Gmina Nowe Warpno

Na zakazie, z 3 promilami alkoholu i samochodem niedopuszczonym do ruchu

W sobotni wieczór w Trzebieży policjanci z KPP Police zatrzymali do kontroli pijanego kierującego Citroenem, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierujący jechał na zakazie samochodem niedopuszczonym do ruchu.

Opublikowane

w dniu

W trakcie patrolu w sobotni wieczór, policjanci z KPP w Policach na ul. Polnej w Trzebieży dostrzegli kierującego samochodem m-ki Citroen Xsara Picasso, który nie utrzymywał prostego toru jazdy. Niezwłocznie dokonali zatrzymania kierującego. Okazało się, iż podejrzenie funkcjonariuszy było trafne. Zatrzymany do kontroli kierujący to 61–letni mieszkaniec gminy Nowe Warpno, który przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik ponad 3 promili alkoholu.

Nie dość, że kierujący prowadził pojazd pod wpływem alkoholu to dodatkowo miał orzeczony aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto kierujący prowadził samochód, który był niedopuszczony do ruchu z uwagi na zatrzymany w przeszłości dowód rejestracyjny.

Mężczyźnie po wytrzeźwieniu przedstawiono już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

 

sierż sztab. Anna Kaźmierczak

Reklama

Gmina Nowe Warpno

OSP Nowe Warpno zaprasza na zajęcia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Jeśli chcesz zostać strażakiem, dzięki OSP Nowe Warpno to możliwe! Strażacy z Nowego Warpna zapraszają młodzież w wieku od 11 lat z całej gminy do udziału w zajęciach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Szczegóły na załączonym plakacie

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Sprzęt medyczny dla OSP Trzebież

Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba przekazał Prezesowi OSP Trzebież Grzegorzowi Miśkiw nowo zakupiony sprzęt medyczny, który będzie stanowił wyposażenie ambulansu. Przekazano – unieruchomienie pediatryczne Pedi Pac 78, Pompę infuzyjną Medima s/DSA2, SSAK OB 1000 z akcesoriami.

Opublikowane

w dniu

Jednostka OSP Trzebież jest dysponowana w systemie ratownictwa również do przypadków medycznych na terenie Gminy Nowe Warpno. Jest to bardzo istotne wsparcie i pomoc w ochronie życia i zdrowia naszych mieszkańców, czym wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Od owieczki do niteczki. Obróbka wełny dla dzieci

Słowiański Park Historyczny w Podgrodziu zaprasza  na 2 edycję warsztatów dla dzieci i młodzieży „Od owieczki do niteczki”. Podczas warsztatów przybliżony będzie temat obróbki wełny i lnu z wykorzystaniem metod używanych we wczesnym średniowieczu.

Opublikowane

w dniu

25.07.2022 r. (poniedziałek)
14:00-17:00
Przybliżenie tematu obróbki wełny: od gręplowania i czesania, do przędzenia wełny z wykorzystaniem starych metod. Nauka wykonywania krajek na bardkach i tabliczkach. Wykorzystanie replik takich sprzętów jak kądziel, przęślica, wrzeciono.
Zdrowy poczęstunek oraz zabawa i gry na powietrzu w przerwie.
W razie niepogody dawne gry planszowe.
26.07.2022 r. (wtorek)
14:00-17:00
Zapoznanie uczestników z różnymi formami tkackimi: m.in. nauka tkania na krosnach, zabawy wełną czesankową, filcowanie, motanie. Uczestnicy wykonają samodzielnie ozdoby z przędzy na lucecie.
miejsce:
Słowiański Park Historyczny PODGRODZIE
ul. Podgrodzie 99, 72-022 Nowe Warpno
Zapisy: do 22.07.2022 r.
Zgłoszenie uczestnictwa prosimy wysyłać na adres email:
fundacja.knieja@gmail.com lub tel. 781 590 151
(Imię i nazwisko uczestnika)
UDZIAŁ- BEZPŁATNY
Wydarzenie jest realizowane w ramach ” Programu Społecznik 2022- 2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.
Zachęcamy też do wzięcia udziału w innych wydarzeniach Parku. Wszystkie informacje znajdują się na funpage Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie