Gmina Police

Jasienica: Jest zgoda na przeszukanie brzegów Odry

W niedzielę (22 maja 2022 roku) Marek Łuczak z Pomorskiego Towarzystwa Historycznego, wraz z grupą wolontariuszy, planuję odszukać przedwojenne nagrobki znajdujące się przy linii brzegowej Odry w Jasienicy (Policach). Mam zgodę Urzędu Morskiego w Szczecinie na poszukiwania i zabranie ich do lapidarium przy ul. Jana Kazimierza w Jasienicy.

Opublikowane

w dniu

– Zapraszam więc wszystkich chętnych kto chce pomóc, by wydobyć je z wody i przewieźć do lapidarium – mówi Marek Łuczak. Proszę zabrać z sobą kalosze, wodery i kombinezony piankowe jak ktoś ma. Zgodnie z wytycznymi nie możemy wjechać pojazdami na wał przeciwpowodziowy oraz pas techniczny, dlatego też musimy przewieźć nagrobki wózkiem lub przenieść ręcznie do zaparkowanych przy ul. Wodnej pojazdów.

Foto: Marek Łuczak/Pomorskie Towarzystwo Historyczne

Zbiórka przy ruinach klasztoru w Jasienicy przy ul. Zatoka o godz. 10:00, następnie udamy się na koniec ul. Wodnej, gdzie pozostawimy pojazdy i rozpoczniemy prace.

Foto: Marek Łuczak/Pomorskie Towarzystwo Historyczne

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie