Sport

Grupa Azoty Chemik. Pierwszy krok do półfinału

Grupa Azoty Chemik Police pokonał GROT Budowlanych Łódź w pierwszym meczu ćwierćfinału Tauron Ligi. Policzanki opuściły gardę jedynie w drugim secie. Przyjezdne odrobiły kilku punktową stratę i wygrały w końcówce drugi set. MVP uznano Marlenę Kowalewską, która z wyczuciem dzieliła piłki do atakujących.

Opublikowane

w dniu

Pierwszy set lepiej rozpoczęły go łodzianki 7:4. Gospodynie szybko odrobiły straty 8:8 i przez dłuższy czas trwała wyrównana walka. Oba zespoły grały falami, dobre akcje przeplatały błędnymi, nie potrafiły odskoczyć rywalkom na więcej niż dwa oczka i na tablicy wyników często pojawiał się remis 11:11, 18:18. Przy stanie 20:20 ataki Olgi Stranzali i Agnieszki Kąkolewskiej dały policzankom prowadzenie 23:20, które utrzymały już do końca partii 25:22.

Chemik nie dał się wybić z rytmu. Świetnie grał w bloku, w całym spotkaniu zdobył tym elementem aż 19 punktów.

W drugim secie policzanki prowadziły przez dłuższy czas i to łodzianki musiały gonić wynik 8:5, 13:10. W połowie partii podopieczne Ferhata Abkasa prowadziły 16:12 i wydawało się, że i ten set padnie łupem policzanek. Wtedy łodzianki zaczęły powoli odrabiać straty. Nie tylko doprowadziły do remisu 20:20, ale i przejęły inicjatywę na boisku, wygrywając odsłonę do 22.

Trzeci set to zdecydowana inicjatywa na boisku siatkarek Chemika. Uzyskane trzy oczka przewagi 10:7 dały im bezpieczny dystans do rywalek. Tym razem, w przeciwieństwie do poprzedniej partii pilnowały wynik 15:12 i nie pozwoliły rywalkom na doprowadzenie do remisu. W końcówce podkręciły tempo, powiększyły przewagę 22:19, by ostatecznie wygrać 25:20.

W czwartym secie łodzianki próbowały walczyć i doprowadzić do tie-breaka. Nie było to łatwe zadanie, bowiem podopieczne Ferhata Abkasa kontrolowały sytuację na boisku. Punktowały Agnieszka Kąkolewska i Jovana Brakocević-Canzian i z każdą kolejną akcją powiększały przewagę swojego zespołu 22:18. Ostatni punkt w spotkaniu zdobyła Indy Baijens 25:19.

Spotkanie rewanżowe zaplanowano na niedzielę 21. marca. Do kolejnej rundy awansuje drużyna z dwoma zwycięstwami na koncie. Wygrany zespół w półfinale zmierzy się z wygranym pary DPD Legionovia Legionowo – E.Leclerc Radomka Radom.

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:19)

Chemik: Brakocević-Canzian (22), Kąkolewska (15), Strantzali (14), Baijens (13), Grajber (8), Kowalewska (2), Maj-Erwardt (l.) oraz Mędrzyk (1), Bałdyga, Łukasik.

Źródło: Tauron Liga

POLECAMY TAKŻE:

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie