Sport

Lider za silny dla Chemika

W meczu IX kolejki, Chemik przegrywa na wyjeździe z liderem rozgrywek drużyną Polonii Środa Wlkp. 5:0.

Opublikowano

w dniu

Piątkowy mecz zaczął się fatalnie dla naszej drużyny. Już w 2 minucie spotkania policzanie przegrywali po bramce samobójczej strzelonej przez Michała Telickiego. W 9 minucie zrobiło się 2:0 dla Polonii. Tym razem Brzozowskiego strzałem zza pola karnego pokonał Jędrzej Kujawa. Niestety 19 minucie spotkania było już 3:0. Faulowany w polu karnym przez Mykhailovskyy był Krystian Pawlak, a pewnym egzekutorem jedenastki był Wojciech Onsorge. W końcówce pierwszej części meczu gospodarze za sprawą Damiana Buczmy, podwyższyli rezultat na 4:0.

W przerwie meczu trener Mariusz Szmit dokonał dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Mikołaj Midzio i Dominik Dąbrowski. Wejście tej dwójki ożywiło grę żółtozielonych, którzy stworzyli sobie kilka okazji na zdobycie bramki. W 88 minucie prowadzący zawody sędzia po raz drugi podyktował rzut karny dla Polonii Środa Wielkopolska. Do piłki podszedł Adrian Szynka i uderzył. Strzał zawodnika gospodarzy obronił Patryk Brzozowski jednak arbiter główny nakazał powtórzenie rzutu karnego. Mimo, że nasz bramkarz nie złamał przepisów. Powtórzony rzut karny ponownie wykonał Szynka i tym razem pokonał naszego golkipera. Ostatecznie przegrywamy na boisku lidera 5:0. W następnym meczu chemicy zmierzą się na własnym boisku z Pomorzaninem Toruń. Na ten mecz już dziś serdecznie zapraszamy! 

Chemik: Brzozowski – Siluk (46′ Midzio), Telicki, Mykhailovskyy, Szala (82′ Szala), Ława, Korotkiewicz (55′ Dymitrowski), Jałoszyński, Klimkowicz, Białek (77′ Konik), Rudnik (46′ Dąbrowski)

Fot. Ariel Szydłowski

Reklama

Sport

Chemik przegrywa z Sokołem Kleczew

Chemik w meczu XII kolejki III ligi przegrał na własnym boisku z Sokołem Kleczew 0:2.

Opublikowano

w dniu

Mecz zaczął się pechowo dla naszej drużyny. W 8 minucie meczu po kontrze goście zdobyli bramkę, a jej autorem był doświadczony Zagdański. Nasza drużyna próbowała gonić wynik i miała dwie dobre okazje do zdobycia bramki na 1:1. Jednak swoich szans nie wykorzystali Mateusz Jakubiak i Mikołaj Midzio.

Po zmianie stron więcej z gry miał nasz zespół, który zepchnął do defensywy drużynę Sokoła. W 55 minucie powinno być 1:1. Jednak strzał Mikołaja Midzio końcówkami palców obronił golkiper gości.

Niestety w 60 minucie Sokół przeprowadził kontrę, po której swoją drugą bramkę w meczu zdobył Zagdański. Żółtozieloni do końca meczu próbowali odmienić przebieg spotkania i mieli ku temu doskonałe okazje. Swoich dwóch szans sam na sam nie wykorzystał Sebastian Rudnik. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla Sokoła.

W następnej kolejce chemicy zmierzą się na wyjeździe z Unią Janikowo

Chemik: Brzozowski – Jakubiak, Telicki, Siluk, Klimkowicz(82′ Kowalczyk D.), Mykhailovskyy(74′ Korzec), Stolz(61′ Rudnik), Ława, Świder(69′ Świder), Jałoszyński, Midzio

Fot. Ariel Szydłowski

Czytaj dalej

Sport

Mecz Chemik Police – Sokół Kleczew w Chemik TV

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Dlatego wychodząc na przeciw kibicom Chemika Police, przeprowadzona zostanie relację live z meczu Chemika z Sokołem na klubowym kanale YouTube!

Opublikowano

w dniu

Link do Relacji Live

Czytaj dalej

Sport

Poważna kontuzja Wilmy Salas

Wilma Salas źle wylądowała po jednym z ataków w trakcie niedzielnego meczu w Policach. Przyjmująca złapała się za kolano i z dużym bólem została zniesiona z boiska. Dzień później przeszła wszystkie wymagane badania.

Opublikowano

w dniu

Wilma ma poważne uszkodzenia kolana, które wymagają operacji. Przy sportach skocznościowych tego typu kontuzje są niestety często spotykane. Wilmę czeka zabieg, a później długa rehabilitacja. Szacowany czas powrotu do sportu to minimum sześć miesięcy, ale każdy przypadek jest indywidualny, więc wspomniany okres może się wydłużyć – mówi Maciej Karaczun, lekarz Chemika. 

Zapytaliśmy, czy wpływ na tak poważny uraz może mieć długa przerwa spowodowana pandemią. 

Nie można wszystkiego zrzucić na pandemię. W normalnym, niepandemicznym czasie również spotykamy takie kontuzje. Z drugiej jednak strony, sport lubi regularność. Przerwy sprzyjają urazom, dlatego nie można wykluczyć, że pandemia dołożyła swoją cegiełkę – kończy.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie