Kultura

Muzeum Narodowe w Szczecinie: #otwartechoćzamknięte

Muzeum Narodowe w Szczecinie wciąż nieczynne. Niecierpliwie czekamy na informację o możliwości udostępnienia publiczności muzealnych wystaw i zaproszenia spragnionych sztuki i piękna. Wiemy, że będzie to mogło nastąpić w drugim etapie rządowego programu.

Opublikowane

w dniu

Już dziś możemy zdradzić, że jedna z naszych przebojowych czasowych ekspozycji – „Living in the Present Future” w Muzeum Sztuki Współczesnej MNS – została przedłużona do końca sierpnia 2020 roku (pierwotnie do 3 maja 2020 roku). Póki co prowadzimy intensywną aktywność w ramach wirtualnego cyklu #otwartechoćzamknięte w mediach społecznościowych. Oficjalny profil Muzeum Narodowego w Szczecinie (www.facebook.com/muzeum.szczecin, wszelkie odnośniki można odnaleźć także w serwisie internetowym instytucji – www.muzeum.szczecin.pl) pęcznieje od kreatywnych treści.

To między innymi blisko dwadzieścia albumów z reprodukcjami oraz merytorycznym opracowaniem najcenniejszych muzealiów. Albumy zatytułowane „Skarby Muzeum Narodowego w Szczecinie” to niezwykła podróż po historycznych i artystycznych epokach – od starożytności do sztuki współczesnej. „Rarytasem” jest także album z archiwalnymi fotografiami wnętrz i wystaw dawnego Muzeum Miejskiego (Stadmuseum Stettin).

Ważnym elementem cyklu #otwartechoćzamknięte jest wirtualna oferta edukacyjna. Znakomita większość propozycji dedykowana jest najmłodszym odbiorcom. Muzealni edukatorzy proponują kreatywne zadania, które można wykonać w domu, m.in. zabawy plastyczne, zagadki, krzyżówki, quizy czy propozycje rodzinnych warsztatów. Dorośli mogą wykazać się wiedzą w quizach inspirowanych muzealnymi wystawami. W serwisie można odnaleźć sprawdziany z wiedzy historycznej, m.in. na temat wizyty w Szczecinie papieża Jana Pawła II, historii Szczecina i Pomorza Zachodniego, a nawet okresu napoleońskiego. Wszystkie propozycje mają formę plansz gotowych do wydruku lub pracy na ekranie komputera czy telefonu.

Miłośnicy lokalnej historii odnajdą w serwisie treści związane z niedawną 777. rocznicą nadania Szczecinowi praw miejskich. To prezentacje dzieł związanych ze średniowiecznym miastem, szczegółowy przewodnik po wystawie „Najstarsze karty z dziejów Szczecina” oraz zadania edukacyjne dla najmłodszych.

Polecamy także kolejne, bogate w treści oraz unikatowe fotografie i reprodukcje, serwisy internetowe, m.in. „Szczecin na dawnych fotografiach”, „Widoki Szczecina w grafice i rysunku” czy portale archeologiczne (m.in. www.dawnafotografia.muzeum.szczecin.pl; www.dawnagrafika.muzeum.szczecin.pl; www.archeozamek.muzeum.szczecin.pl; www.archeopodzamcze.muzeum.szczecin.pl;).

Reklama

Gmina Police

Kobiecy trening taneczny w gorących rytmach Salsation

Daj się porwać energetycznej muzyce i uwolnij swoje emocje poprzez ruch! Przyłącz się do wspólnego treningu tanecznego w gorących, kobiecych rytmach i poczuj radość, jaką daje taniec! Dołączając do naszego spotkania, masz gwarancję znakomitej zabawy i czasu spędzonego w gronie inspirujących kobiet. Przy tym wcale nie musisz mieć umiejętności tanecznych – liczy się zabawa, a dobry humor i pozytywna energia to wszystko, czego potrzebujesz na nasze spotkanie.

Opublikowane

w dniu

Swobodny trening na świeżym powietrzu będzie nie tylko okazją do aktywności, która przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji, ale też do przyjemnego spędzenia czasu wśród kobiet o podobnych zainteresowaniach. Po treningu będzie można usiąść wygodnie na leżaku i przy dźwiękach muzyki zrelaksować się podczas rozmów w swobodnej, serdecznej atmosferze.

Weź ze sobą koleżanki i razem czerpcie radość z muzyki i tańca! Wydarzenie jest bezpłatne, wstęp wolny dla wszystkich Pań, które podzielają pasję do tańca lub chcą rozpocząć zupełnie nową przygodę.

Trening odbędzie się w ramach Akademii Kreatywnych Kobiet, a poprowadzi go Aleksandra Sarnicka – certyfikowana instruktorka Salsation®, wulkan pozytywnej energii i dobrych wibracji, która z tańcem związana jest od 3. roku życia. Kilka lat temu trafiła na zajęcia Salsation®, które stało się jej pasją. Od tego czasu dzieli się nią z innymi, zaraża miłością do tańca, muzyki, do siebie samego i ludzi wokół.

Kiedy i gdzie? 23 lipca 2024 (wtorek), godz. 20:00, teren lodowiska przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

Czego potrzebujesz? Wygodnego obuwia i stroju niekrępującego ruchów

Czytaj dalej

Gmina Police

Letnie kino plenerowe już 20 lipca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8!

Zapraszamy, by rozsiąść się wygodnie na leżakach i zrelaksować podczas seansu, który z pewnością zapewni dużą dawkę dobrego humoru i pozytywnych emocji! Polska komedia „Miłość jak miód” to opowieść o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.

Opublikowane

w dniu

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zostaje nad morzem. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?*

*Opis dystrybutora

Kiedy? 20 lipca (sobota), godz. 22:00

Gdzie? Polana za Szkołą Podstawową nr 8

Wstęp wolny

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Monika Mazur i Piotr Szwedes w komedii „Odjechana farsa” – nadchodzące wydarzenie w Przecławiu!

Już w najbliższą środę, 15 maja, o godzinie 19:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu stanie się areną teatralnych wydarzeń. Monika Mazur i Piotr Szwedes wcielą się w bohaterów komedii „Odjechana farsa”, stając przed wyzwaniem odtworzenia aż dziesięciu różnych postaci.

Opublikowane

w dniu

Wśród postaci, które pojawią się na scenie, będziemy świadkami perypetii takich osobowości, jak sławny pisarz autor poradników małżeńskich i jego zniesmaczona życiem żona, senator w przebraniu z ambitną kochanką, siostra zakonna marząca o karierze w show-biznesie, natrastliwy boy hotelowy oraz przebiegła dziennikarka telewizyjna. Wszystko to rozgrywać się będzie w niewielkim pokoju hotelowym, będącym świadkiem absurdalnych i pełnych zwrotów akcji sytuacji.

Bilety na wydarzenie są dostępne w cenie 80 złotych, zaś posiadacze Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca będą mogli nabyć je z rabatem w cenie 70 złotych poprzez portal biletomat.pl. Organizatorzy przypominają, że spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia. Przedstawienie, które trwać będzie 100 minut z 15-minutową przerwą, to efekt współpracy autorskiego duetu Philipa LaZebnika i Kingsleya Daya, a za tłumaczenie odpowiedzialna jest Hanna Szczerkowska. Reżyserią zajął się Tomasz Dutkiewicz, natomiast scenografię przygotował Wojciech Stefaniak.

Oczekuje się, że ten niezwykły wieczór będzie pełen humoru i rozrywki, a praca aktorów stanowić będzie istotne świadectwo ich wszechstronności scenicznego talentu.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie