Gmina Kołbaskowo

innogy Business Services teraz pod marką KION Group

Końcem maja 2020 firma KION Group sfinalizowała transakcję nabycia od innogy SE „Center of Excellence” (CoE) w Krakowie specjalizującego się w finansach i rachunkowości. Spółka ta funkcjonuje od 2013 roku – do tej pory świadczyła głównie usługi księgowe dla oddziałów innogy w Europie. W przyszłości CoE będzie działać pod nazwą KION Business Services Polska Sp. z o.o..

Opublikowane

w dniu

Najważniejsze zadania finansowo-księgowe, które do tej pory rozdzielano pomiędzy różne europejskie oddziały KION Group, będą w przyszłości realizowane w Krakowie. – Umożliwi to dokładne rozgraniczenie zakresu kompetencji i pozwoli na optymalne wykorzystanie zasobów – wyjaśnia Anke Groth, dyrektor finansowa i dyrektor ds. pracy w KION GROUP AG. Ponadto CoE posiada już bogate doświadczenie w dziedzinie automatyzacji procesów. Przenoszenie zadań do nowego Center of Excellence będzie odbywać się stopniowo, spółka po spółce, przez okres około dwóch lat. CoE zatrudnia obecnie około 240 pracowników, którzy zostali przejęci z chwilą nabycia centrum.

Foto: KION Group AG / Oliver Lang

Wybraliśmy Kraków, ponieważ w Krakowie działają świetne uczelnie, co wiąże się z obfitością talentów dla sektora finansowego – wyjaśnia dyrektor finansowa Anke Groth. – Nasz zespół finansowy już teraz wnosi swój wkład w sukces naszych jednostek operacyjnych i całego koncernu, oferując szeroki zakres usług. Będziemy nadal konsekwentnie rozszerzać nasze portfolio usług, przenosząc je jednocześnie do cyfrowego świata. Dzięki nowemu Center of Excellence nasze operacyjne procesy finansowe będą jeszcze bardziej produktywne.

Cały dział finansowo-księgowy KION Group składa się obecnie z prawie 1100 pracowników zatrudnionych w około 130 spółkach w ponad 30 krajach. Warto również wspomnieć, że w związku z rozszerzaniem działalności krakowskiego CoE na nowe rynki, zwiększy się także wachlarz językowy obecny w firmie. Rodzi to szanse rozwoju dla osób, posługujących się między innymi językiem francuskim, włoskim czy hiszpańskim.

Kolejna inwestycja na północy Polski

KION Group buduje obecnie również nowy zakład produkujący wózki widłowe w Kołbaskowie koło Szczecina. Wartość tej inwestycji sięga ponad 60 mln euro. Tym samym wiodący międzynarodowy dostawca systemów logistycznych utworzy do 2023 roku w Polsce ponad 150 miejsc pracy. Uruchomienie zakładu zaplanowano na wiosnę 2021 roku. Oprócz ultranowoczesnego zakładu produkcyjnego na powierzchni około 18 hektarów powstaje centrum badawczo-rozwojowe oraz obszar administracyjny o powierzchni prawie 44 tys. metrów kwadratowych.

Rozszerzenie działalności w Polsce ma stanowić uzupełnienie istniejących paneuropejskich zakładów produkcyjnych KION Group i być odpowiedzią na potrzeby klientów wrażliwych na ceny. – Nowa lokalizacja w środku Europy jest idealna z perspektywy dostępu do tego dynamicznego rynku – oświadczył Gordon Riske, prezes zarządu KION GROUP AG, podkreślając zalety nowej lokalizacji. – Ponadto tutaj, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, możemy korzystać z doskonałej sieci dostawców.

Dzięki marce Linde KION Group zamierza w większym stopniu skorzystać z możliwości jakie daje rozwój branży intralogistycznej w regionie EMEA.

Gordon Riske/ CEO KION GROUP AG im Rahmen der KION GROUP AG Bilanz Pressekonferenz im KION Headquarter in den Gateway Gardens in Frankfurt am Main am Donnerstag, 28.02.2019

Nasz zakład w Kołbaskowie stwarza ku temu doskonałe warunki. Ponad 150 nowych pracowników otrzyma ultranowoczesne środowisko pracy, a położone obok centrum badawczo-rozwojowe będzie oferować atrakcyjne perspektywy – zaakcentował Gordon Riske.

Reklama

Gmina Kołbaskowo

Nadchodzą kontrole przydomowych kompostowników w Gminie Kołbaskowo

Mieszkańcy Gminy Kołbaskowo, którzy w deklaracjach dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi zadeklarowali posiadanie przydomowych kompostowników, będą poddani kontrolom. Zgodnie z zapowiedzią Urzędu Gminy, w czerwcu 2024 roku rozpoczną się inspekcje mające na celu weryfikację stosowania się do zasad kompostowania bioodpadów. Operacja ta wpisuje się w działania mające na celu potwierdzenie zasadności korzystania ze zwolnienia w części z opłat za odpady komunalne.

Opublikowane

w dniu

Pracownicy Urzędu Gminy oraz Straży Gminnej, jak co roku, przeprowadzą oględziny uprawnionych nieruchomości. Podczas wizytacji możliwe będzie wykonanie dokumentacji fotograficznej kompostowników oraz zawartości bioodpadów. Właściciele zobowiązani są umożliwić kontrolę, zakończoną sporządzeniem protokołu pokontrolnego.

W myśl brzmienia art. 6k ust. 4b i ust. 4c ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, brak kompostownika, niewłaściwe kompostowanie bądź odmowa dopuszczenia do kontroli może skutkować utratą praw do dotychczasowych ulg. Decyzja wójta w tej sprawie będzie finalna, a możliwość ponownego skorzystania z ulg zostanie zawieszona na okres minimum sześć miesięcy. Konieczne będzie wówczas złożenie nowej deklaracji odpadowej. Celem tych działań jest nie tylko egzekwowanie przepisów, ale i propagowanie samodzielnego kompostowania jako ekologicznej metody recyklingu odpadów.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Festiwal Poezji Śpiewanej w Dolinie Dolnej Odry

Zakończenie sezonu wakacyjnego już niebawem zostanie uświetnione wyjątkowym wydarzeniem muzyczno-kulturalnym. 31 sierpnia w malowniczej przestrzeni plenerowej w Moczyłach odbędzie się festiwal Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana. Bilety na tę wyczekiwaną imprezę są już dostępne do nabycia.

Opublikowane

w dniu

Festiwal zgromadzi znakomite postaci polskiej sceny muzycznej. Wśród zaproszonych artystów znajdą się Sklep z Ptasimi Piórami, Joanna Kołaczkowska oraz Kuba Badach, którzy swoją twórczością zachwycą zgromadzoną publiczność.

Szczególnie oczekiwanym momentem festiwalu będzie premierowe wykonanie utworu Ryszarda Leoszewskiego poświęconego Międzyodrzu. Kompozycja ta, będąca hołdem dla lokalnej przyrody, zostanie zaprezentowana w towarzystwie uznanej aktorki i wokalistki Joanny Kołaczkowskiej. Nie lada gratką dla miłośników muzyki będzie też możliwość wysłuchania niezwykłego duetu artystycznego.

Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do doświadczenia lokalnej kultury i spędzenia czasu w wyjątkowym miejscu pod znakiem poezji śpiewanej. Bilety na festiwal są oferowane po atrakcyjnych cenach – dla posiadaczy Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca w cenie zaledwie 5 zł, a dla pozostałych osób w cenie 30 zł. Można je nabyć online przez platformę www.biletomat.pl oraz w kasie GOKSiR w Przecławiu. Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu oraz Gmina Kołbaskowo, zapewniają, że festiwal będzie wydarzeniem, które na długo zostanie w pamięci uczestników. Podczas gdy muzyka wypełni powietrze wokół Moczyły, widzowie będą mieli szansę na chwilę refleksji i wspólnego celebrowania lokalnego dziedzictwa kulturowego.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Międzynarodowe widowisko taneczne w GOKSiR Przecław

W ramach obchodów Festiwalu Tańca Randowplateau, w dniu 16 czerwca 2024 roku, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu będzie gospodarzem wyjątkowego przedstawienia. Widowisko, będące owocem polsko-niemieckiej współpracy artystycznej, zgromadzi na scenie ponad 100 tancerzy z trzech regionów: województwa zachodniopomorskiego, Pomorza Zachodniego i Brandenburgii. Wydarzenie to umożliwia nie tylko ekspresję artystyczną, ale także służy budowaniu więzi międzykulturowych.

Opublikowane

w dniu

Artystyczne dowodzenie nad produkcją przejmą Be van Vark, Anja Schäplitz oraz Bärbel Jahn z organizacji Tänzer* ohne Grenzen e.V. Uczestnicy oraz widzowie będą mieli okazję doświadczyć nie tylko kunsztu tanecznego, ale i idei transgranicznej współpracy wyrażanej w uniwersalnym języku sztuki.

Przedstawienie adresowane jest do osób w każdym wieku i ma stanowić celebrację jedności poprzez wyrażenie artystyczne. Tak znaczące wydarzenie w kulturalnym kalendarzu powiatu polickiego odbędzie się przy ulicy Rekreacyjnej 1, z rozpoczęciem o godzinie 17:00. Organizatorzy podkreślają, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednakże z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest odebranie 'wejściówki’ w kasie GOKSiR Przecław.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie