Gmina Police

Motocyklista z zatrzymanym prawem jazdy

Wraz z poprawieniem się pogody na drogach naszego powiatu przybywa jednośladów, które są alternatywą dla samochodów. Kierowcy motocykli podekscytowani sprzyjającymi warunkami na drodze, przekraczają dozwoloną prędkość nawet w terenach zabudowanych.

Opublikowane

w dniu

Przepisy ruchu drogowego obowiązują wszystkich, a drogi to nie prywatne tory wyścigowe. Dlatego policjanci tym razem skupili się na stanach technicznych jednośladów oraz zachowaniu kierujących na drogach. Niestety jeden z kierujących za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym pożegnał się z prawem jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci Wydziału Ruchu drogowego w Policach przeprowadzili wzmożone kontrole motocykli, które poruszają się na drogach naszego powiatu. Przeprowadzono kilkanaście kontroli stanu technicznego pojazdów, posiadanych OC pojazdów czy uprawnień do kierowania. W wyniku kontroli nie napotkano większych nieprawidłowości i nie stosowano środków represyjnych w postaci mandatów karnych, kontrole zakończyły się kilkoma pouczeniami.

Jazda na motocyklu to często pasja i ogromna przyjemność. Motocykliści wykorzystują atuty swoich pojazdów i rozpędzają je do niedozwolonych prędkości. Jeden z kierujących motocyklem w miejscowości Tanowo wpadł na radar z prędkością 102 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych. Niestety tym sezonem motocyklowym nie nacieszy się w pełni, gdyż za przekroczoną prędkość w terenie zabudowanym zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

sierż sztab. Anna Kaźmierczak

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie