Powiat Policki

Komendant Marek Gendek przeszedł na emeryturę.

Opublikowane

w dniu

[lead]- Ta służba była naprawdę bardzo intensywna. Mimo młodego wieku zdecydowałem się na emeryturę. Uważam, że to już czas – mówił st. bryg. mgr inż. Marek Gendek. Jego służba w Policach rozpoczęła się 1 marca 2010 roku, kiedy został zastępca komendanta powiatowego PSP. Od 9 maja 2015 roku był komendantem powiatowym.[/lead]

Starszy brygadier Marek Gendek brał udział w wielu zdarzeniach również pod wodą m. in. w pierwszej parze nurków poszukujących samochodu z kierowcą który wpadł do Odry w Szczecinie – 15 stycznia 2001 roku. Uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie województwa m. in. pożar statku „Mystic” 29 październik 2005 roku, katastrofa samolotu w Mirosławcu – 23 stycznia 2008 rok, 24 stycznia 2010 rok wybuch w elektrowni „Dolna Odra” w Gryfinie.

Uroczyste pożegnanie ze służbą st. bryg. Marka Gendka odbyło się w siedzibie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach. Jednocześnie, podczas uroczystości nastąpiło powierzenie pełnienia obowiązków st. kpt. Piotrowi Maciejczykowi – zastępcy komendanta powiatowego.

Uroczystość odbyła się w obecności Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jacka Staśkiewicza i jego zastępców oraz wielu znamienitych gości m.in. komendantów powiatowych i miejskich z terenu województwa zachodniopomorskiego, Starosty Polickiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Polickiego, burmistrzów miast i samorządowców z terenu powiatu polickiego, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP pow. polickiego i przedstawicieli OSP, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb mundurowych z Polski i Niemiec oraz instytucji współpracujących, przewodniczących związków zawodowych, emerytów pożarnictwa, księży kapelanów, współpracowników i przyjaciół, i wielu innych pragnących złożyć gratulacje i słowa uznania dla odchodzącego po 25 latach służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego.

St. bryg. Marek Gendek w 1994 r. podjął naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, uzyskując tytuł mgr inż. pożarnictwa. Ukończył również studia podyplomowe w SGSP o kierunku Bezpieczeństwo Budowli. W 1998 roku podjął służbę w JRG nr 3 w Szczecinie na stanowisku dowódcy zastępu. 1 stycznia 1999 roku zaczął pełnić służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Szczecinie kolejno na stanowiskach: dowódcy zastępu, dowódca sekcji, dowódca zmiany. Od 18 kwietnia 2002 roku do 28 lutego 2010 roku pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Szczecinie kolejno na stanowiskach: zastępca dyżurnego operacyjnego, specjalista, starszy specjalista, kierownik sekcji. 1 marca 2010 roku został powołany na Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Policach, a 9 maja 2015 roku na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Policach, gdzie kontynuował pełnienie służby do dziś.

St. kpt. Piotr Maciejczyk ze służbą związany jest z od 2003 roku, gdy podjął naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, gdzie dwa lata później otrzymał tytuł technika pożarnictwa. Kontynuując edukację w Szkole Głównej Służby Pożarnej w 2011 roku uzyskał tytuł inż. pożarnictwa, a w roku 2013 mgr inż. pożarnictwa. W roku 2015 ukończył studia podyplomowe na kierunku Zapobieganie Pożarom i Awariom. Z policką strażą pożarną związany jest od 2005 roku. Pracę zawodową rozpoczął na stanowisku starszego ratownika w JRG PSP w Policach, w roku 2007 został dowódcą zastępu, a w 2011 dowódcą zmiany. 1 sierpnia 2012 roku kontynuował pełnienie służby w Komendzie Powiatowej PSP w Policach na stanowiskach: starszy specjalista, naczelnik wydziału. W 2015 roku został powołany na Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Policach.

[signature]Źródło: KP PSP w Policach.

[/signature]

Reklama

Powiat Policki

Zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Rady Powiatu Polickiego

W niedzielnych wyborach samorządowych w powiecie polickim przewagę zdobyła Koalicja Obywatelska, która uzyskała największą ilość mandatów. Spośród 19 miejsc w Radzie Powiatu w Policach, aż 9 zajmą przedstawiciele tego ugrupowania.

Opublikowane

w dniu

Zgodnie z ostatecznymi wynikami wyborów, Koalicja Obywatelska, której liderem jest Donald Tusk, będzie miała decydujący wpływ na kierunki działań samorządu. Na dalszych pozycjach znalazło się Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Gryf XXI z sześcioma mandatami oraz Prawo i Sprawiedliwość, które będzie miało trzech radnych. Niepokojącą nowością jest pojawienie się w radzie reprezentanta partii Trzecia Droga, co może świadczyć o rosnącej dywersyfikacji politycznej na lokalnym poziomie.

W składzie rady odnajdziemy takie osobistości jak Shivan Fate, Dorota Krzywicka, Jacek Jekiel, Marek Kaczyński, Paulina Pietras-Lewicka, Janusz Szwyd, Marek Arendt, Danuta Chylewska-Kęsy oraz Zbigniew Pokrzywiński reprezentujących Koalicję Obywatelską. Z ramienia Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI znaleźli się Izabela Wesołowska-Kośmider, Teresa Dera, Jacek Fabisiak, Andrzej Bednarek, Beata Chmielewska i Adam Pacholik. Prawo i Sprawiedliwość będzie reprezentowała trójka radnych: Jerzy Okopny, Jolanta Pisarska i Grzegorz Kruszkowski. Ostatnie miejsce w radzie zajął Tomasz Czubara z Trzeciej Drogi.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Powołano nowy skład Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w Policach

W związku z zakończeniem kadencji Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w Policach we wtorek 19 lutego w Starostwie Powiatowym w Policach odbyło się ostatnie, uroczyste spotkanie Rady.

Opublikowane

w dniu

Powiatowa Społeczna Rada do spraw Osób Niepełnosprawnych w Policach została utworzona na mocy Zarządzenia Starosty Polickiego Nr 19/2020 z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie utworzenia Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w Policach oraz powołania jej członków.

W jej składzie działali Emilia Raczkowska, Krystyna Ryszkiewicz, Benita Lewandowska, Anna Redlarska oraz Zbigniew Koguciuk.

Członkowie Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w Policach otrzymali z rąk Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka, Członka Zarządu Powiatu w Policach Beaty Chmielewskiej oraz Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego podziękowania za profesjonalizm oraz zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Dziękując za wkład włożony w  pomoc osobom niepełnosprawnym przedstawiciele Zarządu Powiatu w Policach oraz Rady Powiatu w Policach, złożyli wszystkim obecnym życzenia wielu radości i osiągnięć w dalszej pracy zawodowej, prospołecznej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Następnie na mocy Zarządzenia Starosty Polickiego Nr 8/2024 z dnia 29 lutego 2024 r. w sprawie utworzenia Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w Policach oraz powołania jej członków rozpoczęła się czteroletnia kadencja Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w Policach. W skład ww. rady weszły następujące osoby:

  • Karolina Krzemińska– przedstawiciel Gminy Dobra, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej;
  • Beata Kryger – przedstawiciel Gminy Nowe Warpno;
  • Anna Redlarska – przedstawiciel Gminy Kołbaskowo;
  • Krystyna Wełnicka – przedstawiciel Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Policach;
  • Emilia Raczkowska – przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach.

Podczas pierwszego posiedzenia Rady Starosta Policki Andrzej Bednarek, Członek Zarządu w Policach Beata Chmielewska oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski wręczyli nowym członkom akty powołania.

Członek Zarządu w Policach Beata Chmielewska omówiła kwestie organizacyjne, tryb działania Rady oraz przeprowadzono wybory. Przewodniczącą Rady została Emilia Raczkowska, wiceprzewodniczącą Karolina Krzemińska, a sekretarzem Rady Beata Kryger.

Mam nadzieję, że nasza współpraca z nowym składem Rady będzie owocna i będziemy realizować wiele cennych inicjatyw mających na celu poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych w Powiecie Polickim – mówiła podczas pierwszego posiedzenia Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Do zakresu działalności Rady należy:
1) inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do:
integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,
realizacja praw osób niepełnosprawnych,
2) opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych,
3) ocena realizacji programów,
4) opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Powiatu Polickiego pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych składa się z 5 osób, które powoływane są spośród przedstawicieli działających na terenie Powiatu Polickiego, organizacji pozarządowych i fundacji oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (powiatowych i gminnych).

Posiedzenia Rady odbywają się w miarę potrzeby. Podczas posiedzeń omawiane są w szczególności problemy dotyczące integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji praw osób niepełnosprawnych.

Tekst: Beata Nowak/ Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego Policach

Czytaj dalej

Powiat Policki

Podpisano porozumienie z Akademią Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie

We wtorek 19 marca podpisano porozumienie pomiędzy Zespołem Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, a Akademią Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie. Porozumienie podpisały Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz i Prorektor – prof. ANS TWP dr Grażyna Leśniewska w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego i Członka Zarządu Powiatu w Policach Beaty Chmielewskiej.

Opublikowane

w dniu

Porozumienie określa zasady współpracy pomiędzy ANS TWP w Szczecinie, a Zespołem Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, dotyczące działalności informacyjnej, edukacyjnej, kulturalnej, badawczo-naukowej i promocyjnej poprzez między innymi:

  • organizowanie konferencji, wykładów, spotkań otwartych, seminariów, warsztatów,
  • organizowanie studenckich praktyk zawodowych,
  • przygotowywanie, opracowywanie i prowadzenie wspólnych projektów badawczych,
  • opracowanie wspólnych projektów i przygotowanie wspólnych wniosków mających na celu pozyskania środków finansowych z różnych źródeł,
  • pomoc w realizacji procesu nauczania praktycznego,
  • tworzenie i opiniowanie programów studiów realizowanych w ANS TWP w Szczecinie,
  • wizyty studyjne studentów ANS TWP,
  • umożliwienie studentom oraz uczelnianym kołom naukowym uczestniczenia w wybranych działaniach realizowanych przez Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach,
  • przygotowywanie dla studentów uczestniczących w działaniach partnera odpowiednich zaświadczeń o zakresie i sposobie wykonania powierzonych obowiązków,
  • promowanie ANS TWP w szkołach, w których Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach realizuje szkolenia i kursy, w tym szczególnie w szkołach ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego,
  • promocję w postaci umieszczania logo Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach w materiałach promocyjnych, na stronie internetowej i w komunikatach o wspólnych działaniach.

To kolejne porozumienie, które zostało zawarte przez Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie