Sport

Mistrz Polski – Piotr Madrak

14-15 listopada br. odbyły się najbardziej prestiżowej zawody w kimonach w brazylijski jiu jitsu Mistrzostwa Polski tym razem w Mosinie pod Poznaniem. Zaledwie tydzień do zdobyciu dwóch złotych medali na Polish Open zawodnik Hulk Team Police ponownie staje do walki na macie.

Opublikowano

w dniu

Ze względu na obostrzenia sanitarne zawody podzielono na 2 dni. Wszyscy zawodnicy polickiego klubu wystartowali jednak w sobotę. Piotr Madrak stoczył dwie walki. Obie wygrał przed regulaminowym czasem. W pierwszej z zawodnikiem z Gdańska po 2 minutach tzw. „balachą”. Drugą o złoto z kolegą z klubu przy prowadzeniu 4:0 Piotr po minucie skończył duszeniem.

Start w Mistrzostwach Polski i zdobycie mistrzostwa to wynik ciężkiej i systematycznej pracy na treningu w Hulk Team Police. Pojechało 10 zawodników i łącznie zdobyli 10 medali . Wynik uzyskany w Moisnie został doceniony przez Polski Związek Ju Jitsu i Madrak po raz kolejny został powołany do Kadry Narodowej na rok 2021.

Sport

Tylko remis Chemika

Żółtozieloni od początku spotkania rzucili się na gospodarzy sobotniego spotkania. Już w 4 i 6 minucie powinni objąć prowadzenie. Doskonałych okazji nie wykorzystali Mikołaj Midzio i Sebastian Rudnik.

w dniu

Wreszcie w 10 minucie spotkania w zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Mikołaja Midzio a ten strzałem po ziemi pokonał golkipera Mieszko. Chwilę później po rzucie rożnym na 2:0 mógł podwyższyć Rudnik. Jednak jego strzał z główki trafił w słupek. Żółtozieloni w pełni kontrolowali przebieg spotkania i wydawało się że kolejne bramki dla naszej drużyny to tylko kwestia czasu. Niestety nasz zespół seryjnie marnował doskonałe okazje, które sobie stwarzał. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania stuprocentowej okazji nie wykorzystał Sebastian Rudnik, który dostał podanie od Bartosza Ławy wpadł w pole karne i mając przed sobą już tylko bramkarza gospodarzy trafił prosto w niego.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Wprawdzie gospodarze próbowali kleić jakieś sytuacje jednak nasza obrona nie pozwalała na wiele gospodarzom. W 48 minucie po kolejnym rzucie wolnym i wrzutce Bartka Ławy do pustej bramki z 4 metra nie trafił Mikołaj Midzio. Kolejną szansę na podwyższenie wyniku miał Natan Konik. Strzał naszego skrzydłowego z największym trudem obronił jednak bramkarz gospodarzy. Chwilę później na strzał zza pola karnego zdecydował się Bartosz Białek ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki Mieszko.

Kiedy wydawało się, że nasza drużyna wywiezie komplet punktów. Mieszko przeprowadził akcję, po której w polu karnym zawodnika gospodarzy faulował Hubert Siluk. Sędzia główny nie miał innego wyjścia jak wskazać na 11 metr. Egzekutorem jedenastki był Dawid Urbaniak. Nasz bramkarz był bardzo bliski obrony strzału zawodnika gospodarzy, gdyż wyczuł intencję strzelca, jednak piłka przeszła po rękach naszego golkipera i wtoczyła się do naszej bramki. Chwilę później sędzia zakończył mecz, po którym nasza drużyna zyskała 1 punkt a straciła dwa.

Chemik: Brzozowski – Jakubiak, Telicki(75′ Siluk), Stolz, Klimkowicz, Konik, Ława, Jałoszyński, Białek(80′ Augusto), Midzio, Rudnik(65′ Świder)

Bramki:

0:1 – 10 min Mikołaj Midzio
1:1 – 90 min Dawid Urbaniak

Czytaj dalej

Sport

Chemik przegrywa z rezerwami Pogoni

W meczu XIV kolejki III ligi, Chemik Police przegrywa mecz derbowy z Pogonią II Szczecin 0:2.

w dniu

Początek spotkania należał zdecydowanie do drużyny Pogoni, która zepchnęła naszą drużynę do defensywy i przez pierwsze 15 minut kontrolowała przebieg spotkania. Swoją przewagę w początkowej fazie gry portowcy udokumentowali bramką strzeloną przez Mariusza Fornalczyka. W dalszej części gry więcej z gry mieli żółtozieloni, którzy stworzyli sobie też dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki na 1:1. Niestety raz zabrakło precyzji przy strzale Mikołaja Midzio, a w drugiej sytuacji strzał Rudnika obronił Bursztyn.

Po przerwie żółtozieloni zaatakowali mocniej drużynę gości. W 55 minucie chemicy zdobyli bramkę, po kombinacyjnej akcji i strzale Mikołaja Midzio, jednak sędzia główny uznał, że bramka padła z pozycji spalonej i wynik nie uległ zmianie. Chwilę później doskonałej okazji nie wykorzystał Daniel Kowalczyk. Strzał naszego zawodnika końcówkami palców wybronił Bursztyn.

W 76 minucie Pogoń przeprowadziła kontrę, po której padła druga bramka a strzelcem bramki okazał się Jakub     Lis. Mimo, że policzanie przegrywali już dwoma bramkami to starali się za wszelką cenę zdobyć bramkę kontaktową, która pozwoliłaby wrócić do gry. Takie szanse nasza drużyna miała w 82 i 83 minucie, kiedy to dwukrotnie po strzałach naszych zawodników piłka trafiała w słupek. Najpierw strzał zza pola karnego oddał Borys Jałoszyński, a chwilę później w słupek trafił wprowadzony w drugiej części spotkania Bartłomiej Białek. Ostatecznie wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i Pogoń II mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W kolejnym meczu chemicy zmierzą się z Mieszkiem Gniezno.

Chemik: Brzozowski – Jakubiak, Stolz, Mykhailovskyy, Korotkiewicz(60′ Białek), Ława, Klimkowicz, Konik(75′ Dąbrowski), Jałoszyński, Midzio, Rudnik(46′ Kowalczyk D.)

Bramki:

0:1 – 10 min Mariusz Fornalczyk
0:2 – 76 min Jakub Lis

Sport

Chemik zorganizuje turniej Ligi Mistrzyń

Tegoroczne rozgrywki fazy grupowej Ligi Mistrzyń, ze względu na pandemię koronawirusa, rozegrane zostaną w nowym systemie. Zamiast klasycznych mecz-rewanż, czyli każdy gra z każdym na wyjeździe i w roli gospodarza, Europejska Konfederacja Siatkówki zdecydowała się na rozegranie dwóch turniejów. Organizację drugiego z nich CEV przyznała Grupa Azoty Chemikowi Police. Pierwszy rozegrany zostanie we włoskiej Novarze.

w dniu

Trzy kluby z naszej grupy ubiegały się o organizację. Cieszymy się, że CEV wybrała nas. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a siatkarki miały jak najlepsze warunki do rywalizacja na najwyższym, europejskim poziomie. Od początku rekomendowaliśmy formułę turniejową. Nawet w minionym sezonie, grając w Pucharze CEV, wspominaliśmy o dokończeniu rozgrywek w ten sposób. Naszym zdaniem to najrozsądniejsza metoda na trudne czasy koronawirusa – mówi Paweł Frankowski, prezes klubu Grupa Azoty Chemik Police.

Nowa formuła rozgrywek grupy E zakłada dwa turnieje. Jeden we Włoszech, drugi u nas. Trzy zespoły stawią się w jednym mieście i dzień po dniu rozegrają trzy spotkania.

Termin turnieju organizowanego przez Novarę: 24-26.11.2020

Termin turnieju organizowanego przez Chemik: 2-4.02.2021 Formuła turniejów każdej z grup jest indywidualna. Włodarze CEV organizowali wideokonferencje z przedstawicielami drużyn wszystkich grup. My ustaliliśmy takie zasady, przyznano nam organizację, z czego bardzo się cieszymy. Pozostałe grupy mogą ustalić inne warunki, zgodne z sytuacją pandemiczną w ich krajach – tłumaczy Radosław Anioł, dyrektor zarządzający Chemika.

Turniej organizowany przez Chemik Police jak zwykle odbędzie się przy wsparciu Grupy Azoty, głównego partnera drużyny. Przypomnijmy, że policzanki zmierzą się z włoską Igor Gorgonzola Novara, rosyjskim Dynamo Kazań i czeskim SK UP Ołomuniec.

Jako właściciel Klubu Piłki Siatkowej „Chemik Police” S.A. finansujemy drużynę i wspieramy ją. Dbamy o to, aby zawodniczki i kadra szkoleniowa skupiali się wyłącznie na treningach i zdobywaniu tytułów.  Liga Mistrzyń, w której zmierzą się już wkrótce policzanki, to nie lada gratka dla miłośników siatkówki. Dlatego ogromnie się cieszę, że mecze odbędą się u nas. A możliwe to będzie m.in. dzięki wsparciu wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej pana Ryszarda Czarneckiego, za co w imieniu Grupy Azoty Police serdecznie dziękuję – podkreśla dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu spółki.