Gmina Nowe Warpno

Podgrodzie: Wiosenne strzyżenie owiec

Nadeszła pora, by nasze owieczki zrzuciły swoje zimowe futro. Jak wyglądało strzyżenie, jakimi narzędziami się posługiwano i co na to owieczki? Tego dowiemy się w sobotę,  21 maja br. 

Opublikowane

w dniu

Dodatkowymi atrakcjami będą:
– karmienie zwierząt
– gry i zabawy dla dzieci
– strzelanie z łuku
– kramik z pamiątkami
– ognisko – udostępnimy kije do pieczenia kiełbasek, więc zapraszamy do zabrania ze sobą prowiantu.

Start: godz. 14:00
Miejsce: Słowiański Park Historyczny PODGRODZIE
ul. Podgrodzie 99, Nowe Warpno
(wejście na przeciwko przystanku PKS)
Wstęp: 10zł/os.

Po więcej informacji na fb:
https:/www.facebook.com/slowianski.park.historyczny

Reklama

Gmina Nowe Warpno

Brzózki w finale konkursu „Piękna Zachodniopomorska Wieś”

Mieszkańcy gminy Nowe Warpni mają powody do dumy – ich malownicza wieś Brzózki została nominowana do finału prestiżowego konkursu „Piękna Zachodniopomorska Wieś”. Brzózki znalazły się w ścisłym gronie tylko dziesięciu sołectw, które mają szansę na zwycięstwo w województwie zachodniopomorskim, gdzie konkurencja obejmuje aż 1742 sołectwa.

Opublikowane

w dniu

Wiadomość o nominacji została przyjęta z dużym entuzjazmem przez lokalną społeczność, a na stronie internetowej Brzózek podkreślono, że uzyskanie takiego wyróżnienia w tak licznej konkurencji jest ogromnym zaszczytem.

Nagroda „Piękna Zachodniopomorska Wieś” stanowi nie tylko prestiżowe uznanie, ale również jest odzwierciedleniem ciężkiej pracy mieszkańców w ochronie i promowaniu regionalnego dziedzictwa oraz dbałości o estetykę swojej miejscowości. Uroda Brzózek, z jej zachowanymi tradycyjnymi budynkami i zadbanych przydomowych ogródków, przyciąga uwagę nie tylko mieszkańców regionu, ale również turystów szukających sielskich krajobrazów Pomorza Zachodniego.

Ceremonia wręczenia nagród w konkursie „Piękna Zachodniopomorska Wieś” odbędzie się już niebawem, a emocje i oczekiwania wśród mieszkańców sołectwa Brzózki są wielkie. Niezależnie od ostatecznego wyniku, sam fakt nominacji jest już znacznym osiągnięciem i powodem do dumy dla całej gminy Nowe Warpno.

 

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Nowe Warpno – sezon letni powitany otwarciem kąpieliska

Od 1 lipca mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Nowe Warpno mogą cieszyć się urokami letniego wypoczynku nad wodą, gdyż miejscowe kąpielisko zostało oficjalnie otwarte dla publiczności. Obszar rekreacyjny został odpowiednio przygotowany do bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych, co jest możliwe dzięki obecności dwóch wykwalifikowanych ratowników.

Opublikowane

w dniu

W związku z troską o bezpieczeństwo i ciągłość ochrony na kąpielisku, Gmina Nowe Warpno zainwestowała w przyszłość lokalnych służb ratowniczych, finansując kurs na ratownika wodnego. Prowadzony przez doświadczonego Pana Waldemara Wnuka, kurs ma na celu przeszkolenie czterech osób. Ci przyszli ratownicy, w ramach porozumienia, w nadchodzących latach będą zabezpieczać kąpielisko, gwarantując wypoczynek na najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Szczególne znaczenie ma fakt, że realizowany program szkoleniowy nie tylko zwiększa bezpieczeństwo na kąpielisku, ale również stanowi inwestycję w lokalny rynek pracy, dając szansę mieszkańcom na zdobycie kwalifikacji i pracy w sektorze usług ratowniczych.

Dzięki dofinansowaniu ze strony Gminy, inicjatywa ta przyczynia się do wzrostu znaczenia wspólnotowych projektów i potwierdza ambitne zaangażowanie samorządu w rozwój turystyki oraz bezpieczeństwa mieszkańców i odwiedzających.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Złote Gody w Nowym Warpnie – Medale za długoletnie pożycie Małżeńskie

Na uroczystej ceremonii w Urzędzie Gminy Nowe Warpno, Burmistrz miasta miał zaszczyt wręczyć Państwu Agnieszce i Ludwikowi Różek Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal ten stanowi wyraz społecznego uznania za trwałość małżeństwa i jest ceremonią świętującą pięćdziesiąt lat wspólnego życia małżonków.

Opublikowane

w dniu

„Złote Gody” – tak potocznie nazywane są jubileusze upamiętniające pół wieku pożycia małżeńskiego. Jest to wyjątkowy czas, podczas którego wspominane są wspólne chwile, doświadczenia, sukcesy, a nierzadko również trudności, które małżonkowie przezwyciężyli, wspierając się nawzajem. Wydarzenie to zbiegło się z lokalnymi obchodami, wzbogacając społeczność Nowego Warpna o piękną tradycję oraz promując rodzinne wartości.

Podczas ceremonii Agnieszka i Ludwik Różek otoczeni byli rodziną i przyjaciółmi, których obecność dodatkowo podkreśliła wagę i radość z tego wydarzenia. W podniosłej atmosferze, z wdzięcznością przyjęli oni medale oraz życzenia dalszych wspólnych i szczęśliwych lat życia. W imieniu mieszkańców Nowego Warpna, Burmistrz złożył parze serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia.

Świętowanie 50 lat małżeństwa jest świadectwem głębokiej miłości i zaangażowania, które są inspiracją dla młodszych pokoleń. Ten wzorowy jubileusz został należycie uczczony, a Państwo Różek dali dowód na to, że możliwe jest budowanie silnych i trwałych relacji opartych na wzajemnym szacunku i miłości.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie