Jeziorak bez litości dla Tanowii

[lead]W miniony weekend do rozgrywek przystąpili piłkarze klasy okręgowej. Po reorganizacji dokonanej przez ZZPN w tym sezonie w tej klasie rywalizować będą 32 zespoły podzielone na dwie grupy: południową i północną.[/lead]

W grupie północnej mamy dwóch przedstawicieli: Mierzyniankę oraz beniaminka Tanowię. Niestety, inauguracja rozgrywek była nieudana dla obu naszych drużyn.

Szczególnie bolesna była porażka Tanowii, która zmierzyła się z Jeziorakiem. Ekipa z Załomia ma ambitne plany, w klubie mówi się nawet o awansie do czwartej ligi. W Tanowie spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg. Jeziorak wygrał aż 6:0.

Swoje spotkanie przegrała też Mierzynianka, która uległa Stali Szczecin 2:4.

Podopieczni trenera Maciejewskiego dobrze rozpoczęli mecz, już na początku po faulu na Marcinie Kutyło jedenastkę wykorzystał kapitan Rafał Włodarski i na przerwę Mierzynianka schodziła do szatni prowadząc 1:0. Po przerwie mecz stał na wyrównanym poziomie, jednak to Stal zdobyła trzy bramki po indywidualnych błędach naszych zawodników. W 75 minucie było 3:1 dla gospodarzy i wydawało się, że jest już emocjach. Mierzynnianka grała jednak do końca. W 85 minucie drugi rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Jęśko. Końcówka spotkania była bardzo interesująca, nasi atakowali dążąc do remisu ale nacięli się na kontrę i w 94 minucie Stal zdobyła czwartą bramkę po której sędzia zakończył spotkanie.

W niedzielę o godzinie 17.30 derby! Uwaga, ze względu na remont boiska w Mierzynie mecz rozegrany zostanie w Tanowie.

Tanowia – Jeziorak 0:6 (0:2)

Bramki: Chodorowski 7, 75, Kapczyński 13, Ignasiak 58, Chlibyk 68, Górski 90

Tanowia: Owczarzak – Maślewski (76 Budnicki), Ociepa (87 Bandarowicz), Pacholski, Felicki (46 Lipka), Maśnik, Garlej, Kaczorowski (46 Zukierski), Kolec, M. Rajmer, P. Rajmer (90 Padoł).

Stal – Mierzynianka 4:2 (0:1)

Bramki: Bartłomiejczyk 63, Mazurek 66, Wilczyński 75, Klowan 90+4 – Włodarski 4, T. Jęśko 85.

Mierzynianka: Jurek – Makowski, T. Jęśko, Kołtunowski, Kutyło, Lipski (60 Kaczorowski), Lubiński, Olechowski (86 Welcz), Tchórzewski (70 M. Jęśko), Włodarski (75 Rosik), Zima.

Wyniki 1. kolejki: Pomorzanin Nowogard – Sparta Gryfice 2:0, Stal Szczecin – Mierzynianka Mierzyn 4:2, Tanowia Tanowo – Jeziorak Szczecin 0:6, Orzeł Łożnica – Wicher Brojce 3:3, Prawobrzeże Świnoujście – Iskra Golczewo 1:1, Piast Chociwel – Zorza Dobrzany 1:0, Polonia Płoty – Wybrzeże Rewal 4:0, Mewa Resko – Światowid 63 Łobez 4:1.

Grupa południowa

Aż 11 bramek padło w derbowym meczu Iskry Banie z Energetykiem Gryfino. Wygrała Iskra 6:5 i to jest spora niespodzianka, bo przed sezonem więcej kadrowych zmian nastąpiło w gryfińskiej drużynie i notowania tego klubu stały dość wysoko.

Inne wyniki 1. kolejki: Orkan Suchań – Drawa Drawno 1:0, Stal Lipiany – Gavia Choszczno 3:1, Czcibor Cedynia – Odra Chojna 0:3, Unia Dolice – Osadnik Myślibórz 1:2, Kłos Pełczyce – Sokół Pyrzyce 0:1, Piast Karsko – Biali Sądów 0:9, Morzycko Moryń – Dąb Dębno 1:2.

1. Biali Sądów 1 3 9-0

2. Odra Chojna 1 3 3-0

3. Stal Lipiany 1 3 3-1

4. Iskra Banie 1 3 6-5

5. Dąb Dębno 1 3 2-1

6. Osadnik Myślibórz 1 3 2-1

7. Orkan Suchań 1 3 1-0

8. Sokół Pyrzyce 1 3 1-0