Sport

Awans w tabeli Grupy Azoty Chemik Police

Grupa Azoty Chemik Police pokonał Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w czterech setach. Siatkarki Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz lepiej weszły w mecz wygrywając pierwszy set do 23.

Opublikowano

w dniu

Po tym jak trener Ferhat Akbas zmienił Agnieszkę Kąkolewską na Indy Baijens, policzanki wzmocniły serwis i przejęły inicjatywę w meczu, Najwięcej punktów zapisała na swoim koncie Olga Strantzali (17). MVP uznano Igę Wasilewską (15 punktów, 73% w ataku, 3 bloki). To czwarte MVP Igi w bieżącym sezonie.

Wygrana z Pałacem była ósmym zwycięstwem z rzędu. Pozwoliła awansować na czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając ŁKS Commercecon Łódź.

Od wtorku (2 lutego) Chemik rozpocznie trzydniową rywalizację w turnieju Ligi Mistrzyń rozgrywanym w Policach.

Grupa Azoty Chemik Police – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:13)

Chemik: Strantzali (17), Brakocević-Canzian (16), Wasilewska (15), Grajber (4), Kąkolewska (4), Kowalewska (4), Maj-Erwardt (l.) oraz Baijens (12), Łukasik (3), Mędrzyk (1), Bałdyga, Żurawska.

Źródło: Grupa Azoty Chemik Police

Reklama

Sport

Spotkanie z drużyną „Chemika Police”

Reprezentacja drużyny Grupy Azoty Chemik Police gościła u wojewody Zbigniewa Boguckiego i wicewojewody Marka Subocza. W spotkaniu z udziałem prezesa Grupy Azoty Police dr Wojciecha Wardackiego uczestniczyły zawodniczki: Martyna Grajber – kapitan zespołu, Marlena Kowalewska, Agnieszka Kąkolewska, Paulina Maj-Erwardt, Natalia Mędrzyk i Paulina Bałdyga, trener drużyny Ferhat Akbas i prezes klubu Paweł Frankowski.

Opublikowano

w dniu

– Oprócz możliwości złożenia osobistych gratulacji drużynie z okazji zdobycia Pucharu Polski chciałbym, żeby było to pierwsze z cyklu spotkań ze sportowcami z zachodniopomorskich klubów – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki. – To właśnie zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi mają wiedzę i doświadczenie, by wskazać działania niezbędne do rozwoju sportu w województwie zachodniopomorskim.

Po oficjalnym spotkaniu odbyły się robocze rozmowy wojewodów i prezesa Grupy Azoty Police z przedstawicielkami i przedstawicielami drużyny i klubu.

Czytaj dalej

Sport

Siatkarki Chemika bez straty seta pokonują Budowlanych Łódź

Obie drużyny rywalizowały ze sobą nieco ponad tydzień wcześniej. W finale Pucharu Polski policzanki wygrały 3:1. Tym razem w spotkaniu ligowych siatkarki z Polic pokonały rywali 3:0 umacniając się na trzeciej pozycji w tabeli Tauron Ligi. Przed Chemiczkami jeszcze dwa spotkania przed play-offami.

Opublikowano

w dniu

W poniedziałek, 8 marca br, odbędzie się szlagierowe spotkanie pomiędzy Grupa Azoty Chemik Police a liderującym Developres SkyRes Rzeszów. Pierwsze spotkanie w Policach zakończyło się wygraną siatkarek Chemika 3:2. Oby tak było i w poniedziałkowy wieczór. Trzy dni później, policzanki rozegrają ostatnie spotkanie w lidze. Będzie to zaległy mecz z Jokerem Świecie.

Wcześniej bo już dzisiaj rano (2 marca br.) policzanki wyruszą do Turcji, gdzie w czwartek zagrają w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń z VakifBankiem. Po porażce u siebie 0:3 policzankom trudno będzie pokonać utytułowane siatkarki z Turcji i awansować do półfinału Ligi Mistrzyń. 

Gospodynie od pierwszej piłki prezentowały równą grę na wysokim poziomie. Bardzo dokładne przyjęcie (67%) pozwoliło Marlenie Kowalewskiej na swobodne rozgrywanie. Najwięcej punktów w meczu zdobyła Olga Strantzali (14). Wygrana dała Chemikowi powrót na trzecie miejsce w tabeli.

MVP spotkanie uznano Indy Baijens. Holenderka zdobyła 11 punktów (57% w ataku, 3 bloki).

Grupa Azoty Chemik Police – GROTBudowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)

Chemik: Strantzali (14), Brakocević-Canzian (13), Baijens (11), Grajber (8), Kąkolewska (7), Kowalewska (4), Maj-Erwardt (l.) oraz Łukasik (1), Bałdyga. 

Czytaj dalej

Sport

Chemik z Pucharem Polski 2021

Grupa Azoty Chemik Police po raz trzeci z rzędu i dziewiąty w historii zdobył Puchar Polski. W finale pokonał GROT Budowlanych Łódź po czterech setach walki. Pierwszego dnia turnieju finałowego policzanki w przekonujący sposób rozprawiły się z ŁKS Commercecon Łódź. W drugim półfinale, Budowlani w trzech setach pokonali E. Leclerc Radomkę Radom.

Opublikowano

w dniu

Przed rokiem zespół z Polic w finale PP pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:2, a w 2019 r. także ograł zespół z Podkarpacia 3:0.

Przeczytaj też: Utrudnienia na drodze Police – Szczecin w okolicach Przęsocina

W finał lepiej weszły łodzianki, które wygrały końcówkę pierwszego seta i wyszły na prowadzenie. Trener Ferhat Akbas wprowadził na parkiet Natalie Mędrzyk, co było kluczowym momentem meczu. Świetna dyspozycja przyjmującej Chemika pozwoliła przejąć kontrolę i wygrać spotkanie 3:1. Mędrzyk została uznana MVP turnieju.

To dziewiąty Puchar Polski zdobyty przez Chemika. Jesteśmy zespołem, który zdobył najwięcej Pucharów Polski w historii żeńskiej siatkówki.

Turniej z powodu pandemii rozgrywany był bez udziału kibiców. Organizatorzy postawili w Hali Nysa za jedną z linii bocznych boiskach dwa duże telebimy. Pokazywano na nich m.in. nagrania jak grupy kibiców obu zespołów dopingują swoje pupilki. 

Grupa Azoty Chemik Police – GROT Budowlani Łódź 3:1 (23:25, 25:21, 25:18, 25:18)

Chemik: Brakocević-Canzian, Strantzali, Baijens, Kąkolewska, Grajber, Kowalewska, Maj-Erwardt (l.) oraz Mędrzyk, Łukasik, Bałdyga

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie