Gmina Dobra

Drugi Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra

W sobotę (11 czerwca) odbył się Drugi Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra zorganizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy. Blisko 200 miłośników turystyki rowerowej zgromadziło się na starcie rajdu w Mierzynie.

Opublikowane

w dniu

Rowerzyści pokonali wspólnie 32 kilometry delektując się pięknem Gminy Dobra. Uczestnicy rajdu odwiedzili m.in. Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnicę, Dobrą, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze. Dla chętnych organizatorzy przewidzieli dodatkowe 10 kilometrów na ścieżce rowerowej Łęgi – Stolec. Rowerzyści poruszali się zarówno po ścieżkach rowerowych jak i drogach publicznych i szutrach w miejscach gdzie jeszcze nie ma ścieżek rowerowych. Przejazd uczestników zgromadzenia tradycyjnie zabezpieczali policjanci z Mierzyna oraz Straż Gminna z Gminy Dobra. Organizatorzy wyrazili gorące podziękowania służbom mundurowym za bezpieczne przeprowadzenie grupy rowerzystów. Jednocześnie przy planowaniu trasy organizatorzy starali się unikać dróg o dużym natężeniu ruchu, aby rajd był jak najmniej odczuwalny dla innych uczestników ruchu drogowego.

W wydarzeniu uczestniczyły także dzieci stąd rowerzyści poruszali się w bardzo spokojnym tempie ze średnią 10 – 15 km/h. Dzięki gościnności Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z placu zabaw oraz świetlicy w Buku. Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzili zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w wydarzeniu. Poza konkursami sprawnościowymi (m.in. slalom na rowerze, „żółwia jazda”, piłka nożna i koszykówka) odbyły się także konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przywiązuje wielką wagę do szkoleń w zakresie bezpieczeństwa zarówno dzieci jaki i dorosłych uczestników rajdów. W tym zakresie wolontariusze fundacji od wielu lat współpracują z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała dotację z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji, a Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra pozyskała dotację z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia była Grupa Gezet, która udostępniła organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Udział w wydarzeniu był dla uczestników bezpłatny.

Dzięki pozyskanym środkom uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe medale, kamizelki rowerowe oraz odblaski. Z pozyskanych funduszy zakupione zostały także nagrody dla uczestników konkursów oraz został przygotowany poczęstunek na placu zabaw w Buku.

Organizatorzy gorąco dziękują samorządom oraz firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Już dzisiaj Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza serdecznie na VII Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 26 czerwca 2022 roku. Wkrótce rozpoczną się zapisy na to wydarzenie, a szczegółowe informacje będą na bieżąco zamieszczane na stronie: https:/www.facebook.com/gryfus.szczecin

Gmina Dobra

Szczeciński Niepodległościowy Rajd Rowerowy 2024 – Wspólne Świętowanie Niepodległości na Rowerach [WIDEO]

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza rowerzystów ze Szczecina i Pomorza Zachodniego do wspólnego uczczenia Święta Niepodległości podczas Szczecińskiego Niepodległościowego Rajdu Rowerowego. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości, jest okazją do uczczenia pamięci tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny, oraz radości z życia w niepodległej Polsce.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie i Start Rajdu

Uczestnicy zgromadzą się 11 listopada 2024 roku o godzinie 10:30 przed siedzibą Klubu Gryfus na placu Praw Kobiet. Punktualnie o godzinie 11:11 rowerzyści wyruszą na trasę wiodącą ulicami Szczecina. Trasa ma długość około 11 kilometrów, co sprawia, że rajd jest dostępny dla rowerzystów w każdym wieku – od dorosłych po dzieci i młodzież

Uroczyste Zatrzymanie przy PoSmniku Marszałka Piłsudskiego

O godzinie 12:00 uczestnicy dotrą przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego przy placu Szarych Szeregów, gdzie zaplanowano symboliczną chwilę zadumy. Rowerzyści złożą kwiaty i wspólnie odśpiewają hymn Polski, oddając hołd bohaterom, którzy walczyli o wolność kraju.

Zakończenie na Polanie Miodowej

Rajd zakończy się na Polanie Miodowej, gdzie uczestnicy będą mogli odpocząć przy ognisku i wspólnie świętować w atmosferze pełnej patriotyzmu i wspólnoty.

Uczestnicy w Barwach Narodowych

Organizatorzy zachęcają uczestników do ubrania się w barwy narodowe oraz ozdobienia rowerów polskimi flagami, by podkreślić patriotyczny charakter wydarzenia. Dla pierwszych 100 zarejestrowanych uczestników szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej ufundował pamiątkowe medale oraz koszulki w barwach narodowych.

Wcześniejsza Rejestracja Obowiązkowa

Udział w rajdzie jest bezpłatny, jednak wymaga wcześniejszej rejestracji. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej www.mierzyn.pl/gryfus.

Wypowiedzi Organizatorów:

„Chcemy na rowerach uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Już w pierwszych godzinach zapisów zgłosiło się ponad 100 rowerzystów ze Szczecina i innych miejscowości Pomorza Zachodniego, co zapowiada rekordową frekwencję” – mówi Michał Rachowski, członek rady programowej Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus i organizator rajdu.

„Podczas przejazdu przez Szczecin wspólnie oddamy cześć tym, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Cieszymy się ogromnie, że żyjemy w niepodległym państwie i doceniamy to tym bardziej, kiedy widzimy konflikty zbrojne tak blisko granic Polski” – dodaje Paweł Malinowski, prezes honorowy Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra

Opublikowane

w dniu

Mieszkańcy mogą składać wnioski do 15 listopada 2024 r. do godz. 15:00

  1. w przypadku ręcznego wypełnienia wniosku – osobiście w Urzędzie Gminy
  2. elektronicznie poprzez wypełnienie formularza elektronicznego dostępnego na stronie dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org lub w formie zeskanowanych oryginalnych formularzy nadesłanych na adres mailowy gmina@dobraszczecinska.pl.

Propozycję projektu należy złożyć na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do regulaminu.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego na 2025 r:

  • składanie wniosków od 05.11.2024 r.
  • do 15.11.2024 r. godz. 15:00
  • weryfikacja i opiniowanie projektów do 06.12.2024 r.
  • głosowanie od 10.01.2025 r. do 24.01.2025 r. godz. 15:00
  • ogłoszenie wyników do 10.02.2025 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej dedykowanej budżetowi obywatelskiemu www.dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org

Załączniki:

Regulamin Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra na rok 2025 >> pobierz (pdf) 

Formularz wniosku >> pobierz (docx) 

Formularz (komplet) >> pobierz (pdf) 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Kulturalne Pogranicze 3. Koncert „Wolność niejedno ma imię”

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Kulturalne Pogranicze 3”. Tym razem koncertem „Wolność niejedno ma imię”, chcemy uczcić Niepodległość i wspólnie cieszyć się wolnością na naszym Pograniczu.

Opublikowane

w dniu

W koncercie wezmą udział znakomici muzycy:
• olsztyński Neglekt, w składzie:
– Jagoda Staruch – wokal,
– Jan Staruch – Skrzypce, wokal,
• szczecińska Wiśniewska Filharmonia w składzie:
– Weronika Lalik – wokal
– Marcin Simiński – wokal
– Michał Wiśniewski – pianino, aranżacje
– Aleksandra Górska – I skrzypce
– Marysia Nowak – II skrzypce
– Dominika Kotlicka – altówka
– Katarzyna Kupny – wiolonczela
– Przemysław Szczotka – trąbka
– Mateusz Prygoń – saksofon altowy
– Emil Centkiewicz – saksofon tenorowy
– Bartłomiej Janczak – gitara elektryczna
– Adrian Kluś – gitara basowa
– Tomasz Nowak – perkusja
W wykonaniu grupy Neglekt usłyszymy m.in. autorskie utwory:
Nadzieję mam
Myślałam, że to proste
Tam gdzie poniesie los
To nie Ja
Ty tylko bądź.
W wykonaniu Wiśniewskiej Filharmonii usłyszymy współczesne aranżacje utworów takich jak:
Arhja
Dziwny jest ten świat
Mój jest ten kawałek podłogi
Sen o Warszawie
Psalm stojących w kolejce
Chcemy być sobą
Miejcie Nadzieję
Co mi Panie dasz
Lubię wracać tam gdzie byłem już
Jeszcze w zielone gramy
Wielka Woda.
Koncert odbędzie się w niedzielę 10 listopada, o godzinie 17.00, w Domu Weselnym Vivat w Mierzynie, ul. Długa 16a.
Bezpłatne wejściówki można pobrać: https://app.evenea.pl/event/wolnoscniejednomaimie/

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie