Sport

Pierwsze zawody łucznicze na stadionie w Policach

Opublikowane

w dniu

[lead]Od 10 do 11 sierpnia odbywały się w Policach Finał Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow oraz Międzynarodowe Zawody Łucznicze „Śladami Rybaka”. Zawody rozegrane zostały na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ulicy Piaskowej. [/lead]

Organizatorami wydarzenia byli UKS „DEFMAR” w Policach, Powiat Policki, OSŁ ”Strzelec” Legnica i Polski Związek Łuczniczy w Warszawie. Klub, mimo że istnieje niespełna rok, może poszczycić się wieloma zawodnikami trenującymi na co dzień na obiekcie za boiskiem przy ul. Hożej w Szczecinie. DEFMAR zorganizował na wysokim poziomie zawody Pucharu Polski, co jest niewątpliwym sukcesem działaczy klubu.

– Klub nasz istnieje od ubiegłego roku i funkcjonuje w Policach – mówi Marek Stemplowski, przez i jednocześnie trener DEFMARA. Do tej pory, od roku 1993, łucznictwo było rozwijane przeze mnie w Szczecinie, jednak po pewnych perturbacjach postanowiłem seksję przenieść do nowego klubu powstałego w Policach.
– Chcielibyśmy nawiązać do wieloletnich tradycji Rybaka Trzebież – mówi Katarzyna Chmielewska. W Trzebieży są warunki to trenowania łucznictwa, jednak jest to za daleko dla niektórych naszych zawodników, którzy mieszkają w Szczecinie.

Zawody rozegrano w kilku konkurencjach:

– Łuki Bloczkowe (według regulaminu PPŁB 4x50m tarcza 80-6rings/10)

– Łuki Bloczkowe w turnieju „Śladami Rybaka” w rundach eliminacyjnych strzlają do tarcz Hit-Miss FITA

– Łuki Barebow ( 1x50m do tarcz 122 ; 1 x 30m do tarcz 80 pełne)

– Łuki Olimpijskie (2x70m /122)

– Łuki Olimpijskie junior młodszy (2x60m /122)

– Łuki Olimpijskie młodzik (2x20m /80)
– W zawodach w sumie udział wzięło 60 zawodników nie tylko z Polski – mówi Marek Stempowski. Zawodnicy brali udział w Pucharze Polski oraz zawodach o puchar „Śladami Rybaka”, czyli zawodach nawiązujących do tradycji klubu z Trzebieży.

Celami zawodów było ocena poziomu sportowego zawodników kadry narodowej, podniesienie poziomu sportowego, zdobycie kwalifikacji do reprezentacji kraju na imprezy międzynarodowe, zdobycie norm wynikowych do kadry narodowej na II półrocze 2019 oraz zdobycie norm wynikowych na klasy sportowe.

Gośćmi turnieju byli dawni zawodnicy „Rybaka” Trzebież: Jadwiga Wilejto, Marian Jarząbek oraz Zbigniew Miszewski. Sukcesy tego klubu przypominała specjalna „Alejka Rybaka” prezentująca archiwalne materiały na temat klubu, zawodników i ich dokonań.

W ceremonii wręczenia nagród, oprócz dawnych zawodników „Rybaka Trzebież”, wzięli udział Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Radna Rady Powiatu w Policach Małgorzata Siemianowska.

Reklama

Sport

Lenka Oveckova i Monika Jagła siatkarkami Chemika

Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Lenką Oveckovą. Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą.

Opublikowane

w dniu

Słowacka siatkarka ma 26 lat i występuje na pozycji rozgrywającej. W poprzednich sezonach grała m.in. w ligach węgierskiej i czeskiej. Jest reprezentantką kraju.
Nie ukrywam, kontrakt w Chemiku jest dla mnie ogromnym krokiem do przodu. Dołączam do jednej z najsilniejszych drużyn w Europie, co stanowi duże wyzwanie, ale i sporą radość. Chcę stać się ważną siatkarką drużyny. Zrobię wszystko, żeby przekonać do siebie sztab szkoleniowy i walczyć o mistrzostwo Polski – mówi.
Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą. Monika ma 22 lata i występuje na pozycji libero. W minionym sezonie broniła barw Jokera Świecie, w którym rozegrała 22 spotkania ligowe.
Występowała w Pałacu Bydgoszcz, gdzie zadebiutowała w seniorskiej siatkówce w 2017 roku. Ma na koncie powołania do reprezentacji Polski.
Monika stworzy duet libero z Marią Stenzel.
Dołączam do mistrza Polski, więc ekscytacja jest naturalna. Jestem w takim miejscu kariery, w którym potrzebuję stabilizacji, pracy i rozwoju. Chemik wydaje się być gwarancją spełnienia tych potrzeb, dlatego cieszę się, że podpisałam kontrakt – mówi.
Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23:

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska
Atakujące: Jovana Brakocević-Canzian
Środkowe: Iga Wasilewska, Marta Pol
Rozgrywające: Lenka Oveckova
Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła

Czytaj dalej

Sport

Wkrótce Bieg Neptuna

24 lipca br. w Trzebieży odbędzie się VI edycja Biegu Neptuna oraz marszu Nordic Walking.

Opublikowane

w dniu

24 lipca 2022 r. w Trzebieży, oprócz walorów sportowych na uczestników czekać będą liczne wydarzeniaa towarzyszące:

– strefa VIP – dla uczestników, którzy brali udział w co najmniej 5 edycjach biegu w latach 2016-2022,

– niezapomniana zupa rybna i bułka ze śledziem,

– biegi i atrakcje dla dzieci,

– koszulka oraz medal dla zawodników,

– możliwość wygrania cennych nagród,

– „Wioska zdrowia Neptuna”,

– CHALLENGE RUN z atrakcyjnymi nagrodami.

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 8.00 – 10.00 uruchomienie biura zawodów

godz. 10.00 – 10.45 biegi dla dzieci

godz. 10.45 – 11.00 rozgrzewka dla uczestników marszu rekreacyjnego Nordic Walking

godz. 11.00 – 12.30 marsz rekreacyjny Nordic Walking – 5 km

godz. 12.15 – 12.30 rozgrzewka dla uczestników Biegu Głównego

godz. 12.30 – Bieg Główny – 5 km

godz. 13.30 – CHALLENGE RUN – wyłonienie uczestników w dniu imprezy

godz. 14.30 – Dekoracja i wręczanie nagród

Zapisy pod adresem: https://sport-time.com.pl/competitions/view?id=530

Więcej informacji: www.biegneptuna.pl

Czytaj dalej

Sport

Treningi siatkarskie z Marcinem Możdżonkiem w Szczecinie

W najbliższą niedzielę (10 lipca), Marcin Możdżonek zawita do Szczecina, żeby na świeżym powietrzu aktywizować ruchowo mieszkańców miasta w lesie. Dokładniej w urokliwej scenerii Puszczy Bukowej, gdzie odbędzie się jeden z czterech w Polsce, wyjątkowych Treningów Siatkarskich.

Opublikowane

w dniu

Multimedalista największych siatkarskich imprez oraz Nadleśnictwo Gryfino (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zapraszają na wyjątkowe wydarzenie łączące w sobie aktywność na świeżym powietrzu oraz proekologiczną edukację dzieci i młodzieży.
Na trening z Marcinem Możdżonkiem zapraszamy dzieci i młodzież od 9 do 14 roku życia, a na towarzyszące mu spotkanie z gwiazdami wszystkich, dla których sport jest wspaniałym sposobem na dobre samopoczucie i zdrowy tryb życia. Spotykamy się w dniu 10 lipca o godzinie 11.00 w Puszczy Bukowej  w sąsiedztwie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przy ulicy Skalistej 24 w Szczecinie – mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.
Rejestracja uczestników odbywa się do dnia 8 lipca b.r. – telefonicznie pod numerem telefonu: 91 416 20 71 (sekretariat Nadleśnictwa Gryfino czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00) lub mailowo pod adresem: gryfino@szczecin.lasy.gov.pl.

Las to doskonała przestrzeń do sportu i rekreacji, dlatego “Trening siatkarski z Marcinem Możdżonkiem w lesie” może okazać się nie tylko efektywnym i potrzebnym po pandemicznej przerwie wysiłkiem fizycznym, ale także ciekawym pomysłem na przerwanie naszej codziennej rutyny. Wykonywanie treningów w lesie umożliwia obcowanie z czystszym i wolnym od zanieczyszczeń powietrzem, co ma niesamowicie wartościowy wpływ na drogi oddechowe oraz wpływa na szybszą regenerację organizmu.

To przyjemne i pożyteczne połączenie razem z zestawem ćwiczeń opracowanym przez Marcina Możdżonka gwarantuje rewelacyjne efekty, dobrą zabawę i solidny zastrzyk endorfin. Przyjemność ze wspólnych ćwiczeń z Mistrzem Świata może być tym większa, bo nasz 242-krotny reprezentant Polski zaprosił do udziału w projekcie wyśmienitych sportowców, którzy będą mu asystowali podczas ćwiczeń.

Więcej informacji:

www.mozdzonek.euwww.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl i Marcin Możdżonek Official Profile

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie