Sport

Grupa Azoty Police z piłkarzami Chemika

Opublikowane

w dniu

[lead]Grupa Azoty Police pozostaje partnerem głównym Klubu Piłkarskiego Chemik Police. Podpisana umowa daje możliwość dalszego rozwoju drużyny, która niedawno awansowała do III ligi. Wsparcie otrzymała także funkcjonująca w Klubie Akademia Piłkarska, która obecnie ubiega się o srebrną gwiazdkę w programie certyfikacji szkółek piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej.Za dalszą współpracą Grupy Azoty Police z Klubem Piłkarskim Chemik Police lobbowała silna grupa na czele ze szczecińską radną Małgorzatą Jacyną-Witt, wiceprezesem Tomaszem Panasem oraz Mariuszem Różyckim.[/lead]

Ze strony spółki dokumenty podpisali dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny oraz Wiceprezes Zarządu Tomasz Panas, a ze strony klubu – prezes Przemysław Korotkiewicz i wiceprezes Krzysztof Salitra. Umowa umożliwiająca piłkarzom ligowe występy obowiązywać będzie do końca roku, ale już teraz zapowiedziano jej kontynuację.
– Grupa Azoty Police będzie wspierać działalność klubu związaną ze szkoleniem młodzieży i pragnie, żeby młodzi piłkarze z Polic, wychowankowie Chemika Police osiągali coraz większe sukcesy, jednocześnie promując firmę – powiedział dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupy Azoty S.A.


Współpraca spółki z Klubem na nowo rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku, gdy drużyna Chemika Police występowała w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Okręgowej. Wsparcie polickiej spółki dało wówczas piłkarzom szansę na odbudowanie swojej pozycji na ligowych boiskach.
– Kontynuujemy współpracę rozpoczętą w wakacje 2016 roku po zmianie zarządu naszej spółki, gdy powstały w 1968 roku klub z bogatą tradycją, występami w II lidze oraz ćwierćfinałem Pucharu Polski, mocno związany z Zakładami Chemicznymi Police, był w głębokim kryzysie i po wycofaniu z III ligi występował w Klasie Okręgowej, a od tego momentu piłkarze z naszą pomocą wywalczali kolejne awanse – powiedział Wojciech Wardacki. – Grupa Azoty szerokim frontem wspiera wyczynowy sport na najwyższym poziomie, między innymi siatkarzy klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, piłkarzy ręcznych Azoty Puławy, skoczków narciarskich, a na naszym terenie siatkarki Chemika Police i oczywiście piłkarzy Pogoni Szczecin, więc teraz, po awansie polickich piłkarzy do III ligi, rozważaliśmy różne warianty dalszej współpracy. Za Chemikiem lobbowała silna grupa, na czele z wiceprezesem Tomaszem Panasem, Mariuszem Różyckim i szczecińską radną Małgorzatą Jacyną-Witt, więc musieliśmy pomóc. Z radością obserwujemy również, że za naszym przykładem, w pomoc Chemikowi mocno włączyła się także Gmina Police. Nasza grupa będzie wspierać działalność klubu związaną ze szkoleniem młodzieży, bo to przecież także w dużej części dzieci naszych pracowników. Pragniemy, żeby młodzi piłkarze z Polic, wychowankowie Chemika, osiągali coraz większe sukcesy, jednocześnie promując Grupę Azoty Police.


Grupa Azoty Police pozostaje partnerem głównym Chemika, a podpisana umowa daje możliwość dalszego rozwoju drużyny, która niedawno awansowała do III ligi i zdobyła wojewódzki Puchar Polski, awansując na szczebel centralny pucharowych rozgrywek. Wsparcie otrzymała również funkcjonująca przy klubie Akademia Piłkarska, która obecnie ubiega się o tzw. srebrną gwiazdkę w programie certyfikacji szkółek piłkarskich przez PZPN.


– Przed trzema laty niewielu wierzyło, że drużyna Chemika Police podźwignie się z piątej ligi. Piłkarze przy wsparciu kadry trenerskiej i kierownictwa klubu udowodnili jednak, że Grupa Azoty Police dobrze zainwestowała. Dzięki wsparciu polickiej spółki, w kolejnych trzech sezonach w sposób mistrzowski zostawiliśmy w pokonanym polu wszystkich konkurentów i rozpoczęliśmy tegoroczne rozgrywki już jako zespół III-ligowy. – podkreślił prezes KP Chemik Police Przemysław Korotkiewicz.


Objęcie mecenatem polickiego klubu to dla Grupy Azoty Police nie tylko kolejne działanie promocyjne. To przede wszystkim budowanie relacji ze społecznością lokalną i realizacja założeń społecznej odpowiedzialności biznesu. Klub zrzesza bowiem m.in. pracowników oraz ich rodziny.
Funkcjonująca w Klubie Akademia Piłkarska to prężnie działająca szkółka, do której uczęszczają dzieci oraz młodzież z Polic i okolicznych miejscowości. O wysokim poziomie szkółki świadczy fakt, że dostała się do programu certyfikacji realizowanego przez PZPN. Otrzymanie srebrnej gwiazdki, o którą zabiega Klub będzie gwarancją, że realizowany program szkolenia oparty jest na „Narodowym Modelu Gry PZPN”, a zajęcia odbywają się na odpowiedniej infrastrukturze.
Klub piłkarski Chemik Police powstał w 1968 roku i początkowo działał przy Zakładach Chemicznych Police. W najlepszym swoim sezonie 1983/1984, Chemik Police zajął 9 miejsce w II lidze, a w latach 1989 i 2000 awansował do ¼ Pucharu Polski. Od sezonu 2009/2010 Chemik nieprzerwanie grał w III lidze. W trakcie rozgrywek w sezonie 2015/2016 zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu drużyny z trzecioligowych  rozgrywek z powodu zadłużenia i Chemik spadł do Wojewódzkiej Ligi Okręgowej. Dzięki objęciu sponsoringiem przez Grupę Azoty Police po trzech latach piłkarze Chemika Police powrócili do III ligi. Jednocześnie wygrali zmagania o regionalny Puchar Polski, co daje im przepustkę do centralnych rozgrywek pucharowych.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., wchodzi w skład Grupy Azoty, największej w Polsce firmy chemicznej, notowanej na GPW. Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Grupa jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

Reklama

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie