Gmina Police

Niekłończyca: Bombki z listami z marzeniami

W Niekłończycy w Gminie Police udekorowano choinkę w niezwykłe bombki. Niezwykłe, bowiem wewnątrz każdej z nich znajduje się list z marzeniami. Są tam wypisane marzenia i potrzeby osób mieszkających w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Policach.

Opublikowane

w dniu

Bombek jest 40. W każdej list. 40 listów od 40 ludzi. Jedna bombka – jeden człowiek. Przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy stroimy choinki. W Niekłończycy, choinka będzie rozbierana z bombek. Organizatorki inicjatywy zapraszają do akcji pomocy osobom bezdomnym nie tylko mieszkańców Niekłończycy, ale również powiatu polickiego i Szczecina.

Wspólnie z kobietkami z Koła Gospodyń Wiejskich w Niekłończycy „Inicjatywa Wiejska” chcemy połączyć ludzi tych, którzy potrzebują z tymi, którzy chcą im pomóc – mówi Karina Mazurkiewicz. Na każdej kartce wewnątrz każdej bombki są spisane potrzeby, marzenia osób mieszkających w Schronisku.

To Bożonarodzeniowa inicjatywa miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich „Inicjatywa Wiejska” oraz sołtys Kariny Mazurkiewicz. Choinka udekorowana bombkami znajduje się zaraz przy wjeździe do miejscowości, obok Skrzata Leśnego. Każdy kto chciałby wspomóc osoby znajdujące się w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Policach, po prostu zabiera wybraną przez siebie bombkę, po czym czyta list z wypisanym marzeniem i jeśli może to realizuje je. Czasami wystarczy modlitwa. Takie oto bowiem marzenia wypisała jedna z osób bezdomnych. Jedna bombka to potrzeby jednego człowieka…

Do naszej akcji „Niezwykła choinka” podchodzimy z życzliwością i ciekawością – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. Organizujemy ją pierwszy raz i naprawdę nie wiemy czego możemy się spodziewać. Jednak jesteśmy pełne optymizmu i nadziei, podobnie jak mieszkańcy Schroniska, którzy pisali listy.

Każdy, kto chce wziąć udział w akcji pań z Koła Gospodyń Wiejskich, może zabrać bombkę, kupić to o co prosi osoba bezdomna, spakować i dostarczyć do środy 29 grudnia br. do Sołtysa Niekłończycy.

Jeśli nie można dostarczyć osobiście wystarczy zadzwonić do mnie, a ja podjadę i odbiorę – mówi Mazurkiewicz. Do zapakowanej paczki koniecznie dołącz list z bombki – by trafiła do właściwej osoby. Można też dołożyć jakiś drobiazg od siebie.

Akcja KGW i Sołtysa Niekłończycy, to sprawdzian dla wszystkich, bo jak mówią Panie z Koła, bowiem nikt nie jest w stanie przypilnować nikogo co zrobi z wzięta przez siebie bombką.

Bombki wybieramy tylko raz, bez możliwości wymiany na inną – dodaje Karina Mazurkiewicz. Nie wybieramy zawartości. Każdy bierze jedną i już. Zebrane paczki noworoczne chcemy dostarczyć do Schroniska 3 stycznia 2022 roku, w poniedziałek. Niech ta noworoczna paczka będzie dobrym początkiem Nowego Roku dla tych ludzi.

Gmina Police

Nowi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Policach wybrani. Ufniarz i Sosnowska zastępcami burmistrza Kowalewskiego

Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej w Policach, która miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, dokonano ważnego wyboru dotyczącego struktury władzy lokalnej. Radni zgłaszali kandydatury do poszczególnych komisji, co jest istotnym elementem organizacji pracy rady. W samej radzie szykują się duże zmiany, bowiem po rezygnacji z mandatów radnych przez Walczaka i Pisańskiego, z mandatów zrezygnowali również Ufniarz i Sosnowska, powołani na zastępców burmistrza.

Opublikowane

w dniu

W obecnej kadencji w Radzie Miejskiej w Policach działają cztery kluby radnych: Projekt Police (3), Nasze Police (3), Prawo i Sprawiedliwość (4), a także Koalicja Obywatelska, która ma najliczniejszą reprezentację (7 radnych). Wspólnota Samorządowa Gryf XXI nie utworzyła jeszcze oficjalnego klubu radnych i dysponuje czterema głosami w radzie. Jednak skład tego ugrupowania uległ zmianie, gdyż radna Małgorzata Siemianowska przeszła do Koalicji Obywatelskiej.

Podczas wspomnianej sesji radni wybrali również nowych wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. W głosowaniu uczestniczyło 35 radnych. Na stanowisko te wybrano Jadwigę Molendę reprezentującą Koalicję Obywatelską, która zdobyła 18 głosów oraz Tomasza Tokarczyka z Prawa i Sprawiedliwości, popartego przez 17 radnych.

Sesję zakończył burmistrz Polic Krystian Kowalewski, informując obecnych o wyborze swoich zastępców. Na te stanowiska powołani zostali Grzegorz Ufniarz z ugrupowania Nasze Police oraz Magdalena Sosnowska reprezentująca Koalicję Obywatelską.

Czytaj dalej

Gmina Police

Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi – wydarzenie kulturalne w Podgrodziu

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja, o godzinie 16:00 mieszkańcy powiatu polickiego oraz miłośnicy kultury będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się w Podgrodziu. „Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi” to inicjatywa, mająca na celu zintegrowanie społeczności lokalnej wokół twórczości regionalnych artystów i poetów.

Opublikowane

w dniu

Impreza zorganizowana będzie przez miejscowe stowarzyszenia kulturalne, a jej celem jest promocja lokalnej twórczości oraz stworzenie platformy dla artystów i poetów do prezentacji swoich prac. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do dyskusji na temat roli sztuki i literatury w życiu codziennym społeczności.

Organizatorzy zapowiadają występy na żywo, czytania poezji oraz pokazy sztuki wizualnej. Wydarzenie to pozwoli uczestnikom na bliższe poznanie dorobku twórców z ich okolicy, a także zaoferuje możliwość nawiązania nowych znajomości i kontaktów. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wszelkie informacje dotyczące szczegółów programu mogą zostać znalezione na lokalnych afiszach oraz mediach społecznościowych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Odsłonięcie Skwerku Misia Wojtka w Tanowie – dzieło harcerzy z RAROGI

W sobotę, 11 maja br., w Tanowie odbyła się uroczystość nadania nowego imienia lokalnemu skwerkowi. Zaszczyt ten przypadł w udziale harcerkom i harcerzom z 1 TDSH RAROGI im. Misia Wojtka, którzy zaangażowali się w projekt „Wspólnie zróbmy Skwerek Misia Wojtka w Tanowie”. Przy wsparciu finansowym pozyskanym z Programu Społecznik, młodzież zrealizowała szereg zadań, by uhonorować słynnego niedźwiedzia Wojtka – maskotkę 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, która służyła w latach II wojny światowej.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie i prace obejmowały stworzenie sprawności harcerskiej Misia Wojtka, kompozycję piosenki, zaprojektowanie odznaki oraz specjalnego biegu kwalifikacyjnego dla członków drużyny. Kulminacją projektu było nadanie imienia Misia Wojtka skwerkowi oraz ustawienie drewnianej rzeźby niedźwiedzia, autorstwa Andrzeja Zawadzkiego. Ponadto, harcerze zadbali o przestrzeń wokół, tworząc rabatę kwiatową, porządkując teren, a także instalując tablicę informacyjną, której materiałem były recyklingowane skrzynie wojskowe.

Działania te nie tylko upiększyły skwerek, ale również przyczyniły się do upamiętnienia historii Misia Wojtka, który stał się żywym symbolem odwagi, przyjaźni oraz historii Polski podczas wojny.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie