Gmina Kołbaskowo

innogy Business Services teraz pod marką KION Group

Końcem maja 2020 firma KION Group sfinalizowała transakcję nabycia od innogy SE „Center of Excellence” (CoE) w Krakowie specjalizującego się w finansach i rachunkowości. Spółka ta funkcjonuje od 2013 roku – do tej pory świadczyła głównie usługi księgowe dla oddziałów innogy w Europie. W przyszłości CoE będzie działać pod nazwą KION Business Services Polska Sp. z o.o..

Opublikowane

w dniu

Najważniejsze zadania finansowo-księgowe, które do tej pory rozdzielano pomiędzy różne europejskie oddziały KION Group, będą w przyszłości realizowane w Krakowie. – Umożliwi to dokładne rozgraniczenie zakresu kompetencji i pozwoli na optymalne wykorzystanie zasobów – wyjaśnia Anke Groth, dyrektor finansowa i dyrektor ds. pracy w KION GROUP AG. Ponadto CoE posiada już bogate doświadczenie w dziedzinie automatyzacji procesów. Przenoszenie zadań do nowego Center of Excellence będzie odbywać się stopniowo, spółka po spółce, przez okres około dwóch lat. CoE zatrudnia obecnie około 240 pracowników, którzy zostali przejęci z chwilą nabycia centrum.

Foto: KION Group AG / Oliver Lang

Wybraliśmy Kraków, ponieważ w Krakowie działają świetne uczelnie, co wiąże się z obfitością talentów dla sektora finansowego – wyjaśnia dyrektor finansowa Anke Groth. – Nasz zespół finansowy już teraz wnosi swój wkład w sukces naszych jednostek operacyjnych i całego koncernu, oferując szeroki zakres usług. Będziemy nadal konsekwentnie rozszerzać nasze portfolio usług, przenosząc je jednocześnie do cyfrowego świata. Dzięki nowemu Center of Excellence nasze operacyjne procesy finansowe będą jeszcze bardziej produktywne.

Cały dział finansowo-księgowy KION Group składa się obecnie z prawie 1100 pracowników zatrudnionych w około 130 spółkach w ponad 30 krajach. Warto również wspomnieć, że w związku z rozszerzaniem działalności krakowskiego CoE na nowe rynki, zwiększy się także wachlarz językowy obecny w firmie. Rodzi to szanse rozwoju dla osób, posługujących się między innymi językiem francuskim, włoskim czy hiszpańskim.

Kolejna inwestycja na północy Polski

KION Group buduje obecnie również nowy zakład produkujący wózki widłowe w Kołbaskowie koło Szczecina. Wartość tej inwestycji sięga ponad 60 mln euro. Tym samym wiodący międzynarodowy dostawca systemów logistycznych utworzy do 2023 roku w Polsce ponad 150 miejsc pracy. Uruchomienie zakładu zaplanowano na wiosnę 2021 roku. Oprócz ultranowoczesnego zakładu produkcyjnego na powierzchni około 18 hektarów powstaje centrum badawczo-rozwojowe oraz obszar administracyjny o powierzchni prawie 44 tys. metrów kwadratowych.

Rozszerzenie działalności w Polsce ma stanowić uzupełnienie istniejących paneuropejskich zakładów produkcyjnych KION Group i być odpowiedzią na potrzeby klientów wrażliwych na ceny. – Nowa lokalizacja w środku Europy jest idealna z perspektywy dostępu do tego dynamicznego rynku – oświadczył Gordon Riske, prezes zarządu KION GROUP AG, podkreślając zalety nowej lokalizacji. – Ponadto tutaj, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, możemy korzystać z doskonałej sieci dostawców.

Dzięki marce Linde KION Group zamierza w większym stopniu skorzystać z możliwości jakie daje rozwój branży intralogistycznej w regionie EMEA.

Gordon Riske/ CEO KION GROUP AG im Rahmen der KION GROUP AG Bilanz Pressekonferenz im KION Headquarter in den Gateway Gardens in Frankfurt am Main am Donnerstag, 28.02.2019

Nasz zakład w Kołbaskowie stwarza ku temu doskonałe warunki. Ponad 150 nowych pracowników otrzyma ultranowoczesne środowisko pracy, a położone obok centrum badawczo-rozwojowe będzie oferować atrakcyjne perspektywy – zaakcentował Gordon Riske.

Reklama

Gmina Kołbaskowo

Wkrótce otwarcie kompleksu DGS Diagnostics

Prace budowlane są na ostatniej prostej. Znamy już termin inauguracji. – Uroczyste otwarcie ma nastąpić 1 marca 2023 roku – usłyszeliśmy od przedstawicieli DGS Diagnostics.

Opublikowane

w dniu

To będzie unikatowy kompleks na skalę krajową i światową. Połączy szereg funkcji: produkcja, logistyka, obszar badawczo-rozwojowy, będą nowoczesne laboratoria, a także zróżnicowane zaplecze socjalne, od profesjonalnej siłowni, poprzez przestronną kantynę i zewnętrzny taras. Całość zajmie powierzchnię ponad 11,5 tys. m2. Czym zajmuje się firma?
DGS Diagnostics specjalizuje się w branży diagnostyki słuchu i zaburzeń równowagi. Projektujemy, produkujemy i serwisujemy całe spektrum instrumentów w zakresie audiometrii, tympanometrii, ABR, otoemisji akustycznej oraz narządu równowagi – wyjaśnia Paweł Muklewicz, dyrektor generalny DGS Diagnostics.
Firma jest globalnym liderem, a jej produkty i usługi docierają do 130 krajów na całym świecie.
Naszą produkcję cechuje wysokie zróżnicowanie produktowe o niskim wolumenie. Aby sprostać jej wymogom posługujemy się szerokim zakresem technologii, korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi i wdrażamy nowe modele pracy. Dzięki wysoko wykwalifikowanym specjalistom, realizujemy na najwyższym poziomie cały proces – od R&D przez produkcję po logistykę, wspieraną przez pracowników obsługi klienta, zakupów, dokumentacji technicznej, jakości, elektroniki i serwisu. Funkcjonujemy w nowoczesnym układzie organizacyjnym, szanujemy różnorodne postawy, a przy tym dbamy o środowisko naturalne – dodaje Paweł Muklewicz.
Prace rozpoczęły się we wrześniu 2021 roku. Wykonuje je firma Erbud.
Budowanie i konsekwentne realizowanie przemyślanej strategii rozwoju gminy to wyzwanie, jakie postawiły przed sobą władze Gminy Kołbaskowo – mówiła Dorota Trzebińska, przewodnicząca Rady Gminy Kołbaskowo. – Głównym celem tej strategii jest wzrost potencjału gospodarczego gminy. Dzięki nowym inwestorom możemy realizować te cele, które przyczyniają się do poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Możemy inwestować w drogi, oświatę, turystykę czy kulturę. Cieszymy się bardzo, że tak duża i znana firma jak DGS Diagnostics, zaufała nam i postanowiła zlokalizować w naszej gminie nowoczesny, innowacyjny zakład.
Obiekt dla DGS Diagnostics w Rosówku jest znakomicie zlokalizowany. W pobliżu autostrady A6, blisko dużego miasta Szczecin, a także granicy polsko-niemieckiej, a wkrótce ma powstać obwodnica Kołbaskowa, której przebieg zakończy się tuż przy budowanej siedzibie DGS Diagnostics.
Źródło: UG Kołbaskowo

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Przeszukają przykościelny cmentarz w Bobolinie

W najbliższą sobotę (5 listopada 2022 roku) o godz. 10:00 rozpoczną się prace ewidencyjne i poszukiwania nagrobków oraz płyt nagrobnych na cmentarzu przykościelnym w Bobolinie (Boblin) w gm. Kołbaskowo.

Opublikowane

w dniu

Proszę zabrać ze sobą szpadle i pręty – mówi Marek Łuczak z Pomorskiego Towarzystwa Historycznego. Pomimo, że wszystkie nagrobki zepchnięto spychaczem pod mur kościelny to cmentarz jest wpisany w rejestr zabytków, będziemy więc działać według wytycznych Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie. Mamy zgodę na wykorzystanie wykrywaczy metalu, jeżeli wiec ktoś ma ochotę pomóc poszukać krzyży żeliwnych i fragmentów tablic to serdecznie zapraszam.
Chętnych mogą się zgłaszać na FB, miejsce zbiórki (kropkę), przy północnej furcie cmentarza przykościelnego, zaznaczono na planie.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Dzień Edukacji Narodowej. Nagrody dla nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej, święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela. Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo w siedzibie GOKSiR w Przecławiu, wręczyła pedagogom nagrody.

Opublikowane

w dniu

Jest mi niezmiernie miło gościć panie i wręczyć nagrody za szczególne osiągnięcia w dziecinie edukacji – powiedziała Małgorzata Schwarz. – Życzę cierpliwości i wytrwałości w tej trudnej, ciężkiej pracy, bo zdaję sobie sprawę z tego, że jest to praca niewdzięczna. Stare chińskie przysłowie, w zasadzie przekleństwo, mówi: Obyś cudze dzieci uczył… Życzę satysfakcji z wykonywanej pracy, zadowolenia, żeby władze dostrzegały trud i wysiłek, który leży po waszej stronie. My jako gmina, nie szczędzimy środków na edukację, bo to pieniądze, które procentują poprzez wykształconych, młodych mieszkańców. I tego sobie życzmy, żeby edukacja w naszej gminie tak wyglądała, żebyśmy kształcili świadomych, mądrych, odpowiedzialnych obywateli naszego kraju.
Później miała miejsce najprzyjemniejsza część, czyli wręczenie nagród. Otrzymały je: Aneta Tyrka – ZPO Kołbaskowo, Patrycja Ingielewicz – ZPO Kołbaskowo, Anna Dynakowska – SP Będargowo, Małgorzata Dusza – Punkt Przedszkolny w Przecławiu, Katarzyna Jurkowska – Przedszkole Publiczne w Przecławiu, Renata Kaczkowska – ZSP Przylep oraz Małgorzata Osiewicz-Warlikowska – SP Przecław.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie