Sport

Emocje i wielki szacunek

Opublikowane

w dniu

[lead]Od Krzysztofa Nowaka, przez Jakuba Błaszczykowskiego, po Pierre Littbarski Bundesliga, czyli emocje i wielki szacunek. Firma Trilux to po Volkswagenie największy sponsor niemieckiego klubu FfL Wolfsburg. W sobotę, dzięki zaproszeniu Trilux Polska, zasiedliśmy na trybunach Volkswagen Arena. Zajmujący dziewiątą pozycję w tabeli Bundesligi Wolfsburg podejmował szósty w klasyfikacji Hoffenheim.[/lead]

Wprawdzie jesteśmy firmą zajmującą się szeroko pojętym oświetleniem, ale sport, a co za tym media, są nam bardzo bliskie. Jeżeli tylko możemy staramy się w Polsce przybliżyć atmosferę panującą na Volkswagen Arena. Klub, który sponsorujemy, znany jest z wiernych i oddanych kibiców. Jak zapewne polscy kibice dobrze wiedzą, tutaj od lat gra Jakub Błaszczykowski. Atmosfera podczas meczów jest niepowtarzalna – przekonuje Arkadiusz Lewenko, prezes Trilux Polska.

Sport, a co za tym media, są nam bardzo bliskie. Jeżeli tylko możemy staramy się w Polsce przybliżyć atmosferę panującą na Volkswagen Arena. Klub, który sponsorujemy, znany jest z wiernych i oddanych kibiców. Jak zapewne polscy kibice dobrze wiedzą, tutaj od lat gra Jakub Błaszczykowski. Atmosfera podczas meczów jest niepowtarzalna – przekonuje Arkadiusz Lewenko, prezes Trilux Polska.

[subtitle]Wolfsburg, czyli Volkswagen[/subtitle]

Trilux wręczył nam zaproszenia VIP, dzięki którym, na stadion można było wejść na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Zanim przekroczyliśmy bramy tego super nowoczesnego obiektu, który może pomieścić 30 tysięcy widzów, poszliśmy na spacer po Wolfsburgu. Mieście, które na całym świecie znane jest z tego, że znajduje się w nim siedziba koncernu Volkswagen.

Fabryka zajmuje ogromną powierzchnię. Jest tak duża, że stojąc u jej wejścia po sam horyzont widać tylko jej budynki. Kolosalne wrażenie robią dwa przeszkolone wieżowce, które od dołu po samą górę wypełnione są przeróżnymi modelami Volkswagenów. Po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji na miejscu można wypożyczyć dowolny model produkowanego akurat modelu Volkswagenu, aby przetestować go na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Czego tam nie ma… Potężna sztuczna kałuża, strome podjazdy, czy jezdnia specjalnie uformowana pochylona na bok pod ostrym kątem. Ciarki przechodziły na sam widok testowanych w tych warunkach pojazdów. Samej ekstremalnej jazdy niestety, nie skosztowaliśmy. Zapomnieliśmy się zawczasu umówić…

[subtitle]Gadżety w przyzwoitej cenie[/subtitle]

W centrum handlowym odwiedziliśmy sklep klubowy VfL. Pod względem wielkości daleko mu do tych na przykład w Anglii. Ale ceny były bardzo przystępne. Za zimową czapkę dobrej jakości w zielonym klubowym kolorze Wolfsburga z logo VFL trzeba było zapłacić niecałe 10 euro. Pomieszczenie dla VIP-ów przyprawiało o lekki zawrót głowy. Było ogromne, mieściło około tysiąca osób. Do każdego stolika, co chwilę podchodził kelner i dopytywał się jakie trunki zaserwować. Ktoś o słabszej głowie mógł nie do czekać pierwszego gwizdka sędziego. Ale pijanych, albo choćby podpitych, nie było wcale… O ogromie jedzenia i jego wysokich walorach kulinarnych nie ma nawet co się nawet rozpisywać.

[subtitle]Pamiętają o Polaku[/subtitle]

Trybuna VIP jest tak duża, że jednym bokiem sąsiaduje bezpośrednio z trybuną znajdującą się za bramką, okupowaną przez najbardziej zagorzałych sympatyków VfL. Doping przez nich stworzony przyprawiał o gęsią skórkę. Trybuna była zapełniona do ostatniego miejsca. Przed pierwszym gwizdkiem klubowy hymn odśpiewał na żywo jeden z fanów Wilków. Towarzyszył mu bez mała cały stadion.

Po ogłoszeniu składów przeżyliśmy bardzo miłą chwilę. Spiker odczytał: „Numer 10 – Krzysztof Nowak!”, po czym stadion przeszedł głośny aplauz i kaskada oklasków. I tak jest przed każdym meczem Volfsburga od czasu, gdy po ciężkiej chorobie zmarł były reprezentant Polski grający w barwach tej niemieckiej drużyny, czyli od ponad 13 lat… Niesamowite, że pomimo upływu czasu, niemieccy kibice w taki sposób oddają hołd naszemu piłkarzowi, który zmarł w wieku zaledwie 31 lat. W barwach VfL Nowak zdążył rozegrać 83 mecze, w których strzelił dziesięć bramek. Niestety, zachorował na nieuleczalną chorobę układu nerwowego.

Samego spotkania nie ma co opisywać. Stało na bardzo wysokim poziomie, zakończyło się remisem 2:2 i trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Szkoda, że na boisku nie pojawił się Jakub Błaszczykowski. Niestety, nasz reprezentant jest w słabej formie. Jak na ironię, ostatnio częściej gra w kadrze prowadzonej przez swojego wujka Jerzego Brzęczka, niż w klubie…

[subtitle]Pierre, co miał w nodze pokrętło[/subtitle]

Czekała nas jeszcze jedna, zupełnie nieoczekiwana dodatkowa atrakcja. Tuż przed nami zasiadł wybitny przed laty piłkarz, wspaniały drybler, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata Pierre Littbarski. Nie mogliśmy sobie odmówić prośby o wspólne zdjęcie na co 73-krotny reprezentant Niemiec ochoczo przystał. Po meczu do vipowskiej restauracji weszło dwóch zawodników VfL. Piłkarze mają w kontraktach obowiązek spotykania się z kibicami. – Nie jest to jednak dla nich uciążliwe, kontakt ze sponsorami i swoimi fanami uważają za przyjemny obowiązek. W Niemczech zawodnicy mają świadomość, że futbol bez biznesu i fanów nie miałby racji bytu – zapewniał nas szef Triluxa.

[signature]Tekst i foto: Dariusz Jachno[/signature]

Reklama
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie