Gmina Police

Dzień Seniora w Powiecie Polickim

Opublikowane

w dniu

[lead]Prawie 1 500 Mieszkańców Powiatu Polickiego uczestniczyło w Powiatowych obchodach Dnia Seniora, gdzie gwiazdą wieczoru była Halina Frąckowiak. Wydarzenie zorganizowano 9 listopada.[/lead]

Powiatowe obchody Dnia Seniora już na stałe wpisały się w harmonogram imprez organizowanych przez Powiat Policki. Pierwsza impreza odbyła się w 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, gdzie na Seniorów czekał występ aktorów z Teatru Polskiego w Szczecinie. W 2017 roku impreza przeniosła się do hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Seniorzy mieli okazję obejrzeć występ Eleni. W 2018 roku na scenie zaprezentowały się Czerwone Gitary.

W tym roku, organizatorzy przygotowali imprezę dla prawie 1 500 osób. Gwiazdą wieczoru była Halina Frąckowiak. W obchodach wzięli udział Seniorzy z całego Powiatu Polickiego, między innymi Nowego Warpna, Stobna, Polic, Trzebieży, Buku i Brzózek.

Gospodarzem spotkania był Zarząd Powiatu w Policach oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Policach. W wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele gmin Powiatu Polickiego. Po przywitaniu wszystkich Mieszkańców i złożeniu życzeń przez Przewodniczącego Rady Powiatu Cezarego Arciszewskiego i wysłuchaniu słów Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka, wręczono Seniorom symbolicznie bukiety kwiatów. Seniorom przypomniano także o noszeniu elementów odblaskowych. Każdy z uczestników koncertu otrzymał opaskę odblaskową w ramach akcji „Na drodze wybierz Życie” prowadzonej przez Powiat Policki.

Tradycyjnie podziękowano organizacjom pozarządowym, które aktywizują Seniorów z terenu Powiatu Polickiego. Przekazano także życzenia organizacjom, które powstały nie dawno:

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Policach, Jan Jankowski Prezes Międzygminnego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Policach, Tadeusz Słonina przedstawiciel Zachodniopomorskiego Związku Sybiraków Oddział w Przęsocinie.

Podczas powiatowych obchodów Dnia Seniora odbyły się wręczenia medali i odznaczeń. Przyznany pośmiertnie przez Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. Generała Franciszka Gęgora Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Szczecinie dla podporucznika rezerwy Jana Leszkiewicza Srebrny Krzyż Weteranom” który odebrała jego żona Maria Leszkiewicz. Przyznana przez Zarząd Główny Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych dla Pani Bożeny Łukaszek Odznaka „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”. Przyznany przez Zarząd Główny Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych dla Pana Kazimierza Panasiaka, Pani Heleny Skrzypek oraz podporucznika rezerwy Krystyny Łanowskiej Kombatancki Krzyż Pamiątkowy „Zwycięzcom 1945”. Przyznany przez Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. Generała Franciszka Gęgory Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Szczecinie dla Pani Ireny Czarneckiej (obecna na sali), Pani Genowefy Rabędy oraz Pani Walentyny Rabędy Medal „Pamięci Tym Co Forsowali Odrę i Nysę Łużycką – 1945”

Po części oficjalnej, na scenie hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach zaśpiewała Halina Frąckowiak, która w swoim repertuarze zaprezentowała najbardziej znane utwory.

[signature]Mateusz Frąckowiak
Starostwo Powiatowe

[/signature]

Reklama

Gmina Police

„Wszystkie śmieci są Nasze”  akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”

W dniach 19-26 września br. zostanie przeprowadzona akcja  „Sprzątanie Świata -Polska 2022”. „Wszystkie śmieci są Nasze”  pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”. Koordynatorem akcji jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach.

Opublikowane

w dniu

Sprzątanie przeprowadzone będzie w dniach 19-26 września br. Zgłoszenia (druk w załączeniu) należy przesłać do 19.09.2019 r., na email srodowisko@ug.police.pl

W wyjątkowych sytuacjach termin uczestnictwa w akcji może być inny, o czym prosimy poinformować Wydział Ochrony Środowiska.

Ponadto proszę o składowanie odpadów w workach we wskazanych miejscach (tj. miejsca złożenia worków).O odbiorze  worków oraz miejscach ich składowania proszę informować  P.U.P. Trans Net S.A. do godz. 15.00  tel.  91 312- 11-20, wew. 36, od godz. 15.00 – 18.00 tel. 600 426 439.

Prosimy, by osoby prowadzące akcję (w szkołach, radach osiedla, sołectwach lub innych grupach mieszkańców naszej gminy) zapewniły pełne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom sprzątania.

Urząd Miejski  w Policach wszystkim biorącym udział w akcji przekaże nieodpłatnie worki foliowe
i rękawice jednorazowe, które można  odbierać  od 15 września  do 21 września br. w  pokoju nr 3 b lub pokoju nr 3.

Proponujemy, aby sprzątanie było połączone z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży. Proszę w pogadankach ekologicznych uwzględnić tegoroczne hasło sprzątania-  ” Wszystkie śmieci są Nasze”

Uczestnictwo w sprzątaniu naszej gminy w ramach „Sprzątania Świata -Polska 2022” jest jedną
z form proekologicznego wychowania – zapraszamy do licznego udziału !

druk zgłoszenia (PDF)

Czytaj dalej

Gmina Police

Warsztaty wokalne z Damianem Rybickim już od września w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach!

W nowym roku szkolnym Miejski Ośrodek Kultury w Policach proponuje wszystkim zainteresowanym nauką śpiewu i rozwinięciem potencjału swojego głosu zajęcia z Damianem Rybickim, półfinalistą siódmej edycji The Voice of Poland. Warsztaty wokalne, kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone będą indywidualnie lub w grupach, w zależności od personalnych preferencji uczestników.

Opublikowane

w dniu

Instruktor zaprasza do udziału zarówno tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie muzyki, jak i tych, którzy kontynuują swoją przygodę ze śpiewem.

Wokalne Konsultacje Twórcze to propozycja dla tych, którzy pragną poznać możliwości swojego głosu i wyrazić siebie poprzez muzykę. To również szansa na napisanie własnego tekstu, który z pomocą instruktora zmieni się w utwór muzyczny. Podczas zajęć nauczyciel pomoże otworzyć się na nowe interpretacje, dopasowane do indywidualnych cech i potrzeb uczestników.

W Studiu Rozwoju Wokalnego, w którym spotkania będą odbywać się w większych grupach, uczestnicy nauczą się przede wszystkim słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Będą pracować na repertuarze współczesnej muzyki rozrywkowej, które po odpowiednim przygotowaniu będą mogli zaprezentować na wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Uczestnicy chętni do udziału w zajęciach będą trenowali z wykwalifikowanym instruktorem, doświadczonym pedagogiem, który na swoim koncie ma liczne sukcesy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest m.in. zdobywcą Grand Prix na Warsaw Gospel Days w 2006 roku, wyróżnienia dla najlepszego zespołu z regionu zachodniopomorskiego na festiwalu GRAMY 2009 i najwyższego lauru na festiwalu SMAK w Myśliborzu 2009 z zespołem So Cool Band, który współtworzył w latach 2008-2011.

Wszystkich zainteresowanych nauką śpiewu zapraszamy do zapisów poprzez portal strefazajec.pl na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Czytaj dalej

Gmina Police

Jarmark Odpustowy w Niekłończycy. Po dwóch latach przerwy

Po dwuletniej przerwie Jarmark Odpustowy w Niekłończycy ponownie się odbędzie. Jarmark zaplanowano na niedzielę 11 września br.

Opublikowane

w dniu

Tradycyjnie Jarmark Odpustowy współtworzą sołectwa wchodzące w skład Parafii w Niekłończycy.
Jeśli więc jesteś lokalnym przedsiębiorcą, rzemieślnikiem czy też wytwórcą ekologicznym lub producentem innych niezwykłych rzeczy i chciałbyś dołączyć do wystawców Jarmarku Odpustowego – zgłoś się.
Mam niewątpliwą przyjemność nawigować organizacyjnie tym przedsięwzięciem i zapraszam do współpracy – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. Zainteresowanych proszę o kontakt: Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy – tel. 603 11 90 97, mail: karina.mazurkiewicz@gmail.com

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie