Sport

Pierwszy mecz finałowy dla Chemika

Grupa Azoty Chemik Police wygrała z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów 3:2 (25:19, 25:22, 22:25, 22:25, 15:12) w pierwszym finałowym spotkaniu TAURON Ligi. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki zdobyła Jovana Brakocević. Drugie spotkanie finałowe odbędzie się 5 maja w Rzeszowie o godz. 17.30.

Opublikowane

w dniu

Grupa Azoty Chemik Police pokonał Developres Bella Dolina Rzeszów w pierwszym meczu finału Tauron Ligi. Policzanki pewnie wygrały set otwarcia. Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej walki punkt za punkt 5:5. Na pierwsze, trzypunktowe prowadzenie, wyszły zawodniczki Marka Mierzwińskiego po udanym ataku Martyny Łukasik oraz bloku Agnieszki Kąkolewskiej 12:9. Policzanki świetnie zagrały w polu zagrywki, odrzucając rywalki od siatki i uniemożliwiając im rozegranie punktowej akcji. Same zaś były skuteczne w kontrze i powiększały przewagę 22:17. Ostatecznie policzanki wygrały premierową odsłonę 25:19.

W drugiej partii odrobiły kilkupunktową stratę. Początek seta to punkt za punkt do stanu 14:14, a po dwóch kolejnych akcjach, zawodniczki z Rzeszowa, ponownie przejęły kontrolę na boisku 16:14. Druga przerwa dla Marka Mierzwińskiego nie przyniosła tak dobrego rezultatu jak wcześniejsza przerwa, bowiem jego podopieczne nie były już tak skuteczne. Za to bardzo dobrze radziły sobie przyjezdne, które powiększały przewagę 19:15. Dopiero w końcówce gospodynie rzuciły się do odrabiania i ponownie na tablicy wyników pojawił się remis 19:19. Po chwilowej walce punkt za punkt 22:22, policzanki zdobyły trzy ostatnie oczka i zakończyły seta wygraną 25:22.

Developres zwyciężył trzecią partię, Prowadząc od od początku seta. Policzanki próbowały zniwelować straty, jednak przyjezdne postawiły twarde warunki i broniły wyniku 16:13. Udany atak Martyny Czyrniańskiej i błąd Kary Bajemy doprowadziły do remisu 16:16 i do stanu 21:21 obie ekipy zacięcie walczyły o każdy punkt. Tym razem rzeszowianki nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa w secie, a ostatni punkt zdobyła niezawodna w końcowym fragmencie gry Kara Bajema 25:23.

W czwartej odsłonie gospodynie zdobyły pierwsze punkty 4:0 i przez dłuższy czas pilnowały wyniku. Przy stanie 8:5, poważnie wyglądającej kontuzji nabawiła się Marlena Kowalewska. Rozgrywająca Chemika została zniesiona z boiska, nie była w stanie dokończyć spotkania. Brak podstawowej rozgrywającej nie zmienił obrazu gry Chemika Police, który nadal świetnie spisywał się w ataku i kontrze, utrzymując dystans 12:8. W drugiej części seta podopieczne Stephana Antigi zaczęły odrabiać straty. W końcówce zawodniczki Chemiczki zniwelowały straty do jednego punktu 23:22, jednak ze zwycięstwa cieszyły się rzeszowianki 25:22.

Developres doprowadził do tie breaka, w którym niesamowitą formą popisała się Jovana Brakocević-Canzian.  Serbka grała jak natchniona, punktując w polu serwisowym i ataku. Skuteczne ataki Martyny Łukasik oraz Jovany Brakocević dały policzankom cztery oczka przewagi 7:3. Po zmianie stron nadal punktowały gospodynie i przewaga urosła do siedmiu punktów 10:3. Próbując ratować seta, Stephane Antiga poprosił o czas. Po powrocie na boisko jego podopieczne odrobiły część strat 10:6, jednak nie były w stanie zatrzymać świetnie dysponowanej Jovany Brakocević 12:7. Ostatni punkt w pierwszym finałowym spotkaniu zdobyła Grupa Azoty Chemik Police 15:12.

Chemik wygrał pierwszy mecz finału. Drugi pojedynek w czwartek w Rzeszowie

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2 (25:19, 25:22, 22:25, 22:25, 15:12)

Chemik: Brakocević-Canzian (29), Łukasik (23), Czyrniańska (14), Kąkolewska (10), Wasilewska (6), Kowalewska (3), Stenzel (libero) oraz De Almeida Rios (2), Milenković, Połeć, Pol.

Sport

Lenka Oveckova i Monika Jagła siatkarkami Chemika

Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Lenką Oveckovą. Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą.

Opublikowane

w dniu

Słowacka siatkarka ma 26 lat i występuje na pozycji rozgrywającej. W poprzednich sezonach grała m.in. w ligach węgierskiej i czeskiej. Jest reprezentantką kraju.
Nie ukrywam, kontrakt w Chemiku jest dla mnie ogromnym krokiem do przodu. Dołączam do jednej z najsilniejszych drużyn w Europie, co stanowi duże wyzwanie, ale i sporą radość. Chcę stać się ważną siatkarką drużyny. Zrobię wszystko, żeby przekonać do siebie sztab szkoleniowy i walczyć o mistrzostwo Polski – mówi.
Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą. Monika ma 22 lata i występuje na pozycji libero. W minionym sezonie broniła barw Jokera Świecie, w którym rozegrała 22 spotkania ligowe.
Występowała w Pałacu Bydgoszcz, gdzie zadebiutowała w seniorskiej siatkówce w 2017 roku. Ma na koncie powołania do reprezentacji Polski.
Monika stworzy duet libero z Marią Stenzel.
Dołączam do mistrza Polski, więc ekscytacja jest naturalna. Jestem w takim miejscu kariery, w którym potrzebuję stabilizacji, pracy i rozwoju. Chemik wydaje się być gwarancją spełnienia tych potrzeb, dlatego cieszę się, że podpisałam kontrakt – mówi.
Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23:

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska
Atakujące: Jovana Brakocević-Canzian
Środkowe: Iga Wasilewska, Marta Pol
Rozgrywające: Lenka Oveckova
Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła

Czytaj dalej

Sport

Wkrótce Bieg Neptuna

24 lipca br. w Trzebieży odbędzie się VI edycja Biegu Neptuna oraz marszu Nordic Walking.

Opublikowane

w dniu

24 lipca 2022 r. w Trzebieży, oprócz walorów sportowych na uczestników czekać będą liczne wydarzeniaa towarzyszące:

– strefa VIP – dla uczestników, którzy brali udział w co najmniej 5 edycjach biegu w latach 2016-2022,

– niezapomniana zupa rybna i bułka ze śledziem,

– biegi i atrakcje dla dzieci,

– koszulka oraz medal dla zawodników,

– możliwość wygrania cennych nagród,

– „Wioska zdrowia Neptuna”,

– CHALLENGE RUN z atrakcyjnymi nagrodami.

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 8.00 – 10.00 uruchomienie biura zawodów

godz. 10.00 – 10.45 biegi dla dzieci

godz. 10.45 – 11.00 rozgrzewka dla uczestników marszu rekreacyjnego Nordic Walking

godz. 11.00 – 12.30 marsz rekreacyjny Nordic Walking – 5 km

godz. 12.15 – 12.30 rozgrzewka dla uczestników Biegu Głównego

godz. 12.30 – Bieg Główny – 5 km

godz. 13.30 – CHALLENGE RUN – wyłonienie uczestników w dniu imprezy

godz. 14.30 – Dekoracja i wręczanie nagród

Zapisy pod adresem: https://sport-time.com.pl/competitions/view?id=530

Więcej informacji: www.biegneptuna.pl

Czytaj dalej

Sport

Treningi siatkarskie z Marcinem Możdżonkiem w Szczecinie

W najbliższą niedzielę (10 lipca), Marcin Możdżonek zawita do Szczecina, żeby na świeżym powietrzu aktywizować ruchowo mieszkańców miasta w lesie. Dokładniej w urokliwej scenerii Puszczy Bukowej, gdzie odbędzie się jeden z czterech w Polsce, wyjątkowych Treningów Siatkarskich.

Opublikowane

w dniu

Multimedalista największych siatkarskich imprez oraz Nadleśnictwo Gryfino (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zapraszają na wyjątkowe wydarzenie łączące w sobie aktywność na świeżym powietrzu oraz proekologiczną edukację dzieci i młodzieży.
Na trening z Marcinem Możdżonkiem zapraszamy dzieci i młodzież od 9 do 14 roku życia, a na towarzyszące mu spotkanie z gwiazdami wszystkich, dla których sport jest wspaniałym sposobem na dobre samopoczucie i zdrowy tryb życia. Spotykamy się w dniu 10 lipca o godzinie 11.00 w Puszczy Bukowej  w sąsiedztwie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przy ulicy Skalistej 24 w Szczecinie – mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.
Rejestracja uczestników odbywa się do dnia 8 lipca b.r. – telefonicznie pod numerem telefonu: 91 416 20 71 (sekretariat Nadleśnictwa Gryfino czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00) lub mailowo pod adresem: gryfino@szczecin.lasy.gov.pl.

Las to doskonała przestrzeń do sportu i rekreacji, dlatego “Trening siatkarski z Marcinem Możdżonkiem w lesie” może okazać się nie tylko efektywnym i potrzebnym po pandemicznej przerwie wysiłkiem fizycznym, ale także ciekawym pomysłem na przerwanie naszej codziennej rutyny. Wykonywanie treningów w lesie umożliwia obcowanie z czystszym i wolnym od zanieczyszczeń powietrzem, co ma niesamowicie wartościowy wpływ na drogi oddechowe oraz wpływa na szybszą regenerację organizmu.

To przyjemne i pożyteczne połączenie razem z zestawem ćwiczeń opracowanym przez Marcina Możdżonka gwarantuje rewelacyjne efekty, dobrą zabawę i solidny zastrzyk endorfin. Przyjemność ze wspólnych ćwiczeń z Mistrzem Świata może być tym większa, bo nasz 242-krotny reprezentant Polski zaprosił do udziału w projekcie wyśmienitych sportowców, którzy będą mu asystowali podczas ćwiczeń.

Więcej informacji:

www.mozdzonek.euwww.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl i Marcin Możdżonek Official Profile

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie