Sport

Pierwszy mecz finałowy dla Chemika

Grupa Azoty Chemik Police wygrała z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów 3:2 (25:19, 25:22, 22:25, 22:25, 15:12) w pierwszym finałowym spotkaniu TAURON Ligi. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki zdobyła Jovana Brakocević. Drugie spotkanie finałowe odbędzie się 5 maja w Rzeszowie o godz. 17.30.

Opublikowane

w dniu

Grupa Azoty Chemik Police pokonał Developres Bella Dolina Rzeszów w pierwszym meczu finału Tauron Ligi. Policzanki pewnie wygrały set otwarcia. Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej walki punkt za punkt 5:5. Na pierwsze, trzypunktowe prowadzenie, wyszły zawodniczki Marka Mierzwińskiego po udanym ataku Martyny Łukasik oraz bloku Agnieszki Kąkolewskiej 12:9. Policzanki świetnie zagrały w polu zagrywki, odrzucając rywalki od siatki i uniemożliwiając im rozegranie punktowej akcji. Same zaś były skuteczne w kontrze i powiększały przewagę 22:17. Ostatecznie policzanki wygrały premierową odsłonę 25:19.

W drugiej partii odrobiły kilkupunktową stratę. Początek seta to punkt za punkt do stanu 14:14, a po dwóch kolejnych akcjach, zawodniczki z Rzeszowa, ponownie przejęły kontrolę na boisku 16:14. Druga przerwa dla Marka Mierzwińskiego nie przyniosła tak dobrego rezultatu jak wcześniejsza przerwa, bowiem jego podopieczne nie były już tak skuteczne. Za to bardzo dobrze radziły sobie przyjezdne, które powiększały przewagę 19:15. Dopiero w końcówce gospodynie rzuciły się do odrabiania i ponownie na tablicy wyników pojawił się remis 19:19. Po chwilowej walce punkt za punkt 22:22, policzanki zdobyły trzy ostatnie oczka i zakończyły seta wygraną 25:22.

Developres zwyciężył trzecią partię, Prowadząc od od początku seta. Policzanki próbowały zniwelować straty, jednak przyjezdne postawiły twarde warunki i broniły wyniku 16:13. Udany atak Martyny Czyrniańskiej i błąd Kary Bajemy doprowadziły do remisu 16:16 i do stanu 21:21 obie ekipy zacięcie walczyły o każdy punkt. Tym razem rzeszowianki nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa w secie, a ostatni punkt zdobyła niezawodna w końcowym fragmencie gry Kara Bajema 25:23.

W czwartej odsłonie gospodynie zdobyły pierwsze punkty 4:0 i przez dłuższy czas pilnowały wyniku. Przy stanie 8:5, poważnie wyglądającej kontuzji nabawiła się Marlena Kowalewska. Rozgrywająca Chemika została zniesiona z boiska, nie była w stanie dokończyć spotkania. Brak podstawowej rozgrywającej nie zmienił obrazu gry Chemika Police, który nadal świetnie spisywał się w ataku i kontrze, utrzymując dystans 12:8. W drugiej części seta podopieczne Stephana Antigi zaczęły odrabiać straty. W końcówce zawodniczki Chemiczki zniwelowały straty do jednego punktu 23:22, jednak ze zwycięstwa cieszyły się rzeszowianki 25:22.

Developres doprowadził do tie breaka, w którym niesamowitą formą popisała się Jovana Brakocević-Canzian.  Serbka grała jak natchniona, punktując w polu serwisowym i ataku. Skuteczne ataki Martyny Łukasik oraz Jovany Brakocević dały policzankom cztery oczka przewagi 7:3. Po zmianie stron nadal punktowały gospodynie i przewaga urosła do siedmiu punktów 10:3. Próbując ratować seta, Stephane Antiga poprosił o czas. Po powrocie na boisko jego podopieczne odrobiły część strat 10:6, jednak nie były w stanie zatrzymać świetnie dysponowanej Jovany Brakocević 12:7. Ostatni punkt w pierwszym finałowym spotkaniu zdobyła Grupa Azoty Chemik Police 15:12.

Chemik wygrał pierwszy mecz finału. Drugi pojedynek w czwartek w Rzeszowie

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2 (25:19, 25:22, 22:25, 22:25, 15:12)

Chemik: Brakocević-Canzian (29), Łukasik (23), Czyrniańska (14), Kąkolewska (10), Wasilewska (6), Kowalewska (3), Stenzel (libero) oraz De Almeida Rios (2), Milenković, Połeć, Pol.

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie