Gmina Kołbaskowo

Mieszkaniec Warzymic wydał ksiązkę

Mieszkaniec Kołbaskowo wydał książkę. Jej tytuł to „Autobiografia”. – Dostałem taką propozycję od wydawnictwa i pomyślałem, dlaczego nie? – mówi Andrzej Tomaszewski.

Opublikowane

w dniu

Pan Andrzej to niezwykle barwna postać, z niespotykanym poczuciem humoru, kochający życie, posiadający wiele talentów. „Współczesny człowiek renesansu, który znalazł wreszcie czas na opisanie całego swojego życia, udowadniając przy tym, że trzeba w nim być aktorem, a nie statystą”- czytamy w notce o autorze zamieszczonej w książce, którą napisał pod pseudonimem Sansewiera di Torno.
Z wykształcenia jest magistrem prawa.
Prowadzę kancelarię adwokacką w Łobzie. Chciałbym popracować jeszcze przez rok – mówi. Bronił Andrzeja Leppera. O sprawie media informowały na pierwszych stronach.
Kibic Warty Poznań, urodził się i mieszkał w pobliżu stadionu tego klubu. Kibic także Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. W młodości sprinter rekordzista, również sędzia piłki ręcznej. Lubi biegi i pływanie długodystansowe. W latach 60. był lekkoatletą klubu KS Warta Poznań, uprawiał sprint na 60 m.
Jako 15-latek uzyskałem swój najlepszy czas 7,2 sek. na 60 m. Proszę zauważyć, że to niewiele mniej od czasów mistrzów – zaznacza z dumą.
Z zamiłowania człowiek sztuki szeroko pojętej, instrumentalista.
Pierwszą gitarę dostałem od ojca. Śpiewałem z Połomskim piosenkę „Spóźniony zmierzch” – mówi.
W dojrzałym wieku zaczął malować i pisać bajki dla dzieci, wiersze i poematy. – Bajek dla dzieci nie zdecydowałem się wydać, są tylko dla moich dzieci i wnuków – pokazuje specjalne egzemplarze.
Jest kolekcjonerem krawatów (ok. 1000 szt.), wina, miłośnikiem starych samochodów. Wychowany w atmosferze historii (potomek powstańca wielkopolskiego). Oddany mąż i tato, obecnie również kochający dziadek. – Moja żona jest cudowna, piękna. Dobra. Lepsza ode mnie – mówi z przekonaniem.
Ważne są dla niego trzy zasady życiowe. Napisał o nich w wydanej niedawno „Autobiografii”.
Pierwsza to „lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć”. Druga, która towarzyszy mi przez całe życie, napisana jest w Ewangelii św. Mateusza – „Nie rzucaj pereł przed wieprze”. Kiedy spotykasz się z kimś, otwierasz się przed nim, pamiętaj, że ten ktoś może być w stosunku do ciebie nieuczciwy. Że te twoje dobre chęci mogą być wdeptane w błoto jak te perły. A trzecia to „Nie wierz Grekom, którzy przynoszą dary”. Zawsze trzeba być ostrożnym, bo bezinteresownych ludzi jest coraz mniej.
Pan Andrzej pracuje nad kolejną publikacją.
Tak, podpisałem umowę wydawniczą. Tym razem będą to opowiadania i wiersze, pięknie wydane w sztywnej okładce. Wiersze nawiązują do tych trzech moim paremii, ukazujące nasze wady, kłamstwa, hipokryzję, nasz cynizm, ale są też takie o charakterze humorystycznym. Mam nadzieje, że pozycja ukarze się do lata tego roku. Będzie można ją nabyć w księgarniach internetowych i stacjonarnych.
Andrzej Tomaszewski urodził się w Poznaniu w 1950 roku. W Szczecinie i na Pomorzu od lat 70. Od 13 lat mieszka w Warzymicach.
Mieszka się tu bardzo dobrze. Gmina fantastycznie się rozwija – mówi.
Notę na całą stronę zmieściła o nim „Encyklopedia Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej” wydawnictwa Britishpedia.
Źródło: Gmina Kolbaskowo

Reklama

Gmina Kołbaskowo

Magda Umer, Czesław Śpiewa i Artur Andrus wystąpią w Moczyłach

Podczas 10. edycji festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana w Moczyłach wystąpią Magda Umer,  Czesław Śpiewa i Artur Andrus. Już teraz rezerwujcie wolny czas: sobota 26 sierpnia, start o 17:00.

Opublikowane

w dniu

Organizatorami festiwalu są Gmina Kołbaskowo i GOKSiR Przecław. Na wydarzenie zaprasza Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz. Wstęp wolny!

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

BikeS także w Kołbaskowie

Od początku kwietnia rowerem BikeS można pojechać ze Szczecina do Kołbaskowa i odwrotnie. System powiększy się o trzy strefy postoju i 30 rowerów.

Opublikowane

w dniu

Gotowe są już dwie strefy postoju:

  • Przecławiu (na przystanku koło kościoła),
  • i w Kołbaskowie (na przystanku)

Trzecia w Warzymicach zostanie uruchomiona w późniejszym terminie.

Dzięki nowym strefom mieszkańcy Szczecina i gminy Kołbaskowo będą mogli podróżować między swoimi miejscowościami rowerami BikeS. To efekt umowy między gminą Dobra a spółką NiOL (operatorem BikeS). Umowa obowiązuje do końca roku, a gmina Dobra na jej realizację przeznaczyła 159,8 tys. zł.

To już druga umowa spółki NiOL na obsługę systemu BikeS z gminą sąsiadującą ze Szczecinem. Na podobnych zasadach BikeS funkcjonuje w gminie Dobra.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

AGA ZARYAN z poezją Sary Teasdale pojawi się w GOKSiR Przecławiu 

Artystka do Kołbaskowa przyjedzie 23 maja, by zaprezentować materiał ze swojej najnowszej płyty „Sara”. Inspiracją dla powstania albumu stała się twórczość wybitnej amerykańskiej poetki Sary Teasdale. Bilety już w sprzedaży!

Opublikowane

w dniu

Twórczość Agi Zaryan to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Jako pierwsza polska artystka wydawała płyty pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Nowego Jorku. Tym samym artystka dołączyła do takich nazwisk jak Norah Jones, Nina Simone, Miles Davis czy Bobby McFerrin.

Na swoją ostatnią płytę Aga Zaryan wybrała bliskie jej sercu wiersze Sary Teasdale, poetki żyjącej na przełomie XIX I XX wieku. Sara była jedną z najbardziej uznanych i popularnych za jej życia poetek. Została uhonorowana w 1918 roku nagrodą Pulitzera w dziedzinie poezji – Love Songs. Była to pierwsza nagroda przyznana w tej kategorii.

Muzyka Agi na najnowszym albumie jest niezwykle intymna. Przenosi słuchacza w świat wysublimowanej harmonii i nietuzinkowych melodii. Ciepłemu brzmieniu głosu artystki towarzyszy dwóch wybitnych gitarzystów, Szymon Mika i David Dorůžka, którzy napisali piosenki na album Agi. Muzycy grają na kilku rodzajach gitar, bawiąc się różnorodnością brzmień.

Zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Agi Zaryan i dobrego jazzu do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu we wtorek, 23 maja na godz. 19. Bilety w cenie 120 zł od osoby (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca 100 zł) do nabycia w serwisie www.bilety.fm oraz kasie GOKSiR.

Aga Zaryan: „Sara”
23 maja 2023, godz. 19
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
ul. Rekreacyjna 1,

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie