Powiat Policki

Koreańscy pracownicy w Policach. Mieszkańcy wystraszyli się koronawirusa

Na razie jest ich czterdziestu, ale w szczytowym momencie będzie niemal dwustu.

Opublikowane

w dniu

Przybycie koreańskich pracowników firmy Hyundai Engineering, która buduje Polimery Police, wzbudziła niepokój mieszkańców regionu, którzy obawiają się koronawirusa.

Grupa Azoty Polyolefins uważnie obserwuje sytuację i politykę władz Korei w związku z wystąpieniem tam ogniska choroby. Od pierwszych doniesień o pojawieniu się koronawirusa Korea Południowa bardzo szybko wdrożyła rozwiązania zmierzające do ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się infekcji, w tym – poza standardowymi procedurami prewencyjnymi – wprowadziła m.in. regularną dezynfekcję miejsc publicznych.

– Poinformowano mnie, że nawet codziennie dokonywane są pomiary temperatury ciała. Nasi partnerzy podeszli do tego bardzo poważnie i profesjonalnie i wydaje mi się, że nie ma żadnych podstaw do szerzenia plotek wśród społeczności lokalnej i pracowników – powiedział Andrzej Niewiński, Prezes zarządu Grupy Azoty Polyolefins.

Hyundai Engineering (generalny wykonawca inwestycji „Polimery Police”) również wprowadził w swoich biurach w Seulu dodatkowe procedury bezpieczeństwa, w tym m.in.: zakaz osobistych spotkań z kontrahentami zewnętrznymi, obowiązek używania maseczek ochronnych, dodatkowe odkażanie biur w Seulu (3 razy w tygodniu).

Od chwili pojawienia się pierwszych doniesień o przypadkach zarażeń na terytorium Korei Południowej, Grupa Azoty Polyolefins wraz Hyundai Engineering wdraża działania prowadzące do zminimalizowania ryzyka pojawienia się wirusa za pośrednictwem obywateli Korei Południowej. M.in. wszystkie obiekty w Policach, tzn. siedziba Grupy Azoty Polyolfins oraz biura firmy Hyundai Engineering z wyprzedzeniem zostały wyposażone we wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do ochrony osobistej i dezynfekcji, w tym przede wszystkim dodatkowe dozowniki z mydłem oraz ze środkiem dezynfekującymi, maseczki ochronne. Ponadto obaj partnerzy postępują zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego (w tym przede wszystkim dotyczące ograniczenia do minimum lotów do krajów objętych epidemią).

W konsekwencji, od początku roku 2020 r. na obszarze Polic, wśród pracowników Hyundaia oraz Grupy Azoty Polyolefins nie wystąpił żaden przypadek podejrzenia zarażenia. Dodatkowo, w celu zminimalizowania możliwości zarażenia pracownicy firmy Hyundai Engineering ograniczyli czasowo do niezbędnego minimum planowane podróże do i z Korei Południowej i innych krajów Azji (obecnie na terenie Polic, przy realizacji projektu przebywa niespełna 40 obywateli Korei, z których większość przyjechała do Polic na początku lutego lub wcześniej).

Grupa Azoty Polyolefins stale monitoruje sytuację związaną z koronawirusem na świecie, w tym przede wszystkim w Korei Południowej, a także pozostaje w stałym operacyjnym kontakcie ze służbami sanitarnymi w regionie.

Gmina Dobra

Powstanie przejście dla pieszych i perony autobusowe w Grzepnicy

Powiat Policki przystąpił do realizacji kolejnego etapu modernizacji infrastruktury komunikacyjnej. W miejscowości Grzepnica, w ramach zapowiedzianej inwestycji, powstaną dwa nowe perony autobusowe. Umowa na wykonanie projektu budowlanego została podpisana, a jej zakres obejmie nie tylko same perony, ale również szereg dodatkowych elementów mających na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżujących.

Opublikowane

w dniu

Perony autobusowe zlokalizowane zostaną w pasie drogowym drogi powiatowej nr 3911Z, łączącej Dobrą z Bartoszewem, nieopodal ul. Rezydenckiej. Projekt przewiduje także budowę nowego chodnika, który umożliwi bezpieczne dotarcie pieszych z przystanków do przejścia dla pieszych. Ponadto, zaprojektowane zostanie przejście dla pieszych wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, co zwiększy widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Istotnym elementem projektu będzie również doświetlenie dla pieszych, które poprawi widoczność po zmroku.

Inwestycja realizowana będzie we współpracy z Gminą Dobra. Dzięki nowym peronom autobusowym mieszkańcy Grzepnicy oraz okolicznych miejscowości zyskają wyżej poziom dostępności komunikacyjnej, co przyczyni się również do wzrostu atrakcyjności regionu. Prace projektowe to pierwszy krok ku realizacji długo oczekiwanej przez lokalną społeczność inwestycji, która wpłynie na poprawę warunków podróży oraz infrastruktury drogowej.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Powstanie projekt budowlany modernizacji odcinka drogi powiatowej Buk-Rzędziny

Powiat Policki inicjuje znaczące działania w celu poprawy bezpieczeństwa drogowego i komfortu mieszkańców. W bliskiej perspektywie czasowej ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na realizację projektu budowlanego odcinka drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Buk a Łęgi.

Opublikowane

w dniu

Obecna struktura jezdni, charakteryzująca się licznymi ubytkami oraz niewystarczającą szerokością uniemożliwiającą bezproblemowe mijanie się pojazdów, jest źródłem zagrożeń dla użytkowników tej trasy. Starosta Policki, Andrzej Bednarek, podkreśla wagę procedury, która ma na celu przygotowanie projektu budowlanego mającego na celu kompleksową modernizację wymienionego odcinka.

W ramach prac projektowych zaplanowano szeroki wachlarz usprawnień. Do najważniejszych należy przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych Nr 3907Z i 3909Z w miejscowości Buk, urządzenie i modernizacja istniejących chodników oraz infrastruktury dla rowerzystów. Projekt uwzględnia również budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów, jak i organizację miejsc postojowych. Kluczowym elementem będzie również poszerzenie konstrukcji jezdni do sześciu metrów, co znacząco wpłynie na poprawę warunków ruchu.

Powiat Policki zobowiązuje się do rozwiązania kolizji z istniejącym uzbrojeniem technicznym w ramach projektu. Planowane działania mają kluczowe znaczenie dla podniesienia standardów bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, jak również wszystkich użytkowników drogi. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu i harmonogramu prac zostaną zaprezentowane wkrótce.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nadchodzi remont głównej drogi w Ustowie

Starostwo Powiatu Polickiego ogłosiło, że planowany jest remont głównej drogi w miejscowości Ustowo – ostatniego odcinka trasy łączącej Szczecin z Siadłem Górnym. Obecna kondycja kilometrowego fragmentu pozostawia wiele do życzenia, z uwagi na liczne wyrwy i ubytki, co stanowi utrudnienie zarówno dla mieszkańców, jak i podróżujących tą trasą.

Opublikowane

w dniu

Na realizację prac remontowych przekazano środki w wysokości 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Władze lokalne wspólnie z gminą podejmują starania o pozyskanie brakujących środków na pokrycie całkowitych kosztów remontu, szacowanych na 11 milionów złotych.

Plan przewiduje, że przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony najpóźniej w maju bieżącego roku. W międzyczasie, do czasu rozpoczęcia głównych działań remontowych, droga zostanie tymczasowo zabezpieczona. Starosta Bednarek apeluje o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przyszłych prac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga powinna zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie