarium na dawnym cmentarzu przy ul. Jana Kazimierza w Jasienicy, skąd prawdopodobnie pochodzą – mówi Marek Łuczak. Będziemy to dokładnie weryfikować po ich ewidencji.

Zdjęcia nagrobków, odnalezionych przez Tomek Murek, zostały opublikowane na portalu Policki Blog Historyczny 1 kwietnia br. Obecnie większość z nich jest wyciągnięta na brzeg, część wciąż spoczywa w wodzie. Dawny cmentarz zostanie sprawdzony przy pomocy metalowych prętów, w przypadku odnalezienia kolejnych płyt zostaną one przeniesione do lapidarium.

O godzinie 10:00 zapraszam wszystkich chętnych na miejsce zbiórki przy ruinach Klasztoru Augustianek przy ul. Zatoka w Policach-Jasienicy. Od klasztoru spróbujemy dojechać ul. Wodną w kierunku Odry i Zalewu Szczecińskiego najbliżej jak tylko się da do ujścia Kanału Jasienickiego (dystans ok. 3 km), gdzie znajdują się fragmenty nagrobków.

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie