Gmina Dobra

Festiwal muzyczny Music West Fest zawita do Polic

W najbliższą niedzielę, 26 czerwca, na scenie plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach odbędzie się koncert Rytm lata. Jest to część VIII edycji festiwalu organizowanego przez Baltic Neopolis Ochestrę, który od wielu lat promuje muzykę klasyczną w radosnym wydaniu i wakacyjnych okolicznościach.

Opublikowane

w dniu

Podczas wydarzenia usłyszymy niezapomniane melodie świata filmu. Zwariowane melodie Looney Tunes, standardy Gershwina, czy wzruszający temat z filmu Casablanca. Repertuar został dobrany tak, by zarażać ciekawością do muzyki klasycznej, ale nie zabraknie w nim również muzyki rozrywkowej i filmowej.

Policki koncert Rytm lata jest częścią Music West Fest, który rozpoczął się 17 czerwca. Muzycy odwiedzając miasta regionu, zamiast w ciasnych salach koncertowych grają głównie na łonie natury. Ambicją organizatorów jest, aby ludzie nie musieli specjalnie przychodzić na koncerty, lecz żeby spotkali muzykę w tych okolicznościach, w których spędzają wakacje.

Program:
Fred Fischer Chicago

Herman Hupfeld As time goes by

George Gershwin SummertimeCole

Porter Begin the Beguine

George Gershwin Embraceable You

Matthew Naughtin  Galway Rambler

Matthew Naughtin Looney Tunes Fugue

George Gershwin I got rhythm

Artyści:
Baltic Neopolis Quartet

Nella Zaforemska – skrzypce

Ala Miruk-Mirska – skrzypce

Anna Rutkiewicz – altówka

Kateryna Verbitska- wiolonczela

Kasia Buja Kazuba – wokal

Gmina Dobra

Wakacje w Gminie Dobra

Wakacje to najbardziej wyczekiwany okres w roku. Tegoroczne „Wakacje z GCKiB 2022 r.” będą pełne atrakcji, a oferta kierowana jest zarówno do dzieci jak i dorosłych.

Opublikowane

w dniu

Każdy niezależnie od wieku znajdzie wakacyjną rozrywkę dla siebie. Idąc z duchem czasu stworzono ofertę atrakcji internetowych i stacjonarnych. Zajęcia zostaną zorganizowane z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa oraz z przestrzeganiem zaleceń sanitarnych.

Zachęcamy do zapisów dzieci w wieku 7 – 14 lat, liczba miejsc ograniczona.

Poniżej plan na wakacje do pobrania:

PLAN_WAKACJE_2022

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Dobra: Rowerem miejskim ze Szczecina

1 lipca rano spółka NiOL Szczecin uruchamiamy nowe strefy postoju w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Strefy znajdują się:
• Wołczkowo rondo
• Bezrzecze ul. Górna parking
• Mierzyn biblioteka
• Mierzyn szkoła.
Będzie jeszcze piąta wirtualna strefa postoju przy ulicy Alicji w Mierzynie (przy wjeździe na teren obiektów sportowych). Na zdjęciu poniżej, gdzie dokładnie.
Wszystkie nowe strefy są już widoczne w aplikacji Roovee.
30 rowerów oznakowanych herbem gminy Dobra czeka w gotowości. Jutro rano zostaną przewiezione do Dobrej na wyznaczone lokalizacje.
Nowe strefy to efekt umowy NiOL – Dobra. Umowa obowiązuje do końca roku. Gmina Dobra zapłaci spółce NiOL za jej wykonanie 123 tys. zł.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

7. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy

W najbliższą niedzielę (tj. 26 czerwca) odbędzie się 7. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji uczestnictwa.

Opublikowane

w dniu

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie (około 10 km/h) pokonają dystans 15 kilometrów jadąc uroczymi ulicami Mierzyna i podziwiając najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak, który jest symbolem Mierzyna). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Rowerzyści zgromadzą się na Terenie Sportowo – Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie. Na starcie rajdu rowerzyści otrzymają odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe.

Organizatorzy przygotowali duży zapas wody, aby uczestnicy rajdu mieli możliwość uzupełnienia swoich bidonów podczas przejazdu przez Mierzyn. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale przedstawiające wiatrak koźlak z XIX wieku, który jest symbolem Mierzyna, a Centrum Handlowe Ster przygotuje poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje). Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzą szkolenie i konkursy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci i młodzieży, a policjanci z komisariatu Szczecin – Pogodno będą znakowali chętnym rowery. Policjanci przekażą dzieciom odblaskowe akcesoria poprawiające ich bezpieczeństwo oraz materiały edukacyjne. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich rajdów przykłada ogromną wagę do edukacji dzieci i dorosłych w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzą konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wydarzenie adresowane jest do całych rodzin, w tym najmłodszych dzieci, które są w stanie w tempie około 10km/h pokonać dystans 15 kilometrów. Uczestnictwo dzieci dozwolone WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Organizatorzy przypominają, że na gryfusowych wydarzeniach wymagana jest jazda w kaskach zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Bezpieczeństwo uczestników rajdu jest priorytetem.

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała dotację z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji, a Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra pozyskała dotację z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia będzie Grupa Gezet, która udostępni organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Sponsorem wydarzenia jest także firma Demant, która od wielu lat wspiera rajdy rodzinne oraz wydarzenia kulturalne organizowane na terenie Gminy Dobra. Organizatorzy gorąco dziękują samorządom oraz firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Zapisy na rajd prowadzi portal Mierzyn.pl na stronie www.mierzyn.pl/gryfus

Link do trasy rajdu: https://www.traseo.pl/trasa/vii-mierzynski-rodzinny-rajd-rowerowy

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1429308494163684/

Film z poprzedniej edycji rajdu dostępny jest na kanale Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus na serwisie internetowym YouTube: https://youtu.be/POkNK1q2JnU

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie