Sport

Mistrzowskie tytuły i Rekordy Polski dla polickich łuczników

W Wilkowicach k. Żywca, odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie. Na linii strzelań stanęło łącznie 205 zawodników z całej Polski, z czego 15 zawodników klubu DEFMAR POLICE.

Opublikowano

w dniu

W konkurencji Barebow, klub DEFMAR POLICE do samego końca wiódł prym, pokonując zawodników z takich miast jak Warszawa.

Wyniki naszych zawodników:

Konkurencja Barebow

Dominik Nowak pokonując wszystkich rywali zdobył złoty medal i tytuł Halowego Mistrza Polski na rok 2021.

Kolejne doskonałe miejsca zdobyli:

7 Władysław Motyka

9 Jacek Mark

11 Przemysław Chmielewski

18 Krystian Kryca

Wśród kobiet:

6 miejsce Julia Ignaczak

7 Dominika Motyka

8 Joanna Kryca

10 Justyna Cylejowska

Nasz zespół barebow w składzie: Dominik Nowak, Władysław Motyka, Przemysław Chmielewska, Jacek Mark, również pokonali wszystkie zespoły i w finale wygrywając z klubem z Warszawy 6:0 w setach, zdobyli tytuł Drużynowego Halowego Mistrza Polski na rok 2021.

Drugi zespół kobiet w składzie Dominika Motyka, Justyna Cylejowska, Julia Ignaczak, Joanna Kryca, również zdobyły zespołowy złoty medal Halowych Mistrzostw Polski.

Kolejnym sukcesem okazały się pojedynki mikst (kobieta+mężczyzna), nasi zawodnicy tocząc zacięta walkę zdobyli kolejne medale i tytuły.

Mikst I Dominik Nowak i Joanna Kryca oraz Mikst II Władysław Motyka i Dominika Motyka w zaciętej walce skończyli ex aequo na 3 lokacie, przywożąc do Polic podwójnie tytuły II Halowych Wicemistrzów Polski na rok 2021 r.

Dodatkowo zawodnicy UKS DEFMAR POLICE, zakończyli zmagania podczas mistrzostw ustanawiając szereg Rekordów Polski:

Dominik Nowak ustanowił dwa rekordy Polski 1x18m, oraz 2x 18m.

Drużyna mężczyzn w składzie Dominik Nowak, Władysław Motyka, Przemysław Chmielewski, Jacek Mark ustanowili Drużynowy Rekord Polski mężczyzn. Natomiast drużyna damska w składzie: Dominika Motyka, Justyna Cylejowska, Julia Ignaczak, Joanna Kryca ustanowiły drużynowy Rekord Polski kobiet.

Również pozostali łucznicy naszego klubu zajęli doskonale lokaty.

Drużyna mężczyzn w łukach bloczkowych, pomimo zajęcia w kwalifikacjach przedostatniego miejsca, w pojedynkach eliminacyjnych poradzili sobie tak doskonale, że ukończyli Mistrzostwa Polski na 5 lokacie, przegrywając jedynie jeden pojedynek z niepokonanym od 3 lat zespołem A3D Toszek.

Indywidualnie również mogą cieszyć się świetnymi wynikami:

17 miejsce Tomasz Chmielewski

33 Dariusz Serocki

46 Maciej Kolasa

49 Edward Fudro

51 Zbigniew Stawny

W łuku olimpijskim Robert Krawczak zakończył rywalizację na 40 lokacie.

Zawodnicy trenują pod okiem doświadczonego trenera Marka Stemplowskiego.

Całe Mistrzostwa odbyły się w ścisłym rygorze sanitarnym, a dla większości naszych zawodników były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi. Tym bardziej cieszą nas ich wyniki.

Katarzyna Chmielewska
UKS DEFMAR POLICE

Sport

Spotkanie z drużyną „Chemika Police”

Reprezentacja drużyny Grupy Azoty Chemik Police gościła u wojewody Zbigniewa Boguckiego i wicewojewody Marka Subocza. W spotkaniu z udziałem prezesa Grupy Azoty Police dr Wojciecha Wardackiego uczestniczyły zawodniczki: Martyna Grajber – kapitan zespołu, Marlena Kowalewska, Agnieszka Kąkolewska, Paulina Maj-Erwardt, Natalia Mędrzyk i Paulina Bałdyga, trener drużyny Ferhat Akbas i prezes klubu Paweł Frankowski.

Opublikowano

w dniu

– Oprócz możliwości złożenia osobistych gratulacji drużynie z okazji zdobycia Pucharu Polski chciałbym, żeby było to pierwsze z cyklu spotkań ze sportowcami z zachodniopomorskich klubów – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki. – To właśnie zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi mają wiedzę i doświadczenie, by wskazać działania niezbędne do rozwoju sportu w województwie zachodniopomorskim.

Po oficjalnym spotkaniu odbyły się robocze rozmowy wojewodów i prezesa Grupy Azoty Police z przedstawicielkami i przedstawicielami drużyny i klubu.

Czytaj dalej

Sport

Siatkarki Chemika bez straty seta pokonują Budowlanych Łódź

Obie drużyny rywalizowały ze sobą nieco ponad tydzień wcześniej. W finale Pucharu Polski policzanki wygrały 3:1. Tym razem w spotkaniu ligowych siatkarki z Polic pokonały rywali 3:0 umacniając się na trzeciej pozycji w tabeli Tauron Ligi. Przed Chemiczkami jeszcze dwa spotkania przed play-offami.

Opublikowano

w dniu

W poniedziałek, 8 marca br, odbędzie się szlagierowe spotkanie pomiędzy Grupa Azoty Chemik Police a liderującym Developres SkyRes Rzeszów. Pierwsze spotkanie w Policach zakończyło się wygraną siatkarek Chemika 3:2. Oby tak było i w poniedziałkowy wieczór. Trzy dni później, policzanki rozegrają ostatnie spotkanie w lidze. Będzie to zaległy mecz z Jokerem Świecie.

Wcześniej bo już dzisiaj rano (2 marca br.) policzanki wyruszą do Turcji, gdzie w czwartek zagrają w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń z VakifBankiem. Po porażce u siebie 0:3 policzankom trudno będzie pokonać utytułowane siatkarki z Turcji i awansować do półfinału Ligi Mistrzyń. 

Gospodynie od pierwszej piłki prezentowały równą grę na wysokim poziomie. Bardzo dokładne przyjęcie (67%) pozwoliło Marlenie Kowalewskiej na swobodne rozgrywanie. Najwięcej punktów w meczu zdobyła Olga Strantzali (14). Wygrana dała Chemikowi powrót na trzecie miejsce w tabeli.

MVP spotkanie uznano Indy Baijens. Holenderka zdobyła 11 punktów (57% w ataku, 3 bloki).

Grupa Azoty Chemik Police – GROTBudowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)

Chemik: Strantzali (14), Brakocević-Canzian (13), Baijens (11), Grajber (8), Kąkolewska (7), Kowalewska (4), Maj-Erwardt (l.) oraz Łukasik (1), Bałdyga. 

Czytaj dalej

Sport

Chemik z Pucharem Polski 2021

Grupa Azoty Chemik Police po raz trzeci z rzędu i dziewiąty w historii zdobył Puchar Polski. W finale pokonał GROT Budowlanych Łódź po czterech setach walki. Pierwszego dnia turnieju finałowego policzanki w przekonujący sposób rozprawiły się z ŁKS Commercecon Łódź. W drugim półfinale, Budowlani w trzech setach pokonali E. Leclerc Radomkę Radom.

Opublikowano

w dniu

Przed rokiem zespół z Polic w finale PP pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:2, a w 2019 r. także ograł zespół z Podkarpacia 3:0.

Przeczytaj też: Utrudnienia na drodze Police – Szczecin w okolicach Przęsocina

W finał lepiej weszły łodzianki, które wygrały końcówkę pierwszego seta i wyszły na prowadzenie. Trener Ferhat Akbas wprowadził na parkiet Natalie Mędrzyk, co było kluczowym momentem meczu. Świetna dyspozycja przyjmującej Chemika pozwoliła przejąć kontrolę i wygrać spotkanie 3:1. Mędrzyk została uznana MVP turnieju.

To dziewiąty Puchar Polski zdobyty przez Chemika. Jesteśmy zespołem, który zdobył najwięcej Pucharów Polski w historii żeńskiej siatkówki.

Turniej z powodu pandemii rozgrywany był bez udziału kibiców. Organizatorzy postawili w Hali Nysa za jedną z linii bocznych boiskach dwa duże telebimy. Pokazywano na nich m.in. nagrania jak grupy kibiców obu zespołów dopingują swoje pupilki. 

Grupa Azoty Chemik Police – GROT Budowlani Łódź 3:1 (23:25, 25:21, 25:18, 25:18)

Chemik: Brakocević-Canzian, Strantzali, Baijens, Kąkolewska, Grajber, Kowalewska, Maj-Erwardt (l.) oraz Mędrzyk, Łukasik, Bałdyga

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie