Gmina Police

Piotr Madrak Mistrzem Polski

Opublikowane

w dniu

[lead]Pod koniec września odbyły się Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu Ne Waza w Sochaczewie , które są eliminacjami do Kadry Narodowej. Mistrzostwa Polski odbywały się w dwóch dywizjach Gi – w kimonach i No Gi bez kimon. W sobotę Piotr Madrak, który trenuje zaledwie od 2 lat w Polickim Hulk Team Police a od lutego 2019r. otrzymał powołanie do kadry narodowej stoczył 3 walki w kimonie w kategorii U15 wadze -55 kg.[/lead]

Pierwszą walkę zakończył przed czasem zaledwie po 4 sek stosując technikę kończąca tzw. „balachę”. Kolejne dwie walki również skończył przed czasem przez balachę, drugą po 48 sekundach a trzecią po 35 sekundach zdobywając Mistrzostwo Polski GI Ne Waza 2019r.

W niedzielę Piotr przystąpił do walk w formule bez kimon No Gi . W tym dniu również tocząc 3 walki i ponownie wygrywając przed czasem. Wszystkie poszły ponownie po jego myśli i pierwszą zakończył przed czasem już po 52 sek ponownie balachą. Druga stoczona walka trwała trochę 1 min i 12 sek. Ostatnia finałowa była najtrudniejszą w całych mistrzostwach najpierw obalił przeciwnika i zdobył 2 punkty następnie przeciwnik próbował założyć balachę Piotrowi ale uciekł z opresji i najpierw zastosował technikę duszenia tzw. trójkąt z którego po 1 min 36 sek wyciągnął „ balachę”. Ponownie zdobywając 1 miejsce.

Wygrane Mistrzostwa Polski Ne Waza w Sochaczewie poskutkowały ponownym powołaniem tym razem na Mistrzostwa Europy No Gi w dniach 13-15 grudnia 2019r. , które odbędą się w Gliwicach.
Ponadto Piotr Madrak 19 października br wziął udział w IV Drawskim Turniej Brazyliskiego Jiu-Jitsu „World Technix Cup” gdzie ponownie nie dał szans rywalom zdobywając dwukrotnie 1 miejsce w kimonach oraz bez kimon.

W dniach 9-10 listopada 2019r. Piotr Madrak wraz z klubem wybiera się do Katowic na kolejne mistrzostwa szlifując formę przed najważniejszymi zawodami do końca roku, gdzie wystąpi z orłem na piersi tj. Mistrzostwami Europy.

Reklama

Gmina Police

Zbiórka choinek po świętach w Policach – harmonogram i zasady

Mieszkańcy Polic będą mogli pozbyć się swoich żywych choinek zgodnie z harmonogramem odbioru bioodpadów obowiązującym od 2 stycznia do 31 marca br. Drzewka należy wystawić przy pojemnikach na bioodpady, gdzie zostaną one odebrane i przekazane do kompostowni w Leśnie Górnym. Proces rozdrabniania zieleni i jej kompostowanie razem z innymi odpadami organicznymi pozwoli na uzyskanie wartościowego kompostu do dalszego wykorzystania.

Opublikowane

w dniu

Dla choinek sztucznych określono inny sposób utylizacji. One zostaną odebrane jako odpad wielkogabarytowy według osobnego harmonogramu. Zasady odbioru są zgodne z przyjętym regulaminem.

Ponadto mieszkańcy mają możliwość dostarczenia swoich świątecznych drzewek do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), przykładowo do lokalizacji PSZOK w Policach przy ulicy Tanowskiej 8, gdzie zostaną one przyjęte bez dodatkowych opłat.

Przed oddaniem choinki do recyklingu ważne jest, aby odpowiednio ją przygotować. Drzewko powinno być czyste, to znaczy pozbawione dekoracji świątecznych, ziemi, doniczki lub stojaka oraz folii, które to elementy należy wrzucić do odpowiednich pojemników przeznaczonych na odpady komunalne.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Alarmowy stan wód w powiecie polickim – skutki cofki na Bałtyku

Mieszkańcy Polic, Jasienicy oraz Trzebieży doświadczyli skutków zjawiska znanego jako cofka na Bałtyku. Zjawisko to, charakterystyczne dla regionów nadmorskich, spowodowało, iż wodowskaz w Trzebieży, w punkcie kulminacyjnym, wskazał poziom wody na poziomie sześćset dziesięciu centymetrów (610 cm), przekraczając stan alarmowy na Zalewie Szczecińskim o pięćdziesiąt centymetrów (50 cm).

Opublikowane

w dniu

Działania prewencyjne zostały natychmiast podjęte przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży. Zespoły ratownicze przeprowadziły szczegółowe obserwacje linii brzegowej oraz kluczowych obszarów, gdzie istniało największe ryzyko zalania.

Na skutek silnego wiatru i działania wód doszło do częściowego uszkodzenia infrastruktury rekreacyjnej. Dotknięte obszary to przede wszystkim te leżące nad rzeką Łarpia oraz bezpośrednio na Zalewie Szczecińskim.

Pomimo trudnej sytuacji, na szczęście nie doszło do większych zniszczeń, gdyż wiatr ustał, a woda zaczęła stopniowo opadać. W najbliższym tygodniu przewidywane jest dokładne oszacowanie strat, które spowodował ten gwałtowny żywioł. Lokalne władze wraz z służbami ratowniczymi już teraz rozpoczynają prace nad odbudową i zapobieganiem podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Czytaj dalej

Gmina Police

Nowy pojazd dla OSP Tanowo – unijne dofinansowanie wspiera lokalne służby

W piątek, 3 stycznia odbyła się uroczystość wręczenia kluczy do nowego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tanowie. Pojazd ten został zakupiony dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej, jako część projektu mającego na celu wzmocnienie lokalnych służb ratowniczych.

Opublikowane

w dniu

Rzeczywiście sprzęt, którym dysponują coraz częściej Ochotnicze Straże Pożarne jest na europejskim, a nawet światowym poziomie – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Nowy samochód będzie istotnym uzupełnieniem floty pojazdów OSP Tanowo, dołączając do ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego. Umowa na kwotę 195 542,50 złotych została podpisana w ubiegłym roku w październiku, a całkowity koszt zakupu wynosi 230 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowiło 85% wartości pojazdu.

Szanujemy ludzi, którzy po prostu tak na co dzień są gotowi dla dobra publicznego coś robić, coś z siebie dać. OSP jest esencją tego pomagania i poświęcania się z potrzeby serca – mówił Krystian Kowalewski, burmistrz Polic.

Ceremonia była również okazją do przekazania pojazdu Mercedes G-klasa, który do tej pory służył w OSP Tanowo, na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Tatyniu, co pozwoli również na wzmocnienie zdolności operacyjnych tej jednostki.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie