Gmina Police

Ogólnopolskie Obchody Dnia Sybiraka w Przęsocinie

Opublikowane

w dniu

[lead]W niedzielę 17 listopada w Przęsocinie odbyły się Ogólnopolskie Obchody Dnia Sybiraka. Uroczysta Msza Święta i spotkanie z Sybirakami było wyrazem głębokiego szacunku i uznania dla ludzi, którzy w tak trudnych warunkach, walcząc o przetrwanie, żyli w głębokiej tęsknocie i nadziei na powrót do Ojczyzny.[/lead]

W spotkaniu oprócz Mieszkańców Przęsocina, wzięli udział także przedstawiciele samorządów: Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Zastępca Burmistrza Polic Jakub Pisański, Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach Halina Michalak i Sołtys Przęsocina i Radna Rady Miejskiej w Policach Zofia Hlek.

Przewodniczący Zachodniopomorskiego Związku Sybiraków w Szczecinie oddział w Przęsocinie Tadeusz Słonina wręczył podziękowania władzom samorządowym za udzielone wsparcie w działalność związku.

Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski wręczył uczestnikom okolicznościowe torby z elementami odblaskowymi w ramach prowadzonej przez Powiat Policki akcji „Na drodze wybierz Zycie”, współfinansowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.

[signature]Mateusz Frąckowiak
Starostwo Powiatowe

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie