Kultura

Filharmonia w Szczecinie nie zwalnia tempa

Za nami cztery niedzielne muzyczne premiery, dwa koncerty szkolne Donuta taktuje Online i rozpoczęty cykl niedzielnych spotkań EduVirtoso. Wszystkie nowe materiały są dostępne na kanale YouTube i profilu Facebook Filharmonii w Szczecinie. Już w najbliższych dniach zobaczycie kolejną porcję premier!

Opublikowane

w dniu

18.04.2010, godz. 11:00

Premierowy odcinek warsztatów Raniutto Online

Spotkania z muzyką na żywo podczas warsztatów Raniutto były dla wielu najmłodszych i ich rodziców comiesięcznymi rytuałami. Elegancko ubrani przychodzili do lodowego pałacu w sobotnie poranki na niecodzienne spotkania z muzyką. Teraz, kiedy najmłodsi nie mogą przyjść do Filharmonii – Filharmonia przychodzi do nich na Facebooku i YouTubie!

Warsztaty Raniutto Online to idealna okazja, by świadomie bawić się ze swoimi dziećmi przy dźwiękach muzyki, więc zapraszamy przed ekrany całe rodziny – informuje Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. – Każda sobotnia odsłona warsztatów będzie poświęcona innemu kompozytorowi, a na milusińskich, niezależnie od tego, czy kilkumiesięcznych, czy kilkuletnich, czekać będą specjalnie wybrane utwory, wspomagające ich rozwój. Aktywne słuchanie i twórcza zabawa sprawią, że mali melomani staną się bardziej wrażliwi na dźwięki. I to – jak zawsze z Filharmonią – bez nudy!

Na premierowy odcinek Raniutto Online zapraszamy w sobotę 18 kwietnia o godzinie 11:00 na kanały Filharmonii w Szczecinie w serwisach Facebook i YouTube.

19.04.2020, godz. 11:00

Symfoniczny talent show w odcinkach

https:/youtu.be/jx7eis4-MVc

W każdą niedzielę o godzinie 11:00 zapraszamy na kanał YouTube i profil Facebook Filharmonii w Szczecinie. Co tydzień będą się tam pojawiały krótkie filmy z kolejnymi młodymi muzykami, którzy wzięli udział w koncercie EduVirtuoso – symfoniczny talent show.

Zobaczmy jeszcze raz jak z pewnością siebie, bez tremy, a przede wszystkim z wirtuozerią, młodzi instrumentaliści pięknie zaprezentowali się publiczności zebranej w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

19.04.2020, godz. 19:00

SBB z Orkiestrą – premiera online

SBB – zespół legenda, który zrewolucjonizował polską scenę muzyczną. Na przestrzeni 50 lat działalności artystycznej nagrali szereg płyt i zagrali setki koncertów nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i Ameryce, stając na jednej scenie obok m. in. Boba Marleya, Eltona Johna czy Klausa Schulze.

Zespół w towarzystwie szczecińskich filharmoników, zagości online w Państwa domach już w najbliższą niedzielę 19 kwietnia o godzinie 19:00.

Zapraszamy na kanały Filharmonii w Szczecinie w serwisach Facebook i YouTube.

20-21.04.2020, godz. 11:00

DoNuta Online w domach młodych melomanów

https:/www.youtube.com/playlist?list=PL_dLX7Z16y3YMJ4dfFtIdF49qmv0f0fP3

Filharmonia w Szczecinie nie pozwala, by mali melomani zapomnieli o filharmonikach, instrumentach i wspaniałych szkolnych audycjach DoNuta Taktuje. W najbliższy poniedziałek i wtorek 20 i 21 kwietnia o godzinie 11:00 zaplanowała więc emisję kolejnych nowych odcinków DoNuty. Będzie to istna bomba energetyczna dla dzieci, które spędzają teraz czas w domach.

Możemy zdradzić, że oprócz dwojga prowadzących – Fermaty i Bemola – dzieciaki będą miały szansę usłyszeć obój, flet poprzeczny, waltornię czy wiolonczelę, skrzypce i całą gamę instrumentów perkusyjnych – mówi Katarzyna Plater-Zyberk. – Audycje zapewnią muzyczną edukację poprzez zabawę i zachęcą dzieci do aktywnego słuchania w domu. Dzięki omówieniu trudnych pojęć muzycznych, jak i bawieniu się muzyką klasyczną, dzieci spędzą czas pożytecznie i, co najważniejsze, bez wychodzenia z domu.

Reklama

Kultura

Już za miesiąc startuje „Pojezierze Wolnych Myśli” – nowy festiwal w sercu Pomorza Zachodniego!

W dniach od 26 kwietnia do 1 maja 2024 roku, powiat stargardzki stanie się areną dla festiwalu „POJEZIERZE WOLNYCH MYŚLI”. To wydarzenie, nawiązujące do tradycji festiwalu Włóczykij, zostało zainspirowane przez grupę organizatorów z Ińska, Drawska Pomorskiego oraz okolicznych miejscowości, w tym Fundację Brzeźnica, która od lipca 2023 roku jest właścicielem opuszczonej wsi w gminie Węgorzyno.

Opublikowane

w dniu

Festiwal ten ma na celu promowanie artystyczno-ekologicznej przestrzeni rozciągającej się między Ińskiem a Drawskiem Pomorskim. Celem wydarzenia jest również stworzenie platformy dla debat i wymiany myśli dotyczących rozwoju regionu. Cztery główne lokalizacje: Ińsko, Brzeźnica, Jankowo oraz Drawsko Pomorskie zostaną połączone w unikalny szlak kulturalny.

Założeniem „POJEZIERZA WOLNYCH MYŚLI” jest skupienie się na aspektach przyrody, podróżnictwie, sztuce, reportażu oraz nauce, z zaproszeniem mieszkańców do aktywnego uczestnictwa. Przemysław Lewandowski, dyrektor Ińskiego Lata Filmowego, pełni rolę pomysłodawcy festiwalu. W radzie programowej festiwalu zasiadają znane postacie takie jak Jacek Karczewski, Krzysztof Story, Maciej Gaca czy Joanna Klass.

W programie festiwalu przewidziano ponad 50 wydarzeń, z udziałem reporterów, autórów, muzyków oraz naukowców. Planowane są spotkania, warsztaty, wycieczki oraz koncerty, a także dedykowany program edukacyjny dla dzieci.

Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się 26 kwietnia, przy udziale Jana Natkańskiego, wybitnego arabisty. Jego rozmówczynią będzie Agata Kasprolewicz. Dopełnieniem bogatej oferty muzycznej będzie występ Jacka Kleyffa i Michała Zygmunta z nowym projektem „Pociągi pod specjalnym nadzorem”.

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu:  https://pojezierzewolnychmysli.pl/

Bilety w sprzedaży na wydarzenie dostępne będą od 3 kwietnia, ale już teraz można wesprzeć festiwal na portalu zrzutka.pl i otrzymać w zamian za wsparcie karnet uprawniający do wejścia na wszystkie wydarzenia. Ilość karnetów jest limitowana.

Link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/tscxkw

Czytaj dalej

Kultura

Zapraszamy na V Zamyślenia Pasyjne w Jasienicy

Już po raz piąty w historii kościół p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy-Policach stanie się miejscem spotkania śpiewaczego, służącego wielkopostnej zadumie. 

Opublikowane

w dniu

Na wyjątkowy koncert zapraszamy w Niedzielę Palmową, 24 marca o godz. 16:00. Podczas koncertu można będzie wesprzeć rodzinę z Trzebieży, która w styczniu straciła dorobek życia w pożarze.

Jasienickie Zamyślenia Nad Pieśnią Pasyjną to coroczne spotkanie chórów i zespołów z naszego regionu, które w tonach pieśni pasyjnych, wprowadzają słuchaczy w nastrój zbliżającego się Triduum Paschalnego. W tym roku dołączyli do nas wspaniali muzycy z Załomia, Mierzyna i Szczecina. We wspaniałej akustyce jasienickiego usłyszymy rekordową liczbę siedmiu chórów i zespołów wokalnych. Pieśni pasyjne zaprezentują: Policki Chór Kameralny „Postscriptum”, Chór Kameralny Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespół Wokalny „Tam i Owo” z Tanowa, Chór Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Załomiu „Przemienienie”, Zespół Folklorystyczny Mierzynianki, Szczeciński Chór Cantores Osoviensis Mater Dolorosa oraz Bractwo Śpiewacze z Tanowa.

Tradycyjnie Jasienickie Zamyślenia pasyjne są okazją na otwarcie naszych serc dla potrzebujących. W poprzednich latach zorganizowaliśmy zbiórkę dla Piotra Janiaka, który choruje na glejaka IV stopnia. W 2022 roku zbieraliśmy środki dla Ukrainy. W tym roku zostaliśmy głęboko poruszeni tragedią rodziny z sąsiedniej Trzebieży, która straciła w pożarze dorobek życia (więcej o tej historii na portalu pomagam.pl, gdzie można także wesprzeć bezpośrednio rodzinę).

Organizatorami koncertu są: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy-Policach, Bractwo Śpiewacze z Tanowa, Zespół Szkół w Jasienicy, Miejski Ośrodek Kultury w Policach. Wstęp wolny.

Więcej o wydarzeniu na profilu FB

Czytaj dalej

Kultura

18. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij- ruszyła sprzedaż karnetów!

Przed nami niezapomniana osiemnastka. Jedna z największych imprez w kraju o szeroko rozumianej tematyce podróżniczej – Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się w terminie 21-25 lutego 2024.

Opublikowane

w dniu

Tradycyjnie głównymi punktami programu będą spotkania z miłośnikami wędrówek, reportażystami, etnografami oraz artystami. W programie oprócz prezentacji podróżniczych znajdziemy wiele wydarzeń towarzyszących – projekcji filmowych, spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, degustacja potraw. Łącznie planowanych jest około 50 spotkań.

Oprócz propozycji skierowanych do dorosłej publiczności odbędą się także zajęcia dla najmłodszych czyli Mały Włóczykij.

Uwaga! 22 stycznia 2024 rusza sprzedaż karnetów, biletów na koncerty (dla wszystkich) oraz biletów na Bal Włóczykija i spacery (dla osób z karnetami). Koszt karnetu na festiwal to 170 zł. Bilety dostępne są https://wloczykij.com i https://gdk.com.pl/biletyna

5 lutego ruszy sprzedaż biletów jednodniowych oraz biletów na spacery i Bal Włóczykija dla osób bez karnetów.

Więcej informacji https://wloczykij.com/18/uczestnictwo/bilety-i-karnety/

Informujemy, że trwają zapisy do udziału w 15. Włóczykij Trip Extreme, który odbędzie się w nocy 17/18 lutego 2024. (sobota/niedziela).
Uczestnicy mają do wyboru start na dwóch trasach: 25 lub 50 km. Zapisy i info https://wloczykij.com/18/program/trip-extreme/

Powoli klaruje się program tegorocznej edycji. Warto śledzić festiwalowe nowinki na oficjalnej stronie wloczykij.com oraz fanpejdżu https://www.facebook.com/profile.php?id=100064721589176

Możemy już zdradzić, że na  festiwalowej scenie zagrają DUBSKA, CHRUST i HEY HATO.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie