Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Grupa Azoty Police wspiera walkę z COVID-19

Grupa Azoty Police przekazała 150 tys. zł dla Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego na zakup sprzętu diagnostycznego oraz materiałów medycznych służących bezpośrednio przeciwdziałaniu i zwalczaniu wirusa COVID-19. Umowę o przekazaniu środków podpisano 8 grudnia 2020 roku.

Opublikowane

w dniu

– Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. czuje silną więź oraz odpowiedzialność za region, w którym funkcjonuje dlatego kolejne środki trafiają do placówek medycznych z obszaru, w którym prowadzimy działalność. Dzięki koordynacji kierunków przekazywania pomocy na poziomie ministerialnym mamy pewność, że trafia ona tam, gdzie jest najbardziej efektywna – powiedział prezes Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki.

Szpital Kliniczny nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego jest największą, wielospecjalistyczną jednostką świadczącą usługi medyczne w województwie zachodniopomorskim, posiada trzy lokalizacje: dwie w Szczecinie i jedną w Policach, gdzie zlokalizowane są zakłady produkcyjne spółki. Darowizna jest przekazywana w porozumieniu z Ministerstwem Aktywów Państwowych i Ministerstwem Zdrowia z przeznaczeniem na działania w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19. 

– Serdeczne podziękowania składam Grupie Azoty Police za przekazanie Szpitalowi darowizny, którą traktujemy, jako wyraz bezinteresownej chęci niesienia pomocy potrzebującym. Zapewniam, że przekazane środki zostaną właściwie wykorzystane. Dziękuję również, za zrozumienie powagi sytuacji, kiedy dziś nam wszystkim w obliczu ryzyka zakażenia przypada chronić ludzkie życie – powiedział Dyrektor Szpitala Klinicznego nr 1 dr n. med. Konrad Jarosz. 

Nie pierwszy raz Grupa Azoty Police podejmuje szybkie i sprawne działania na rzecz wsparcia podmiotów zaangażowanych w walkę z epidemią. W marcu i kwietniu tego roku kluczowe spółki z Grupy Azoty podjęły decyzje o przekazaniu łącznie 3 mln 200 tys. zł na walkę z koronawirusem. Grupa Azoty Police przekazała wówczas 750 tysięcy złotych – wszystkie środki trafiły do placówek z regionu.

– Pomoc Grupy Azoty Police, w tym trudnym czasie, nie ogranicza się wyłącznie do wspierania polskich służb medycznych. Pamiętamy również o naszych rodakach poza granicami kraju, dlatego za pośrednictwem Fundacji Polskich Wartości przekazaliśmy środki ochrony osobistej dla społeczności polskiej na terenie Litwy – podkreśla prezes Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki.

Grupa Azoty Police przeznaczyła w bieżącym roku ponad 1 mln złotych na wsparcie walki z epidemią.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Zielone światło dla rozwoju Portu Morskiego Police: Unia Europejska przyznaje znaczące dofinansowanie

Zarząd Morskiego Portu Police sp. z o.o. może świętować sukces, gdyż otrzymał znaczne wsparcie finansowe z Unii Europejskiej na realizację projektu mającego na celu rozbudowę infrastruktury kolejowej. Dotacja w wysokości ponad 150 milionów złotych zostanie przeznaczona na budowę węzła kolejowego, który zintegruje Port Police z siecią transportową kraju poprzez linię kolejową nr 437.

Opublikowane

w dniu

Ten projekt jest szczególnie istotny z perspektywy wzrostu gospodarczego powiatu polickiego, gdyż umożliwi znaczne zwiększenie efektywności i pojemności operacyjnej w obszarze przepływu towarów. Rozbudowa portu w Policach i skomunikowanie go z linią kolejową to strategiczna inwestycja w infrastrukturę, która może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności regionu, a także stworzyć nowe miejsca pracy i wygenerować dodatkowy ruch gospodarczy.

Dzięki temu projektowi, Port Police zyska nową jakość w obsłudze logistycznej, stając się jeszcze bardziej atrakcyjnym punktem na mapie europejskich szlaków transportowych. Realizacja inwestycji przyczyni się również do większej ochrony środowiska, poprzez promowanie transportu kolejowego, który jest znacznie bardziej ekologiczny niż transport samochodowy.

Zarząd Portu już zapowiedział, że planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych w najbliższym czasie, a całość projektu ma zostać zrealizowana zgodnie z harmonogramem unijnego dofinansowania.

 

Czytaj dalej

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Polimery Police: Grupa Azoty Polyolefins wyprodukowała pierwsze 100 tysięcy ton polipropylenu w ramach rozruchu instalacji

Do 15 maja br. Grupa Azoty Polyolefins wyprodukowała łącznie 100 tys. ton polipropylenu. To poziom produkcji osiągnięty w ramach rozruchu i testów parametrów gwarantowanych na instalacji PDH (odwodornienia propanu), i PP (polipropylenu), jak również na AUX (instalacjach pomocniczych) i HST (morski terminal gazowy).

Opublikowane

w dniu

Polipropylen produkowany w ramach nowo powstałych instalacji w fabryce w Policach przeszedł pozytywne testy i jest dostępny w sprzedaży bezpośredniej oraz dystrybucji. Zgodnie z założeniami, gama produktów Spółki jest sukcesywnie poszerzana. Docelowe portfolio Spółki to ponad 30 typów polipropylenu pod marką Gryfilen®. Wprowadzanie nowych rodzajów produktów odbywa się stopniowo, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem i w miarę uzyskiwania pozytywnej walidacji produktów, zarówno od strony produkcyjnej, jak i przetwórczej u klientów. Morski Terminal Gazowy w Policach regularnie przyjmuje dostawy propanu i etylenu. W ubiegłym tygodniu Spółka przyjęła dziewiąty statek
z ładunkiem propanu –
mówi p.o. Prezesa Zarządu Grupy Azoty Polyolefins Wojciech Blew.

Portfolio produktowe Grupy Azoty Polyolefins pod marką Gryfilen® obejmuje homopolimery, jak
i kopolimery, w różnych typach dostosowanych do potrzeb przetwórców. W regularnej ofercie znajdują się już:

  • Gryfilen® H02-L i H04-L dedykowany do produkcji sznurków i taśm spinających w procesie ekstruzji,

  • Gryfilen® H03-N przeznaczony do produkcji opakowań sztywnych w technologii termoformowania, również do kontaktu z żywnością,

  • Gryfilen® H03-F przeznaczony do produkcji folii BOPP,

  • Gryfilen® H12-G przeznaczony do procesu formowania wtryskowego dla wielu zastosowań, w tym artykułów gospodarstwa domowego, artykułów sportowych, rekreacyjnych, zabawek czy sztywnych opakowań cienkościennych.

Hyundai Engineering Co. Ltd., Generalny Wykonawca inwestycji w ramach umowy EPC w sposób kompleksowy odpowiada za realizację projektu Polimery Police. Zakończenie realizacji projektu wiąże się z osiągnięciem i utrzymaniem przez Generalnego Wykonawcę Parametrów Gwarantowanych określonych m.in. w umowach licencyjnych dla Instalacji do produkcji propylenu (PDH) oraz instalacji do produkcji polipropylenu (PP). Osiągnięcie Parametrów Gwarantowanych jest ściśle powiązane z przeprowadzeniem Testu Integralności całej instalacji.

Czytaj dalej

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Zmiany w składzie Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Rada Nadzorcza Grupy Azoty Polyolefins S.A. odwołała z dniem 10 maja br. Pawła Bakuna  z funkcji Wiceprezesa Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Opublikowane

w dniu

Podczas posiedzenia w dniu 10 maja br. Rada Nadzorcza Spółki Grupa Azoty Polyolefins S.A. zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na wybór Wiceprezesa ds. finansowych, powierzając tę funkcję Maciejowi Wolańskiemu, dotychczasowemu Dyrektorowi Departamentu Finansów Spółki.

Uchwałą z dnia 10 maja br. Rada Nadzorcza Grupy Azoty Polyolefins S.A. postanowiła ustalić liczbę członków Zarządu Spółki na trzy osoby.

Aktualny skład Zarządu jest następujący:

Wojciech Blew – p.o. Prezesa Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Aleksandra Ścibich-Kopiec – Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Maciej Wolański – Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie