Sport

Grupa Azoty Police z piłkarzami Chemika

Opublikowane

w dniu

[lead]Grupa Azoty Police pozostaje partnerem głównym Klubu Piłkarskiego Chemik Police. Podpisana umowa daje możliwość dalszego rozwoju drużyny, która niedawno awansowała do III ligi. Wsparcie otrzymała także funkcjonująca w Klubie Akademia Piłkarska, która obecnie ubiega się o srebrną gwiazdkę w programie certyfikacji szkółek piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej.Za dalszą współpracą Grupy Azoty Police z Klubem Piłkarskim Chemik Police lobbowała silna grupa na czele ze szczecińską radną Małgorzatą Jacyną-Witt, wiceprezesem Tomaszem Panasem oraz Mariuszem Różyckim.[/lead]

Ze strony spółki dokumenty podpisali dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny oraz Wiceprezes Zarządu Tomasz Panas, a ze strony klubu – prezes Przemysław Korotkiewicz i wiceprezes Krzysztof Salitra. Umowa umożliwiająca piłkarzom ligowe występy obowiązywać będzie do końca roku, ale już teraz zapowiedziano jej kontynuację.
– Grupa Azoty Police będzie wspierać działalność klubu związaną ze szkoleniem młodzieży i pragnie, żeby młodzi piłkarze z Polic, wychowankowie Chemika Police osiągali coraz większe sukcesy, jednocześnie promując firmę – powiedział dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupy Azoty S.A.


Współpraca spółki z Klubem na nowo rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku, gdy drużyna Chemika Police występowała w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Okręgowej. Wsparcie polickiej spółki dało wówczas piłkarzom szansę na odbudowanie swojej pozycji na ligowych boiskach.
– Kontynuujemy współpracę rozpoczętą w wakacje 2016 roku po zmianie zarządu naszej spółki, gdy powstały w 1968 roku klub z bogatą tradycją, występami w II lidze oraz ćwierćfinałem Pucharu Polski, mocno związany z Zakładami Chemicznymi Police, był w głębokim kryzysie i po wycofaniu z III ligi występował w Klasie Okręgowej, a od tego momentu piłkarze z naszą pomocą wywalczali kolejne awanse – powiedział Wojciech Wardacki. – Grupa Azoty szerokim frontem wspiera wyczynowy sport na najwyższym poziomie, między innymi siatkarzy klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, piłkarzy ręcznych Azoty Puławy, skoczków narciarskich, a na naszym terenie siatkarki Chemika Police i oczywiście piłkarzy Pogoni Szczecin, więc teraz, po awansie polickich piłkarzy do III ligi, rozważaliśmy różne warianty dalszej współpracy. Za Chemikiem lobbowała silna grupa, na czele z wiceprezesem Tomaszem Panasem, Mariuszem Różyckim i szczecińską radną Małgorzatą Jacyną-Witt, więc musieliśmy pomóc. Z radością obserwujemy również, że za naszym przykładem, w pomoc Chemikowi mocno włączyła się także Gmina Police. Nasza grupa będzie wspierać działalność klubu związaną ze szkoleniem młodzieży, bo to przecież także w dużej części dzieci naszych pracowników. Pragniemy, żeby młodzi piłkarze z Polic, wychowankowie Chemika, osiągali coraz większe sukcesy, jednocześnie promując Grupę Azoty Police.


Grupa Azoty Police pozostaje partnerem głównym Chemika, a podpisana umowa daje możliwość dalszego rozwoju drużyny, która niedawno awansowała do III ligi i zdobyła wojewódzki Puchar Polski, awansując na szczebel centralny pucharowych rozgrywek. Wsparcie otrzymała również funkcjonująca przy klubie Akademia Piłkarska, która obecnie ubiega się o tzw. srebrną gwiazdkę w programie certyfikacji szkółek piłkarskich przez PZPN.


– Przed trzema laty niewielu wierzyło, że drużyna Chemika Police podźwignie się z piątej ligi. Piłkarze przy wsparciu kadry trenerskiej i kierownictwa klubu udowodnili jednak, że Grupa Azoty Police dobrze zainwestowała. Dzięki wsparciu polickiej spółki, w kolejnych trzech sezonach w sposób mistrzowski zostawiliśmy w pokonanym polu wszystkich konkurentów i rozpoczęliśmy tegoroczne rozgrywki już jako zespół III-ligowy. – podkreślił prezes KP Chemik Police Przemysław Korotkiewicz.


Objęcie mecenatem polickiego klubu to dla Grupy Azoty Police nie tylko kolejne działanie promocyjne. To przede wszystkim budowanie relacji ze społecznością lokalną i realizacja założeń społecznej odpowiedzialności biznesu. Klub zrzesza bowiem m.in. pracowników oraz ich rodziny.
Funkcjonująca w Klubie Akademia Piłkarska to prężnie działająca szkółka, do której uczęszczają dzieci oraz młodzież z Polic i okolicznych miejscowości. O wysokim poziomie szkółki świadczy fakt, że dostała się do programu certyfikacji realizowanego przez PZPN. Otrzymanie srebrnej gwiazdki, o którą zabiega Klub będzie gwarancją, że realizowany program szkolenia oparty jest na „Narodowym Modelu Gry PZPN”, a zajęcia odbywają się na odpowiedniej infrastrukturze.
Klub piłkarski Chemik Police powstał w 1968 roku i początkowo działał przy Zakładach Chemicznych Police. W najlepszym swoim sezonie 1983/1984, Chemik Police zajął 9 miejsce w II lidze, a w latach 1989 i 2000 awansował do ¼ Pucharu Polski. Od sezonu 2009/2010 Chemik nieprzerwanie grał w III lidze. W trakcie rozgrywek w sezonie 2015/2016 zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu drużyny z trzecioligowych  rozgrywek z powodu zadłużenia i Chemik spadł do Wojewódzkiej Ligi Okręgowej. Dzięki objęciu sponsoringiem przez Grupę Azoty Police po trzech latach piłkarze Chemika Police powrócili do III ligi. Jednocześnie wygrali zmagania o regionalny Puchar Polski, co daje im przepustkę do centralnych rozgrywek pucharowych.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., wchodzi w skład Grupy Azoty, największej w Polsce firmy chemicznej, notowanej na GPW. Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Grupa jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

Reklama

Gmina Police

Emocje i sportowa rywalizacja na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polic

W dniach 7-8 lutego, miłośnicy lekkoatletyki będą mieli wyjątkową okazję śledzić zmagania zawodników podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polic. Wydarzenie skupi lokalnych sportowców w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) w Policach, przy ul. Siedleckiej 2b.

Opublikowane

w dniu

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polic to wydarzenie z bogatą tradycją, cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i kibiców. Burmistrz Polic, Władysław Diakun, który od lat patronuje mistrzostwom, wyraził swoje zadowolenie z poziomu i rosnącej popularności zawodów.

Mistrzostwa rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają do 13:15, co pozwoli publiczności na doświadczenie emocji sportowych przez cały poranek i początek popołudnia. Zawody odbędą się w nowoczesnej hali sportowej, która zapewni doskonałe warunki dla zawodników. Nad bezpieczeństwem uczestników i sprawnym przebiegiem zawodów czuwać będą wykwalifikowani sędziowie i obsługa techniczna.

Kibice mogą oczekiwać elektryzujących biegów, skoków i rzutów. To doskonała okazja, by zobaczyć w akcji przyszłe gwiazdy lekkiej atletyki, a także wsparcie dla rodzimego sportu. Zapraszamy więc wszystkich entuzjastów sportowych wyzwań na to szczególne wydarzenie

Czytaj dalej

Sport

Wciąż masz szansę zagrać na PGE Narodowym – Puchar Tymbarku wydłuża zapisy do 6 marca

Zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku zyskały ogromną popularność – tylko w ostatnim tygodniu stycznia gotowość do udziału w turnieju zgłosiło prawie 2,5 tys. drużyn. W związku z tak dużym zainteresowaniem oraz feriami w niektórych województwach termin zapisów został wydłużony do 6 marca 2024 r.

Opublikowane

w dniu

Jesteśmy dumni, że XXIV edycja Pucharu Tymbarku już teraz wzbudziła tak duże zainteresowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli. Wierzymy, że udział w turnieju będzie dla wszystkich uczestników niezwykłym przeżyciem. W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy znaczący wzrost liczby zapisujących się drużyn, z drugiej strony docierały do nas prośby od dyrektorów szkół o wydłużenie terminu zgłoszeń ze względu na trwające w niektórych województwach ferie zimowe. Z tego też względu podjęliśmy decyzję o wydłużeniu zapisów do 6 marca – tak, aby każda szkoła w Polsce miała równą szasnę w dołączeniu do Pucharu Tymbarku – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak.

Turniej wielu szans

Puchar Tymbarku to festiwal piłki nożnej, a także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, nauki zasad fair play i gry zespołowej. To również pielęgnacja zdrowych nawyków, nawiązywania nowych znajomości oraz możliwość spełnienia piłkarskich marzeń. Przygodę z futbolem w ramach rozgrywek zaczynali, m.in. Paulina Dudek, Ewa Pajor, Arkadiusz Milik, Adam Buksa, Patryk Peda, Sebastian Szymański, Krzysztof Piątek czy Piotr Zieliński.

Na najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku czekają również niezapominane i pełne piłkarskich emocji nagrody. Zwycięzcy nie tylko rozegrają spotkanie finałowe na PGE Narodowym oraz zostaną zaproszeni na mecz reprezentacji Polski, ale też będą mieli możliwość zadania pytań swoim idolom podczas specjalnego spotkania z zawodnikami kadry. Dodatkowo, nagrody i medale przewidziane są również na wcześniejszych etapach rozgrywek. Drużyny mogą też wziąć udział nie tylko w rywalizacji sportowej, ale także w konkursach na kreatywność – najlepszą nazwę i logotyp zespołu – w których do wygrania są bony o wartości 5 tys. zł.

W poszukiwaniu Pajor i Lewandowskich

Od 24 lat za organizację turnieju odpowiada Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem generalnym od 2007 r. jest marka Tymbark.

– Co roku obserwujemy, jak kolejni uczestnicy Pucharu Tymbarku sięgają po marzenia grając na PGE Narodowym, czy też poznając swoich idoli. Zauważamy również, jak duże znaczenie ma dla nich turniej oraz możliwość poznania nowych osób i sprawdzenia swoich umiejętności. Jesteśmy dumni, że coraz więcej nowych szkół zgłasza swoje zespoły, a turniej jest znakomitym środowiskiem dla młodych zawodników do zaprezentowania i rozwoju talentu. Dla nas z kolei jest to okazja do skutecznej obserwacji i dalszego monitoringu potencjalnych reprezentantów Polski. Pośród dzisiejszych młodzieżowych reprezentantów Polski obserwować można wiele dziewcząt i chłopców z doświadczeniem udziału w Turnieju – mówi Marcin Dorna, dyrektor sportowy PZPN.

Co istotne, w kadrze U-17 mężczyzn, która wywalczyła 3. miejsce na Mistrzostwach Europy, blisko 70% zespołu stanowili uczestnicy Pucharu Tymbarku. Podobnie było w kadrze U-17 kobiet, która na mistrzostwach starego kontynentu wywalczyła 5. miejsce – 86 proc. tego zespołu to byłe uczestniczki Pucharu Tymbarku.

Puchar Tymbarku czeka na Twoją drużynę

Do udziału w turnieju mogą zgłosić się drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (rocznik 2016 i 2017), U-10 (rocznik 2014 i 2015) oraz U-12 (rocznik 2012 i 2013). Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele, trenerzy oraz opiekunowie (np. rodzice za pisemną zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku. Termin zgłaszania zespołów został wydłużony do 6 marca 2024 r.

Zespoły dziewcząt i chłopców rywalizują w oddzielnych kategoriach, jednak istnieje również możliwość stworzenia drużyn mieszanych, w których do zespołów chłopców dołączają dziewczynki. Co więcej, w zespołach w kategorii U-10 i U-12 może wystąpić dwóch zawodników z młodszych roczników. Drużyny w kategorii U-8 powinny liczyć od minimum 5 do maksimum 10 zawodników, natomiast w kategoriach U-10 i U-12 – od minimum 6 do maksimum 10 zawodników. Co szczególnie ważne dla szkół z mniejszych miejscowości, placówki z jednej gminy mają możliwość zgłoszenia jednej wspólnej drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, pod warunkiem, że wszystkie podmioty mają łącznie nie więcej niż 350 uczniów w rocznikach 2012-2017.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Edukacji i Minister Zdrowia.

***

O TURNIEJU

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji nt. Pucharu Tymbarku: www.zpodworkanastadion.pl.

Czytaj dalej

Sport

Nie spać – biegać! Startują zapisy na 5. Szczeciński Bieg Nocny

Do biegu, gotowi, start! Ruszyły zapisy do 5. edycji Szczecińskiego Biegu Nocnego. Im szybciej się na to zdecydujecie, tym lepiej, bo ceny pakietów rosną wraz z upływem czasu.

Opublikowane

w dniu

5. edycja szczecińskiego Biegu Nocnego odbędzie się w nocy z 10 na 11 maja. Zawodnicy pod osłoną nocy pokonają 5-cio lub 10-cio kilometrową trasę, która będzie wiodła przez ścisłe centrum naszego miasta.

Ale zacznijmy od początku. Bieg rozpocznie się na Jasnych Błoniach, gdzie będzie też ulokowane nasze miasteczko biegowe. Tam w świetle gwiazd i kolorowych neonów biegacze będą mogli przygotować się do startu, rozgrzać, zostawić swoje rzeczy i po zakończeniu zawodów je odebrać. Bo w tym samym miejscu bieg się zakończy. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5-cio kilometrową pętlę, która przebiegnie przez centrum Szczecina. Ci, którzy wybiorą 10 km, przebiegną ją dwa razy. Na trasie pojawią się punkty nawodnienia, pomiar czasu oraz świetlne aranżacje. Nocą miasto wygląda zupełnie inaczej.

Biegacze, którzy chcieliby wziąć udział w 5. edycji biegu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod linkiem DO:ST:AR:TU (domtel-sport.pl). W wydarzeniu może wziąć udział łącznie 1500 zawodników. W pierwszej puli zapisów, która trwa do 18 lutego, można zdobyć pakiet startowy już za 75 zł, jest też wariant z okazjonalną koszulką za 125 zł! Im później, tym drożej. Pakiety startowe będzie można odebrać już dzień wcześniej w wyznaczonym przez organizatora biurze zawodów oraz w dniu zawodów na terenie miasteczka biegowego.

Po więcej szczegółów zapraszamy na nasze wydarzenie na Facebooku 5. Szczeciński Bieg Nocny oraz na stronę internetową www.zstw.szczecin.pl.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie