Gmina Police

Dzień Seniora w Powiecie Polickim

Opublikowane

w dniu

[lead]Prawie 1 500 Mieszkańców Powiatu Polickiego uczestniczyło w Powiatowych obchodach Dnia Seniora, gdzie gwiazdą wieczoru była Halina Frąckowiak. Wydarzenie zorganizowano 9 listopada.[/lead]

Powiatowe obchody Dnia Seniora już na stałe wpisały się w harmonogram imprez organizowanych przez Powiat Policki. Pierwsza impreza odbyła się w 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, gdzie na Seniorów czekał występ aktorów z Teatru Polskiego w Szczecinie. W 2017 roku impreza przeniosła się do hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Seniorzy mieli okazję obejrzeć występ Eleni. W 2018 roku na scenie zaprezentowały się Czerwone Gitary.

W tym roku, organizatorzy przygotowali imprezę dla prawie 1 500 osób. Gwiazdą wieczoru była Halina Frąckowiak. W obchodach wzięli udział Seniorzy z całego Powiatu Polickiego, między innymi Nowego Warpna, Stobna, Polic, Trzebieży, Buku i Brzózek.

Gospodarzem spotkania był Zarząd Powiatu w Policach oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Policach. W wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele gmin Powiatu Polickiego. Po przywitaniu wszystkich Mieszkańców i złożeniu życzeń przez Przewodniczącego Rady Powiatu Cezarego Arciszewskiego i wysłuchaniu słów Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka, wręczono Seniorom symbolicznie bukiety kwiatów. Seniorom przypomniano także o noszeniu elementów odblaskowych. Każdy z uczestników koncertu otrzymał opaskę odblaskową w ramach akcji „Na drodze wybierz Życie” prowadzonej przez Powiat Policki.

Tradycyjnie podziękowano organizacjom pozarządowym, które aktywizują Seniorów z terenu Powiatu Polickiego. Przekazano także życzenia organizacjom, które powstały nie dawno:

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Policach, Jan Jankowski Prezes Międzygminnego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Policach, Tadeusz Słonina przedstawiciel Zachodniopomorskiego Związku Sybiraków Oddział w Przęsocinie.

Podczas powiatowych obchodów Dnia Seniora odbyły się wręczenia medali i odznaczeń. Przyznany pośmiertnie przez Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. Generała Franciszka Gęgora Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Szczecinie dla podporucznika rezerwy Jana Leszkiewicza Srebrny Krzyż Weteranom” który odebrała jego żona Maria Leszkiewicz. Przyznana przez Zarząd Główny Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych dla Pani Bożeny Łukaszek Odznaka „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”. Przyznany przez Zarząd Główny Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych dla Pana Kazimierza Panasiaka, Pani Heleny Skrzypek oraz podporucznika rezerwy Krystyny Łanowskiej Kombatancki Krzyż Pamiątkowy „Zwycięzcom 1945”. Przyznany przez Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. Generała Franciszka Gęgory Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Szczecinie dla Pani Ireny Czarneckiej (obecna na sali), Pani Genowefy Rabędy oraz Pani Walentyny Rabędy Medal „Pamięci Tym Co Forsowali Odrę i Nysę Łużycką – 1945”

Po części oficjalnej, na scenie hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach zaśpiewała Halina Frąckowiak, która w swoim repertuarze zaprezentowała najbardziej znane utwory.

[signature]Mateusz Frąckowiak
Starostwo Powiatowe

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie