Klasa okręgowa. Grupa północna. Przywieźli punkty z wyjazdów

To był udany weekend dla naszych drużyn. Zarówno Mierzynianka jak i Tanowia grały na wyjeździe i nie wróciły do domów z pustymi rękoma.

Bardzo dobrze radzi sobie ostatnio Tanowia, która jest niepokonana od pięciu kolejek, a ostatnie trzy mecze rozstrzygnęła na swoją korzyść. W sobotę Tanowia pokonała na wyjeździe Prawobrzeże Świnoujście.

W Świnoujściu spotkanie rozgrywane było na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Od początku meczu obie drużyny wywarły na sobie dużą presję i już w 7 minucie. po błędzie gospodarzy i dzięki dużemu sprytowi kapitana Pawła Lipki Tanowia wyszła na prowadzenie.
Po stracie gospodarze starali się szybko wyrównać ale defensywa Tanowi spisywała się bez zarzutu. Prawobrzeże posiadało nieznaczną przewagę w środku pola, ale gospodarze nie potrafili stworzyć klarownych okazji strzeleckich.
W czasie doliczonych trzech minut gospodarze jeszcze raz poderwali się do ataku i wywalczyli rzut karny. Po silnym uderzeniu zawodnika gospodarzy piłka odbiła się od poprzeczki i trzy punkty pojechały do Tanowa.

Prawobrzeże – Tanowia 0:1 (0:1)

Bramka: Lipka 8

Tanowia: Padoł – Szymański, Maślewski, Nowakowski, Ociepa, Zukierski, Maśniak, Kaczorowski, Kolec (82 Wasilewski), Lipka (78 Dudziński), Padoł, Rajmer.

Blisko zdobycia komletu punktów byłą tez Mierzynianka. Nasi pilkarze dwukrotnie wychodzili n a prowadzenie w meczu z Mewą Reską. Gospodarze za każdym razem potrafili jednak odrobić straty. Do zwycięstwa zabrakło kilku minut. Mewa ustaliła bowiem wynik w 86 minucie.

Mewa – Mierzynianka 2:2 (0:1)

Bramki: Kubicki 55, Kozłowski 86 – Kaczorowski 17, T. Jęśko 67

Mierzynianka: Jurek – Makowski, T. Jęśko, M. Jęśko, Kaczorowski, Kutyło, Lipski, Pajkowski, Soiński (70 Bartoszewicz), Włodarski, Zima.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Orzeł – Sparta 2:1, Piast – Stal 0:0, Polonia – Pomorzanin 2:0, Światowid – Jeziorak 0:8, Wybrzeże – Wicher 2:1, Zorza – Iskra 0:2.

Klasa okręgowa. Grupa południowa

Wyniki 7. kolejki: Czcibor – Drawa 1:0, Piast – Iskra 3:3, Unia – Orkan 2:2, Morzycko – Energetyk 6:0, Dąb – Gavia 2:1, Biali – Kłos 7:1, Stal – Sokół 1:5, Odra – Osadnik 4:3.

1. Osadnik Myślibórz 7 16 17-8

2. Biali Sądów 7 14 29-9

3. Czcibor Cedynia 7 13 15-7

4. Dąb Dębno 7 13 9-15

5. Orkan Suchań 7 12 13-8

6. Energetyk Gryfino 7 12 23-21

7. Sokół Pyrzyce 7 12 15-17

8. Odra Chojna 7 10 18-10