Gmina Police

Piotr Madrak Mistrzem Polski

Opublikowane

w dniu

[lead]Pod koniec września odbyły się Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu Ne Waza w Sochaczewie , które są eliminacjami do Kadry Narodowej. Mistrzostwa Polski odbywały się w dwóch dywizjach Gi – w kimonach i No Gi bez kimon. W sobotę Piotr Madrak, który trenuje zaledwie od 2 lat w Polickim Hulk Team Police a od lutego 2019r. otrzymał powołanie do kadry narodowej stoczył 3 walki w kimonie w kategorii U15 wadze -55 kg.[/lead]

Pierwszą walkę zakończył przed czasem zaledwie po 4 sek stosując technikę kończąca tzw. „balachę”. Kolejne dwie walki również skończył przed czasem przez balachę, drugą po 48 sekundach a trzecią po 35 sekundach zdobywając Mistrzostwo Polski GI Ne Waza 2019r.

W niedzielę Piotr przystąpił do walk w formule bez kimon No Gi . W tym dniu również tocząc 3 walki i ponownie wygrywając przed czasem. Wszystkie poszły ponownie po jego myśli i pierwszą zakończył przed czasem już po 52 sek ponownie balachą. Druga stoczona walka trwała trochę 1 min i 12 sek. Ostatnia finałowa była najtrudniejszą w całych mistrzostwach najpierw obalił przeciwnika i zdobył 2 punkty następnie przeciwnik próbował założyć balachę Piotrowi ale uciekł z opresji i najpierw zastosował technikę duszenia tzw. trójkąt z którego po 1 min 36 sek wyciągnął „ balachę”. Ponownie zdobywając 1 miejsce.

Wygrane Mistrzostwa Polski Ne Waza w Sochaczewie poskutkowały ponownym powołaniem tym razem na Mistrzostwa Europy No Gi w dniach 13-15 grudnia 2019r. , które odbędą się w Gliwicach.
Ponadto Piotr Madrak 19 października br wziął udział w IV Drawskim Turniej Brazyliskiego Jiu-Jitsu „World Technix Cup” gdzie ponownie nie dał szans rywalom zdobywając dwukrotnie 1 miejsce w kimonach oraz bez kimon.

W dniach 9-10 listopada 2019r. Piotr Madrak wraz z klubem wybiera się do Katowic na kolejne mistrzostwa szlifując formę przed najważniejszymi zawodami do końca roku, gdzie wystąpi z orłem na piersi tj. Mistrzostwami Europy.

Reklama

Gmina Police

Nowi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Policach wybrani. Ufniarz i Sosnowska zastępcami burmistrza Kowalewskiego

Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej w Policach, która miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, dokonano ważnego wyboru dotyczącego struktury władzy lokalnej. Radni zgłaszali kandydatury do poszczególnych komisji, co jest istotnym elementem organizacji pracy rady. W samej radzie szykują się duże zmiany, bowiem po rezygnacji z mandatów radnych przez Walczaka i Pisańskiego, z mandatów zrezygnowali również Ufniarz i Sosnowska, powołani na zastępców burmistrza.

Opublikowane

w dniu

W obecnej kadencji w Radzie Miejskiej w Policach działają cztery kluby radnych: Projekt Police (3), Nasze Police (3), Prawo i Sprawiedliwość (4), a także Koalicja Obywatelska, która ma najliczniejszą reprezentację (7 radnych). Wspólnota Samorządowa Gryf XXI nie utworzyła jeszcze oficjalnego klubu radnych i dysponuje czterema głosami w radzie. Jednak skład tego ugrupowania uległ zmianie, gdyż radna Małgorzata Siemianowska przeszła do Koalicji Obywatelskiej.

Podczas wspomnianej sesji radni wybrali również nowych wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. W głosowaniu uczestniczyło 35 radnych. Na stanowisko te wybrano Jadwigę Molendę reprezentującą Koalicję Obywatelską, która zdobyła 18 głosów oraz Tomasza Tokarczyka z Prawa i Sprawiedliwości, popartego przez 17 radnych.

Sesję zakończył burmistrz Polic Krystian Kowalewski, informując obecnych o wyborze swoich zastępców. Na te stanowiska powołani zostali Grzegorz Ufniarz z ugrupowania Nasze Police oraz Magdalena Sosnowska reprezentująca Koalicję Obywatelską.

Czytaj dalej

Gmina Police

Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi – wydarzenie kulturalne w Podgrodziu

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja, o godzinie 16:00 mieszkańcy powiatu polickiego oraz miłośnicy kultury będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się w Podgrodziu. „Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi” to inicjatywa, mająca na celu zintegrowanie społeczności lokalnej wokół twórczości regionalnych artystów i poetów.

Opublikowane

w dniu

Impreza zorganizowana będzie przez miejscowe stowarzyszenia kulturalne, a jej celem jest promocja lokalnej twórczości oraz stworzenie platformy dla artystów i poetów do prezentacji swoich prac. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do dyskusji na temat roli sztuki i literatury w życiu codziennym społeczności.

Organizatorzy zapowiadają występy na żywo, czytania poezji oraz pokazy sztuki wizualnej. Wydarzenie to pozwoli uczestnikom na bliższe poznanie dorobku twórców z ich okolicy, a także zaoferuje możliwość nawiązania nowych znajomości i kontaktów. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wszelkie informacje dotyczące szczegółów programu mogą zostać znalezione na lokalnych afiszach oraz mediach społecznościowych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Odsłonięcie Skwerku Misia Wojtka w Tanowie – dzieło harcerzy z RAROGI

W sobotę, 11 maja br., w Tanowie odbyła się uroczystość nadania nowego imienia lokalnemu skwerkowi. Zaszczyt ten przypadł w udziale harcerkom i harcerzom z 1 TDSH RAROGI im. Misia Wojtka, którzy zaangażowali się w projekt „Wspólnie zróbmy Skwerek Misia Wojtka w Tanowie”. Przy wsparciu finansowym pozyskanym z Programu Społecznik, młodzież zrealizowała szereg zadań, by uhonorować słynnego niedźwiedzia Wojtka – maskotkę 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, która służyła w latach II wojny światowej.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie i prace obejmowały stworzenie sprawności harcerskiej Misia Wojtka, kompozycję piosenki, zaprojektowanie odznaki oraz specjalnego biegu kwalifikacyjnego dla członków drużyny. Kulminacją projektu było nadanie imienia Misia Wojtka skwerkowi oraz ustawienie drewnianej rzeźby niedźwiedzia, autorstwa Andrzeja Zawadzkiego. Ponadto, harcerze zadbali o przestrzeń wokół, tworząc rabatę kwiatową, porządkując teren, a także instalując tablicę informacyjną, której materiałem były recyklingowane skrzynie wojskowe.

Działania te nie tylko upiększyły skwerek, ale również przyczyniły się do upamiętnienia historii Misia Wojtka, który stał się żywym symbolem odwagi, przyjaźni oraz historii Polski podczas wojny.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie