Gmina Nowe Warpno

Na zakazie, z 3 promilami alkoholu i samochodem niedopuszczonym do ruchu

W sobotni wieczór w Trzebieży policjanci z KPP Police zatrzymali do kontroli pijanego kierującego Citroenem, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierujący jechał na zakazie samochodem niedopuszczonym do ruchu.

Opublikowane

w dniu

W trakcie patrolu w sobotni wieczór, policjanci z KPP w Policach na ul. Polnej w Trzebieży dostrzegli kierującego samochodem m-ki Citroen Xsara Picasso, który nie utrzymywał prostego toru jazdy. Niezwłocznie dokonali zatrzymania kierującego. Okazało się, iż podejrzenie funkcjonariuszy było trafne. Zatrzymany do kontroli kierujący to 61–letni mieszkaniec gminy Nowe Warpno, który przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik ponad 3 promili alkoholu.

Nie dość, że kierujący prowadził pojazd pod wpływem alkoholu to dodatkowo miał orzeczony aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto kierujący prowadził samochód, który był niedopuszczony do ruchu z uwagi na zatrzymany w przeszłości dowód rejestracyjny.

Mężczyźnie po wytrzeźwieniu przedstawiono już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

 

sierż sztab. Anna Kaźmierczak

Reklama

Gmina Nowe Warpno

Leśne dzieci w Podgrodziu

” Leśne dzieci” to kolejne wydarzenie Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE. Uczestnicy będą mieli możliwość poznać zawody leśne, a także odkryć skarby i tajemnice lasu.

Opublikowane

w dniu

W programie przewidzianych jest  również wiele atrakcji tkj: spotkanie ze zwierzętami Parku, strzelanie z łuku i rzut oszczepem, chodzenie po linie akrobatycznej, czy rozwiązywanie zagadek gry terenowej. Po każdej wyprawie przewidzianych jest smaczny poczęstunek.

Uczestnicy maja możliwość uczestnictwa w jednej lub wielu wyprawach. Wstęp bezpłatny!

Wydarzenie jest realizowane w ramach ” Programu Społecznik 2022- 2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.

Zachęcamy też do wzięcia udziału w innych wydarzeniach Parku. Wszystkie informacje znajdują się na funpage Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Podgrodzie: Szukanie kwiatu paproci

Wianki, Kupała, Noc Świętojańska, Sobótka, Palinocka – to nazwy święta obchodzonego przez Słowian w czasie najkrótszej nocy w roku. Wtedy to odprawiano obrzędy, mające zapewnić dobrobyt, urodzaj, zdrowie…. a także miłość.

Opublikowane

w dniu

Fundacja Knieja w Podgrodziu zaprasza na ognie sobótkowe, a główną atrakcją imprezy będzie SZUKANIE KWIATU PAPROCI – gra terenowa dla wszystkich uczestników.
Dodatkowymi atrakcjami będą:
– ognisko
– średniowieczne gry i zabawy
– kramik z pamiątkami
sobota, 25.06.2022
Start: godz. 14:00
Miejsce: ul. Podgrodzie 99,
72-022 Nowe Warpno
Wstęp: 10zł/osobę
Zachęcamy również do śledzenia naszego fanpage na Facebooku, gdzie widnieją wszystkie informacje o wydarzeniach Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE. Na wakacje przygotowaliśmy moc atrakcji i wiele warsztatów rzemieślniczych, przyrodniczych i historycznych dla małych i dużych.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

„Letnie warsztaty dla dzieci”- Słowiański Park Historyczny PODGRODZIE

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko, spędziło aktywnie, mądrze i kreatywnie wakacje, Fundacja Knieja zaprasza do Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE na „Letnie warsztaty dla dzieci”. Organizatorzy warsztatów opowiedzą jak żyło się 1000 lat temu na terenach Polski. Jak się ludzie ubierali, co jedli, w co bawiły się dzieci, jak wyglądało uzbrojenie woja.

Opublikowane

w dniu

Poza dużą dawką wiedzy na temat historii, zapewniamy również aktywności rozwijające motorykę dużą i małą dzieci. W programie zawarliśmy zajęcia aktywizujące wszystkie zmysły. Zajęcia manualne jak  lepienie w glinie, tkactwo, warsztaty kulinarne, robienie lalek z naturalnych produktów. Zajęcia ruchowe m.in.- gry średniowieczne, plac sensoryczny, strzelanie z łuku.

Poza tym dzieci będą mogły poznać zwierzęta mieszkające w Parku: kozy, owce, daniele, kaczki, gąski, bażanty, czy króliki. Kontakt ze zwierzętami to nie tylko świetna zabawa, ale również możliwość własnego rozwoju. Całodniowy kontakt z przyrodą i zabawa na świeżym powietrzu, pozwala rozładować napięcia, wyciszyć. Wszystkie zajęcia prowadzone są w niedużych grupach, w kameralnym klimacie, gdzie każdemu dziecku poświęcona jest uwaga.

Wszystkie informacje zawarte są TUTAJ.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie