Sport

Grupa Azoty Police z piłkarzami Chemika

Opublikowane

w dniu

[lead]Grupa Azoty Police pozostaje partnerem głównym Klubu Piłkarskiego Chemik Police. Podpisana umowa daje możliwość dalszego rozwoju drużyny, która niedawno awansowała do III ligi. Wsparcie otrzymała także funkcjonująca w Klubie Akademia Piłkarska, która obecnie ubiega się o srebrną gwiazdkę w programie certyfikacji szkółek piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej.Za dalszą współpracą Grupy Azoty Police z Klubem Piłkarskim Chemik Police lobbowała silna grupa na czele ze szczecińską radną Małgorzatą Jacyną-Witt, wiceprezesem Tomaszem Panasem oraz Mariuszem Różyckim.[/lead]

Ze strony spółki dokumenty podpisali dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny oraz Wiceprezes Zarządu Tomasz Panas, a ze strony klubu – prezes Przemysław Korotkiewicz i wiceprezes Krzysztof Salitra. Umowa umożliwiająca piłkarzom ligowe występy obowiązywać będzie do końca roku, ale już teraz zapowiedziano jej kontynuację.
– Grupa Azoty Police będzie wspierać działalność klubu związaną ze szkoleniem młodzieży i pragnie, żeby młodzi piłkarze z Polic, wychowankowie Chemika Police osiągali coraz większe sukcesy, jednocześnie promując firmę – powiedział dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupy Azoty S.A.


Współpraca spółki z Klubem na nowo rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku, gdy drużyna Chemika Police występowała w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Okręgowej. Wsparcie polickiej spółki dało wówczas piłkarzom szansę na odbudowanie swojej pozycji na ligowych boiskach.
– Kontynuujemy współpracę rozpoczętą w wakacje 2016 roku po zmianie zarządu naszej spółki, gdy powstały w 1968 roku klub z bogatą tradycją, występami w II lidze oraz ćwierćfinałem Pucharu Polski, mocno związany z Zakładami Chemicznymi Police, był w głębokim kryzysie i po wycofaniu z III ligi występował w Klasie Okręgowej, a od tego momentu piłkarze z naszą pomocą wywalczali kolejne awanse – powiedział Wojciech Wardacki. – Grupa Azoty szerokim frontem wspiera wyczynowy sport na najwyższym poziomie, między innymi siatkarzy klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, piłkarzy ręcznych Azoty Puławy, skoczków narciarskich, a na naszym terenie siatkarki Chemika Police i oczywiście piłkarzy Pogoni Szczecin, więc teraz, po awansie polickich piłkarzy do III ligi, rozważaliśmy różne warianty dalszej współpracy. Za Chemikiem lobbowała silna grupa, na czele z wiceprezesem Tomaszem Panasem, Mariuszem Różyckim i szczecińską radną Małgorzatą Jacyną-Witt, więc musieliśmy pomóc. Z radością obserwujemy również, że za naszym przykładem, w pomoc Chemikowi mocno włączyła się także Gmina Police. Nasza grupa będzie wspierać działalność klubu związaną ze szkoleniem młodzieży, bo to przecież także w dużej części dzieci naszych pracowników. Pragniemy, żeby młodzi piłkarze z Polic, wychowankowie Chemika, osiągali coraz większe sukcesy, jednocześnie promując Grupę Azoty Police.


Grupa Azoty Police pozostaje partnerem głównym Chemika, a podpisana umowa daje możliwość dalszego rozwoju drużyny, która niedawno awansowała do III ligi i zdobyła wojewódzki Puchar Polski, awansując na szczebel centralny pucharowych rozgrywek. Wsparcie otrzymała również funkcjonująca przy klubie Akademia Piłkarska, która obecnie ubiega się o tzw. srebrną gwiazdkę w programie certyfikacji szkółek piłkarskich przez PZPN.


– Przed trzema laty niewielu wierzyło, że drużyna Chemika Police podźwignie się z piątej ligi. Piłkarze przy wsparciu kadry trenerskiej i kierownictwa klubu udowodnili jednak, że Grupa Azoty Police dobrze zainwestowała. Dzięki wsparciu polickiej spółki, w kolejnych trzech sezonach w sposób mistrzowski zostawiliśmy w pokonanym polu wszystkich konkurentów i rozpoczęliśmy tegoroczne rozgrywki już jako zespół III-ligowy. – podkreślił prezes KP Chemik Police Przemysław Korotkiewicz.


Objęcie mecenatem polickiego klubu to dla Grupy Azoty Police nie tylko kolejne działanie promocyjne. To przede wszystkim budowanie relacji ze społecznością lokalną i realizacja założeń społecznej odpowiedzialności biznesu. Klub zrzesza bowiem m.in. pracowników oraz ich rodziny.
Funkcjonująca w Klubie Akademia Piłkarska to prężnie działająca szkółka, do której uczęszczają dzieci oraz młodzież z Polic i okolicznych miejscowości. O wysokim poziomie szkółki świadczy fakt, że dostała się do programu certyfikacji realizowanego przez PZPN. Otrzymanie srebrnej gwiazdki, o którą zabiega Klub będzie gwarancją, że realizowany program szkolenia oparty jest na „Narodowym Modelu Gry PZPN”, a zajęcia odbywają się na odpowiedniej infrastrukturze.
Klub piłkarski Chemik Police powstał w 1968 roku i początkowo działał przy Zakładach Chemicznych Police. W najlepszym swoim sezonie 1983/1984, Chemik Police zajął 9 miejsce w II lidze, a w latach 1989 i 2000 awansował do ¼ Pucharu Polski. Od sezonu 2009/2010 Chemik nieprzerwanie grał w III lidze. W trakcie rozgrywek w sezonie 2015/2016 zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu drużyny z trzecioligowych  rozgrywek z powodu zadłużenia i Chemik spadł do Wojewódzkiej Ligi Okręgowej. Dzięki objęciu sponsoringiem przez Grupę Azoty Police po trzech latach piłkarze Chemika Police powrócili do III ligi. Jednocześnie wygrali zmagania o regionalny Puchar Polski, co daje im przepustkę do centralnych rozgrywek pucharowych.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., wchodzi w skład Grupy Azoty, największej w Polsce firmy chemicznej, notowanej na GPW. Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Grupa jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

Reklama

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie