Sport

Grupa Azoty Chemik Police mistrzyniami Polski!

Grupa Azoty Chemik Police wygrała z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów 3:2 (19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7) w trzecim spotkaniu o złoty medal TAURON Ligi i po raz dziesiąty zdobyły mistrzostwo Polski. Statuetkę MVP zdobyła Jovana Brakocević-Canzian.

Opublikowane

w dniu

Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki z Rzeszowa. Liderką była Bruna Honorio, która nie tylko zdobywała punkty atakiem, ale i męczyła rywalki mocną zagrywką, dzięki której jej koleżanki wyprowadzały skuteczne kontry 8:4. W końcówce rzeszowianki były nie do zatrzymania na siatce 23:16 i choć policzanki odrobiły część strat 24:19, to ze zwycięstwa cieszyły się podopieczne Stephana Antigi 25:19.

Druga partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt 6:6. Atak Kary Bajemy dał rzeszowiankom dwa oczka przewagi 8:6, jednak tym razem gospodynie nie pozwoliły rywalkom odskoczyć. W końcówce seta Policzanki zdobyły ważne punkty wychodząc na dwupunktowe prowadzenie 24:22, jednak nie wykorzystały szansy na zakończenie seta. Stephane Antiga wpuścił na boisko Gabrielę Polańską, a ta odwdzięczyła się udanym atakiem, kolejny punkt dodała Jelena Blagojević i na tablicy wyników ponownie pojawił się remis 24:24. Wspomniana Gabriela Polańska zakończyła seta wygraną rzeszowianek 26:24.

Kolejna odsłona była zacięta do stanu 3:3. W kolejnych akcjach gospodynie odskoczyły rywalkom na pięć oczek 10:5 i to one przejęły inicjatywę na boisku. Teraz zespoły zdobywały punkty seriami. Po bloku Magdaleny Jurczyk oraz ataku Bruny Honorio rzeszowianki zbliżyły się do rywalek na dwa punkty 13:11, a następne dwa oczka wpadły na konto policzanek 14:11. Po błędzie Kary Bajemy, po stronie Chemika w polu zagrywki pojawiła się Agnieszka Kąkolewska i gospodynie zdobyły pięć punktów z rzędu 19:11. Tak wypracowanej przewagi podopieczne Marka Mierzwińskiego już nie oddały, wygrywając seta do 16.

Od wysokiego prowadzenia 8:1 rozpoczęły czwartą partię policzanki. Policzankom wychodziły wszystko – od mocnej zagrywki, z przyjęciem której miały problem rzeszowianki, po doskonałe obrony i punktowe kontry. W końcówce miały już trzynaście oczek przewagi 19:6. Rzeszowianki nie miały już nic do powiedzenia w tej partii, zdobywając w tym secie tylko 10 punktów.

Policzanki poszły za ciosem i już na początku tie-breaka wypracowały sobie trzypunktową przewagę 5:2. Nie pomogły ani przerwy, ani zmiany, których dokonał trener Developresu, bowiem jego zawodniczki nie potrafiły zdobyć żadnego punktu. Gospodynie za to grały bezbłędnie, powiększając przewagę. Przy zmianie stron prowadziły 8:2 i dalej punktowały 13:5. Ostatni punkt, który dał mistrzostwo Polski Grupie Azoty Chemik Police zdobyła Naiane De Almeria Rios 15:7.

Źródło: Tauron Liga