Sport

Królestwo maratonów z Krakowa do Polic

Amatorscy biegacze z Polic Beata Łempkowska oraz Konrad Krasnodębski w 2018 roku postanowili powalczyć o zdobycie najbardziej prestiżowej nagrody dla maratończyków – Korony Maratonów Polskich i w dniu 24 kwietnia br.  w Krakowie tej sztuki dokonali.

Opublikowane

w dniu

Aby uzyskać tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich, należy ukończyć pięć biegów na dystansie maratońskim o długości 42,195 km: Maraton Dębno, Cracovia Maraton, Maraton Wrocławski, Maraton Warszawski i Poznań Maraton w ciągu 24 miesięcy, licząc od daty pierwszego ukończonego maratonu.

Nikt nie mógł się spodziewać, że termin ten ze względu na pandemię nie będzie możliwy do zrealizowania i zostanie przez organizatora wydłużony. Tytuł przyznaje Gmina Miejska Kraków – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Organizator Cracovia Maraton. Przeszło 3 tys. biegaczy minęło linię startu 19. edycji Cracovia Maraton, który 24 kwietnia br., po blisko trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa powrócił na ulice stolicy Małopolski.

Bieg ten przyciąga biegaczy z całego świata, będąc najbardziej międzynarodowym spośród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton startowali zawodnicy z 55 państw. Organizowany jest od 2002 roku jako najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce.

Od 2014 roku start i meta zawodów usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „Z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegają obok wielu wspaniałych zabytków Krakowa.

Dla Beaty Łempkowskiej (czas: 05:25:44) i Konrada Krasnodębskiego (czas: 04:49:29) był to już ostatni piąty start zaliczany do cyklu KORONY POLSKICH MARATONÓW. Oboje po przekroczeniu mety przyznali, że są szczęśliwi z osiągniętego celu po wielu trudach i ciężkich przygotowaniach treningowych (BBL Police, Lovelasy).

Przyznali się że biegli z kontuzjami, ale wiara w osiągnięcie sukcesu była najważniejsza a uwieńczeniem tego startu było zdobycie przez nich upragnionego trofeum. Beata jest pierwszą kobietą z Polic, która zdobyła ten zaszczytny tytuł. W krakowskim maratonie pobiegł jeszcze jeden policzanin Mariusz Kopaniecki (czas:04:27:22). Zwycięzcą biegu został zawodnik z Kenii Metto David (czas:02:14:07)

J.Ł.

Sport

Chemik powalczy o pierwsze zwycięstwo

Chemik Police po trzech porażkach i złym starcie musi w końcu zacząć zdobywać punkty. Okazja do tego nadarzy się w sobotę o godzinie 12:00. Na stadionie przy ul. Siedleckiej piłkarze pierwszego zespołu Chemika rozegrają czwarty mecz w sezonie. Przeciwnikiem żółtozielonych będzie zespół Białych Sądów.

Opublikowane

w dniu

Drużyna z Sądowa po trzech rozegranych kolejkach z dwoma punktami zajmuję 14 pozycje w ligowej tabeli. W pierwszym ligowym meczu Biali przegrali 6:0 z głównym pretendentem do awansu zespołem Kluczevii. Jednak już w dwóch następnych meczach zdobyli po punkcie, remisując na własnym boisku z Raselem Dygowo 2:2, a w ostatnim spotkaniu postawili się mocnej Gwardii Koszalin remisując na trudnym terenie w Koszalinie 1:1.

Dla zawodników wsparcie kibiców ma ogromne znaczenie dlatego każdy kto może powinien zjawić się na stadionie przy ul. Siedleckiej. Dla wszystkich tych kibiców, którzy nie będą mogli przyjść na mecz przeprowadzona zostanie transmisja wideo, która będzie dostępna na klubowym FB.

Czytaj dalej

Sport

Znamy sztab szkoleniowy siatkarek Chemika Police na nowy sezon

Trzy nowe nazwiska pojawią się w sztabie szkoleniowym Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23. To asystent trenera Ireneusz Waleczek, trener przygotowania fizycznego Maciej Michalik oraz fizjoterapeutka Marta Krasnodębska.

Opublikowane

w dniu

Pierwszym trenerem pozostanie Marek Mierzwiński, który objął stanowisko w połowie zeszłego sezonu i doprowadził drużynę do zdobycia mistrzostwa Polski.
Asystentami będą Radosław Wodziński (w klubie od roku) i Irek Waleczek, który dołącza do naszej drużyny z SMS PZPS Szczyrk.
Trenerem przygotowania fizycznego został Maciej Michalik. W minionych latach pracował m.in. w PGE Skrze Bełchatów i Stoczni Szczecin.
Statystykiem pozostanie Kacper Duda, a duet fizjoterapeutów stworzą Karol Subocz i Marta Krasnodębska. Marta w poprzednim sezonie pracowała w Ił Capital Legionovii Legionowo.
Managerem zespołu od lat pozostaje Radosław Anioł.
Sztab szkoleniowy na nowy sezon:
I trener: Marek Mierzwiński
Asystenci: Radosław Wodziński, Ireneusz Waleczek
Trener przyg. fizycznego: Maciej Michalik
Statystyk: Kacper Duda
Fizjoterapeuci: Marta Krasnodębska, Karol Subocz
Manager: Radosław Anioł

Czytaj dalej

Sport

Lenka Oveckova i Monika Jagła siatkarkami Chemika

Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Lenką Oveckovą. Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą.

Opublikowane

w dniu

Słowacka siatkarka ma 26 lat i występuje na pozycji rozgrywającej. W poprzednich sezonach grała m.in. w ligach węgierskiej i czeskiej. Jest reprezentantką kraju.
Nie ukrywam, kontrakt w Chemiku jest dla mnie ogromnym krokiem do przodu. Dołączam do jednej z najsilniejszych drużyn w Europie, co stanowi duże wyzwanie, ale i sporą radość. Chcę stać się ważną siatkarką drużyny. Zrobię wszystko, żeby przekonać do siebie sztab szkoleniowy i walczyć o mistrzostwo Polski – mówi.
Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą. Monika ma 22 lata i występuje na pozycji libero. W minionym sezonie broniła barw Jokera Świecie, w którym rozegrała 22 spotkania ligowe.
Występowała w Pałacu Bydgoszcz, gdzie zadebiutowała w seniorskiej siatkówce w 2017 roku. Ma na koncie powołania do reprezentacji Polski.
Monika stworzy duet libero z Marią Stenzel.
Dołączam do mistrza Polski, więc ekscytacja jest naturalna. Jestem w takim miejscu kariery, w którym potrzebuję stabilizacji, pracy i rozwoju. Chemik wydaje się być gwarancją spełnienia tych potrzeb, dlatego cieszę się, że podpisałam kontrakt – mówi.
Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23:

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska
Atakujące: Jovana Brakocević-Canzian
Środkowe: Iga Wasilewska, Marta Pol
Rozgrywające: Lenka Oveckova
Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie