Gmina Nowe Warpno

„Letnie warsztaty dla dzieci”- Słowiański Park Historyczny PODGRODZIE

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko, spędziło aktywnie, mądrze i kreatywnie wakacje, Fundacja Knieja zaprasza do Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE na „Letnie warsztaty dla dzieci”. Organizatorzy warsztatów opowiedzą jak żyło się 1000 lat temu na terenach Polski. Jak się ludzie ubierali, co jedli, w co bawiły się dzieci, jak wyglądało uzbrojenie woja.

Opublikowane

w dniu

Poza dużą dawką wiedzy na temat historii, zapewniamy również aktywności rozwijające motorykę dużą i małą dzieci. W programie zawarliśmy zajęcia aktywizujące wszystkie zmysły. Zajęcia manualne jak  lepienie w glinie, tkactwo, warsztaty kulinarne, robienie lalek z naturalnych produktów. Zajęcia ruchowe m.in.- gry średniowieczne, plac sensoryczny, strzelanie z łuku.

Poza tym dzieci będą mogły poznać zwierzęta mieszkające w Parku: kozy, owce, daniele, kaczki, gąski, bażanty, czy króliki. Kontakt ze zwierzętami to nie tylko świetna zabawa, ale również możliwość własnego rozwoju. Całodniowy kontakt z przyrodą i zabawa na świeżym powietrzu, pozwala rozładować napięcia, wyciszyć. Wszystkie zajęcia prowadzone są w niedużych grupach, w kameralnym klimacie, gdzie każdemu dziecku poświęcona jest uwaga.

Wszystkie informacje zawarte są TUTAJ.

Gmina Nowe Warpno

OSP Nowe Warpno zaprasza na zajęcia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Jeśli chcesz zostać strażakiem, dzięki OSP Nowe Warpno to możliwe! Strażacy z Nowego Warpna zapraszają młodzież w wieku od 11 lat z całej gminy do udziału w zajęciach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Szczegóły na załączonym plakacie

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Sprzęt medyczny dla OSP Trzebież

Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba przekazał Prezesowi OSP Trzebież Grzegorzowi Miśkiw nowo zakupiony sprzęt medyczny, który będzie stanowił wyposażenie ambulansu. Przekazano – unieruchomienie pediatryczne Pedi Pac 78, Pompę infuzyjną Medima s/DSA2, SSAK OB 1000 z akcesoriami.

Opublikowane

w dniu

Jednostka OSP Trzebież jest dysponowana w systemie ratownictwa również do przypadków medycznych na terenie Gminy Nowe Warpno. Jest to bardzo istotne wsparcie i pomoc w ochronie życia i zdrowia naszych mieszkańców, czym wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Od owieczki do niteczki. Obróbka wełny dla dzieci

Słowiański Park Historyczny w Podgrodziu zaprasza  na 2 edycję warsztatów dla dzieci i młodzieży „Od owieczki do niteczki”. Podczas warsztatów przybliżony będzie temat obróbki wełny i lnu z wykorzystaniem metod używanych we wczesnym średniowieczu.

Opublikowane

w dniu

25.07.2022 r. (poniedziałek)
14:00-17:00
Przybliżenie tematu obróbki wełny: od gręplowania i czesania, do przędzenia wełny z wykorzystaniem starych metod. Nauka wykonywania krajek na bardkach i tabliczkach. Wykorzystanie replik takich sprzętów jak kądziel, przęślica, wrzeciono.
Zdrowy poczęstunek oraz zabawa i gry na powietrzu w przerwie.
W razie niepogody dawne gry planszowe.
26.07.2022 r. (wtorek)
14:00-17:00
Zapoznanie uczestników z różnymi formami tkackimi: m.in. nauka tkania na krosnach, zabawy wełną czesankową, filcowanie, motanie. Uczestnicy wykonają samodzielnie ozdoby z przędzy na lucecie.
miejsce:
Słowiański Park Historyczny PODGRODZIE
ul. Podgrodzie 99, 72-022 Nowe Warpno
Zapisy: do 22.07.2022 r.
Zgłoszenie uczestnictwa prosimy wysyłać na adres email:
fundacja.knieja@gmail.com lub tel. 781 590 151
(Imię i nazwisko uczestnika)
UDZIAŁ- BEZPŁATNY
Wydarzenie jest realizowane w ramach ” Programu Społecznik 2022- 2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.
Zachęcamy też do wzięcia udziału w innych wydarzeniach Parku. Wszystkie informacje znajdują się na funpage Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie