Gmina Police

Dzień Seniora w Powiecie Polickim

Opublikowane

w dniu

[lead]Prawie 1 500 Mieszkańców Powiatu Polickiego uczestniczyło w Powiatowych obchodach Dnia Seniora, gdzie gwiazdą wieczoru była Halina Frąckowiak. Wydarzenie zorganizowano 9 listopada.[/lead]

Powiatowe obchody Dnia Seniora już na stałe wpisały się w harmonogram imprez organizowanych przez Powiat Policki. Pierwsza impreza odbyła się w 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, gdzie na Seniorów czekał występ aktorów z Teatru Polskiego w Szczecinie. W 2017 roku impreza przeniosła się do hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Seniorzy mieli okazję obejrzeć występ Eleni. W 2018 roku na scenie zaprezentowały się Czerwone Gitary.

W tym roku, organizatorzy przygotowali imprezę dla prawie 1 500 osób. Gwiazdą wieczoru była Halina Frąckowiak. W obchodach wzięli udział Seniorzy z całego Powiatu Polickiego, między innymi Nowego Warpna, Stobna, Polic, Trzebieży, Buku i Brzózek.

Gospodarzem spotkania był Zarząd Powiatu w Policach oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Policach. W wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele gmin Powiatu Polickiego. Po przywitaniu wszystkich Mieszkańców i złożeniu życzeń przez Przewodniczącego Rady Powiatu Cezarego Arciszewskiego i wysłuchaniu słów Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka, wręczono Seniorom symbolicznie bukiety kwiatów. Seniorom przypomniano także o noszeniu elementów odblaskowych. Każdy z uczestników koncertu otrzymał opaskę odblaskową w ramach akcji „Na drodze wybierz Życie” prowadzonej przez Powiat Policki.

Tradycyjnie podziękowano organizacjom pozarządowym, które aktywizują Seniorów z terenu Powiatu Polickiego. Przekazano także życzenia organizacjom, które powstały nie dawno:

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Policach, Jan Jankowski Prezes Międzygminnego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Policach, Tadeusz Słonina przedstawiciel Zachodniopomorskiego Związku Sybiraków Oddział w Przęsocinie.

Podczas powiatowych obchodów Dnia Seniora odbyły się wręczenia medali i odznaczeń. Przyznany pośmiertnie przez Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. Generała Franciszka Gęgora Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Szczecinie dla podporucznika rezerwy Jana Leszkiewicza Srebrny Krzyż Weteranom” który odebrała jego żona Maria Leszkiewicz. Przyznana przez Zarząd Główny Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych dla Pani Bożeny Łukaszek Odznaka „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”. Przyznany przez Zarząd Główny Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych dla Pana Kazimierza Panasiaka, Pani Heleny Skrzypek oraz podporucznika rezerwy Krystyny Łanowskiej Kombatancki Krzyż Pamiątkowy „Zwycięzcom 1945”. Przyznany przez Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. Generała Franciszka Gęgory Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Szczecinie dla Pani Ireny Czarneckiej (obecna na sali), Pani Genowefy Rabędy oraz Pani Walentyny Rabędy Medal „Pamięci Tym Co Forsowali Odrę i Nysę Łużycką – 1945”

Po części oficjalnej, na scenie hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach zaśpiewała Halina Frąckowiak, która w swoim repertuarze zaprezentowała najbardziej znane utwory.

[signature]Mateusz Frąckowiak
Starostwo Powiatowe

[/signature]

Reklama

Gmina Police

MOK: bal karnawałowy dla dzieci

Bal karnawałowy dla dzieci, odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury 4 lutego, w godz. 12.00-13.30. Jest to już druga edycja balu karnawałowego, na który tym razem zapraszamy dzieci już od trzeciego roku życia.

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej

Gmina Police

Denkmal Pomorze. Prace na byłym cmentarzu w Tanowie

W ubiegłą niedzielę Denkmal Pomorze, pomimo deszczowej pogody przeprowadził prace poszukiwawcze na terenie parku, dawnego cmentarza w Tanowie. Teren dość duży, liczący ok. 1 ha, z główną aleją, którą przecina ukośnie przebiegająca ścieżka. Wyznaczają one czterokwaterowy układ cmentarza.

Opublikowane

w dniu

Odnaleziono następujące pomniki/fragmenty narobne: Christine Groth zd. Schmidt (3.12.1833-27.5.1900), Wilhelmine Gremk[…?] zd. Berndt (21.12.1845-4.12.1917), August Schmidt (1.8.1835-7.5.1914), Christine Ketter zd. Frech (19.5.1886-11.4.1936), Auguste Isberner zd. Wilke (10.1.1859-), Albert Isberner (1.11.1850-17.12.1932), Wilhelm Rubert (6.2.1893-9.4.1924), Auguste Eggert zd. Krämer (7.3.1856-7.6.1900), Emil Dittmar (27.3.1856-13.8.1932).
Za tydzień 15 stycznia prace będą kontynuowane.

Czytaj dalej

Gmina Police

Magię karnawału w Wenecji już niedługo będzie można poczuć w Policach

Tradycją stało się już, że mieszkańcy Polic mogą powitać nowy rok, biorąc udział w widowiskowym koncercie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury. Nie inaczej będzie w nadchodzącym roku, choć ze względu na remont siedziby MOK-u gala noworoczna zostanie zaaranżowana w zupełnie nowej przestrzeni, w sali balowej Hotelu Dobosz. Koncert „Karnawał wenecki” odbędzie się 22 stycznia o godzinie 17.00, ale w bilety warto zaopatrzyć się już teraz.

Opublikowane

w dniu

Na gości będzie czekała moc wrażeń artystycznych, którą zapewnią znakomici artyści, doskonale znani polickiej publiczności z koncertów organizowanych w ubiegłych latach. Na scenie pojawi się kwartet smyczkowy AQuartet, tworzony przez absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy w swoich wykonaniach sięgają przede wszystkim do muzyki rozrywkowej – począwszy od utworów okresu międzywojnia, poprzez muzykę filmową, musicalową aż po czasy współczesne – wykonują jednak również utwory klasyczne, należące do nurtu muzyki poważnej, gwarantując swoim słuchaczom niezapomniane emocje. Kwartetowi towarzyszyć będzie uznana śpiewaczka operowa Ewelina Sobczyk, absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej, zawodowo związana z Teatrem Muzycznym „ArteCreatura” oraz Polskim Teatrem Muzycznym „Scena Retro” działającym w Warszawie. Wydarzenie poprowadzi ceniony konferansjer Witold Pelka, który od wielu lat prowadzi koncerty i cykliczne imprezy muzyczne w całym kraju. Jest również autorem tekstów i muzyki do autorskiego recitalu pt. „Pół żartem, pół dźwiękiem, czyli piosenki z wydźwiękiem”, wykonywanego wraz z kwartetem.

Karnawał wenecki goście rozpoczną powitalną lampką wina musującego, by w szampańskich nastrojach przenieść się do barwnej, roztańczonej i rozśpiewanej stolicy regionu Veneto. Podczas koncertu przeniosą się do magicznego miasta w poszukiwaniu muzycznych tajemnic tego niezwykłego zakątka iodbędą podróż w przeszłość, by odnaleźć cztery epoki zabawy bez końca. Twórcy i wykonawcy gwarantują dużo pięknej muzyki, czarowne śpiewy do utworów znanych i lubianych, a także gorącą atmosferę weneckiego karnawału w najlepszym wydaniu! Artyści poprowadzą publiczność najpiękniejszymi trasami weneckiego karnawału, wprowadzając ich w nieoczywisty świat pełen czaru i uroku. Nie zabraknie też odrobiny szaleństwa, ale to niech na razie pozostanie tajemnicą. Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 60 złotych (miejsca siedzące przy stołach 10-osobowych) można nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.mokpolice.pl oraz w recepcji przy ul. Traugutta 4. Zachęcamy do skorzystania z pakietu zniżkowego – przy wykupieniu całego 10-osobowego stołu cena biletu wyniesie 50 złotych/os.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie