Gmina Kołbaskowo

Mieszkaniec Warzymic wydał ksiązkę

Mieszkaniec Kołbaskowo wydał książkę. Jej tytuł to „Autobiografia”. – Dostałem taką propozycję od wydawnictwa i pomyślałem, dlaczego nie? – mówi Andrzej Tomaszewski.

Opublikowane

w dniu

Pan Andrzej to niezwykle barwna postać, z niespotykanym poczuciem humoru, kochający życie, posiadający wiele talentów. „Współczesny człowiek renesansu, który znalazł wreszcie czas na opisanie całego swojego życia, udowadniając przy tym, że trzeba w nim być aktorem, a nie statystą”- czytamy w notce o autorze zamieszczonej w książce, którą napisał pod pseudonimem Sansewiera di Torno.
Z wykształcenia jest magistrem prawa.
Prowadzę kancelarię adwokacką w Łobzie. Chciałbym popracować jeszcze przez rok – mówi. Bronił Andrzeja Leppera. O sprawie media informowały na pierwszych stronach.
Kibic Warty Poznań, urodził się i mieszkał w pobliżu stadionu tego klubu. Kibic także Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. W młodości sprinter rekordzista, również sędzia piłki ręcznej. Lubi biegi i pływanie długodystansowe. W latach 60. był lekkoatletą klubu KS Warta Poznań, uprawiał sprint na 60 m.
Jako 15-latek uzyskałem swój najlepszy czas 7,2 sek. na 60 m. Proszę zauważyć, że to niewiele mniej od czasów mistrzów – zaznacza z dumą.
Z zamiłowania człowiek sztuki szeroko pojętej, instrumentalista.
Pierwszą gitarę dostałem od ojca. Śpiewałem z Połomskim piosenkę „Spóźniony zmierzch” – mówi.
W dojrzałym wieku zaczął malować i pisać bajki dla dzieci, wiersze i poematy. – Bajek dla dzieci nie zdecydowałem się wydać, są tylko dla moich dzieci i wnuków – pokazuje specjalne egzemplarze.
Jest kolekcjonerem krawatów (ok. 1000 szt.), wina, miłośnikiem starych samochodów. Wychowany w atmosferze historii (potomek powstańca wielkopolskiego). Oddany mąż i tato, obecnie również kochający dziadek. – Moja żona jest cudowna, piękna. Dobra. Lepsza ode mnie – mówi z przekonaniem.
Ważne są dla niego trzy zasady życiowe. Napisał o nich w wydanej niedawno „Autobiografii”.
Pierwsza to „lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć”. Druga, która towarzyszy mi przez całe życie, napisana jest w Ewangelii św. Mateusza – „Nie rzucaj pereł przed wieprze”. Kiedy spotykasz się z kimś, otwierasz się przed nim, pamiętaj, że ten ktoś może być w stosunku do ciebie nieuczciwy. Że te twoje dobre chęci mogą być wdeptane w błoto jak te perły. A trzecia to „Nie wierz Grekom, którzy przynoszą dary”. Zawsze trzeba być ostrożnym, bo bezinteresownych ludzi jest coraz mniej.
Pan Andrzej pracuje nad kolejną publikacją.
Tak, podpisałem umowę wydawniczą. Tym razem będą to opowiadania i wiersze, pięknie wydane w sztywnej okładce. Wiersze nawiązują do tych trzech moim paremii, ukazujące nasze wady, kłamstwa, hipokryzję, nasz cynizm, ale są też takie o charakterze humorystycznym. Mam nadzieje, że pozycja ukarze się do lata tego roku. Będzie można ją nabyć w księgarniach internetowych i stacjonarnych.
Andrzej Tomaszewski urodził się w Poznaniu w 1950 roku. W Szczecinie i na Pomorzu od lat 70. Od 13 lat mieszka w Warzymicach.
Mieszka się tu bardzo dobrze. Gmina fantastycznie się rozwija – mówi.
Notę na całą stronę zmieściła o nim „Encyklopedia Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej” wydawnictwa Britishpedia.
Źródło: Gmina Kolbaskowo

Reklama

Gmina Kołbaskowo

Start projektu „Włączamy Kulturę” w Kołbaskowie

W ubiegły weekend zainaugurowano projekt „Włączamy Kulturę”, który rozpoczął się od warsztatów ilustracyjnych prowadzonych przez Olgę Tabińską. Pierwsze sesje odbyły się w świetlicach wiejskich Stobna i Kurowa, ciesząc się uznaniem uczestników.

Opublikowane

w dniu

„Włączamy Kulturę” to przedsięwzięcie mające na celu wzrost zaangażowania społecznego w dziedzinie sztuki oraz dostarczenie mieszkańcom powiatu platformy do wyrażania siebie poprzez różnorodne formy twórczości. Projekt oferuje bezpłatne warsztaty, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, których kompetencje i umiejętności są solidnym oparciem dla aspirujących artystów.

Następne spotkanie w ramach programu zaplanowano już na najbliższą sobotę – będzie to plener malarske w malowniczym Kamieńcu. Organizatorzy zachęcają wszystkich interesujących się sztuką, niezależnie od poziomu zaawansowania, do uczestnictwa w tym spotkaniu.

Realizacja projektu „Włączamy Kulturę” to pozytywny krok ku budowaniu silniejszej, kreatywnej i dynamicznej społeczności lokalnej, co przekłada się na większe uświadomienie kulturalne oraz zwiększenie dostępności sztuki w regionie polickim.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Siadło Dolne zaprasza na festyn „Witaj Lato”!

Siadło Dolne, malownicza miejscowość położona w powiecie goleniowskim, już w najbliższą sobotę stanie się areną kolorowego festynu „Witaj Lato”. Wydarzenie to, mające na celu powitanie najcieplejszej pory roku, rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa aż do godziny 21:00, oferując mieszkańcom oraz odwiedzającym mnóstwo atrakcji.

Opublikowane

w dniu

Zaplanowano szereg aktywności zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych uczestników. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny, gry i zabawy plenerowe, warsztaty kreatywne oraz występy lokalnych artystów. Dodatkowym atutem wydarzenia jest bezpłatny wstęp, co jest znaczącym ułatwieniem dla rodzin i osób chcących wziąć udział w festynie.

Finansowanie festynu „Witaj Lato” pochodzi z Budżetu Obywatelskiego Gminy Kołbaskowo, co świadczy o mocnym zaangażowaniu społeczności lokalnej w organizację wydarzeń integrujących mieszkańców. W ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na wydatkowanie środków publicznych na konkretne inicjatywy, co spotyka się z pozytywnym odbiorem i aktywnym udziałem społeczności.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców i gości powiatu goleniowskiego do wzięcia udziału w tej radosnej inauguracji lata i wspólnego świętowania w Siadle Dolnym.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Do 24 czerwca można składać wnioski do Planu Ogólnego Gminy Kołbaskowo

Mieszkańcy Gminy Kołbaskowo mają czas do 24 czerwca 2024 roku na składanie wniosków do Planu Ogólnego Gminy. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 13 listopada 2023 roku (Dz. U. z 2023 r. poz. 2509), formularze wnioskowe są dostępne do pobrania na oficjalnej stronie internetowej gminy w zakładce Zagospodarowanie, jak również na portalu rządowym gov.pl. Formularze można również otrzymać w siedzibie Urzędu Gminy Kołbaskowo.

Opublikowane

w dniu

Wnioski do planu ogólnego mogą dotyczyć uchwalenia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub zmiany już istniejącego planu. Każdy zainteresowany mieszkaniec może wpłynąć na przyszłe zagospodarowanie przestrzenne terenu gminy, zgłaszając swoje uwagi i propozycje. Wnioski należy składać bezpośrednio do Wójta Gminy Kołbaskowo, korzystając z dostępnych adresów elektronicznych ePUAP i e-mail lub składając je osobiście w urzędzie, znajdującym się pod adresem: Kołbaskowo 106, 72-001 Kołbaskowo.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie