Miasto

Łarpia dostępna dla jachtów

Zakończyło się instalowanie boi służących oznaczeniu nowego szlaku na rzece Łarpia. Co najważniejsze obietnicę udało się to osiągnąć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu żeglarskiego a wdrożenie takiego rozwiązaniu to kluczowy element uzgodnień pomiędzy Spółką Hyundai Engineering a stroną społeczną.

Opublikowane

w dniu

Pozwoli to jednostkom na swobodne i przede wszystkim świadome oraz bezpieczne przemieszczanie się z przystani w kierunku rzeki Odry. Warto podkreślić, iż w ramach przedsięwzięcia na odcinku 1200 m ułożono siedem par boi. W ten sposób wyznaczono ponad 20-metrowy szlak, którego głębokość na całym odcinku odpowiada wartościom wskazywanym w opracowaniu projektowym. Wszelkie działania na akwenie zostały poprzedzone wykonaniem stosownych pomiarów batymetrycznych, które z kolei posłużyły zespołowi projektowemu do precyzyjnego wytypowania właściwej trajektorii i pozycjonowania ułożenia par boi. Montaż znaczników wykonano z najwyższą troską o jak najłagodniejsze i zupełnie bezkolizyjne pokonywania nowego duktu żeglarskiego.

Po zainstalowaniu boi wykonano pomiary z wykorzystaniem jednostki pływającej wyposażonej w specjalistyczną aparaturę umożliwiającą właściwą ocenę sytuacji w miejscu wyznaczenia nowego szlaku żeglarskiego.

Co niezwykle budujące, nowy szlaku został już skutecznie przetestowany przez jednostki o zanurzeniu 1,6m.

Miasto

Parkingowiec przy ul. Roweckiego

SM „Chemik” informuje, że na działce przy ul. Roweckiego planowana jest budowa wielopoziomowego i wielostanowiskowego parkingowca. Inwestycja będzie posiadała cztery kondygnacje naziemne, na których znajdować się będzie 257 miejsc postojowych.

Opublikowane

w dniu

Koszty budowy stanowisk postojowych w garażu wielostanowiskowym pokrywane będą w całości ze środków własnych członków Spółdzielni, którzy zawrą umowę o budowę na zasadach nabycia ułamkowego udziału w prawie własności garażu wielostanowiskowego, połączonego z prawem do wyłącznego korzystania z określonego miejsca postojowego. Z chwilą zawarcia pisemnej umowy powstanie roszczenie o przeniesienie ułamkowego udziału we współwłasności garażu wielostanowiskowego, zwane ekspektatywą prawa, która jest zbywalna, podlega spadkobraniu i egzekucji. 

Prawo do miejsca postojowego w formie udziału w prawie własności nieruchomości będzie prawem dającym możliwość swobodnego nim dysponowania (np.: podnajmu, sprzedaży). Wszyscy nabywcy miejsc postojowych będą współwłaścicielami parkingowca. Zarząd nad parkingowcem prowadzony będzie przez Spółdzielni.

Orientacyjny koszt budowy jednego miejsca postojowego wynosi 39.000, zł. Umowa zawierana z osobą ubiegającą się o nabycie miejsca postojowego, będzie zawierała zobowiązanie nabywcy do wniesienia wkładu budowlanego, pokrywającego całość kosztów budowy, w tym wartości udziału w gruncie. Ostateczny koszt budowy zostanie rozliczony w terminie 3 miesięcy od dnia oddania budynku do użytkowania.

„Jeżeli są Państwo zainteresowani planowaną inwestycją prosimy o złożenie wstępnej deklaracji o przystąpieniu do niej w terminie do 30.06.2021r.. Wzór druku wstępnej deklaracji o przystąpieniu do przedmiotowej inwestycji możecie pobrać w siedzibie Spółdzielni. Po otrzymaniu deklaracji i ich analizie, planowane będą dalsze działania związane z przedmiotową inwestycją.” – czytamy na stronie Spółdzielni Mieszkaniowej.

Czytaj dalej

Miasto

Kolejna dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej

Kolejna dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej dla uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół w Policach

Opublikowane

w dniu

Powiat Policki podpisał kolejną już umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej, na mocy której otrzymał dotację w wysokości 12.800,00 zł na zakup kurtek dla uczniów w ramach wyposażenia specjalistycznego dla Oddziału Przygotowania Wojskowego funkcjonującego w Zespole Szkół w Policach. 

Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 maja 2020 r. w sprawie szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego stanowi, iż szkoły ponadpodstawowe mają możliwość wystąpienia do Ministra Obrony Narodowej z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na utworzenie oddziałów przygotowania wojskowego.

Możliwość taką dała nowelizacja ustawy Prawo oświatowe i ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, na podstawie której w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach powstał Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW), który planowo wspierany jest za pomocą dotacji celowych, jak również zwiększonej subwencji oświatowej.

Tekst: Marta Szczepańska/Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury

Czytaj dalej

Miasto

Spowodował kolizję i odjechał. Miał cofnięte uprawnienia i podrobione prawo jazdy

Opublikowane

w dniu

Tego dnia funkcjonariusze z polickiej komendy dostali zgłoszenie o kolizji drogowej na jednym z osiedli w Policach. Na miejscu okazało się, że kierujący samochodem marki VW zaczepił lusterkiem o zaparkowanego Citroena i odjechał. Sprawca miał jednak pecha. W Citroenie siedział kierujący, który zapamiętał numery rejestracyjne VW i poinformował policję. Mundurowi szybko ustalili sprawcę zdarzenia. Okazał się nim być 48 letni mężczyzna, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania. 

Przeczytaj też: Zapomnieli zapłacić za paliwo

Ku zdziwieniu policjantów, mężczyzna okazał im swoje prawo jazdy i przyznał, że otarł lusterkiem o zaparkowanego na osiedlu Citroena. Prawo jazdy sprawdzone zostało w policyjnych systemach, jednak taki dokument w ogóle tam nie figurował. Podejrzenia policjantów wzbudził też wygląd dokumentu ze względu na nieprawidłową czcionkę, a także brak wymaganych hologramów.

Mężczyzna na pytania funkcjonariuszy dotyczące okazanego blankietu cały czas powtarzał, że zdał egzamin, a prawo jazdy otrzymał legalnie. Mundurowi zatrzymali podrobiony dokument, a mężczyzna usłyszał zarzuty niestosowania się do wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień oraz posługiwania się podrobionym dokumentem.

Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie