Efektowna wygrana Chemika

Piłkarze Chemika Police wygrali 4:2 z Olimpem Gościno, w ramach 24. kolejki Kipsta IV ligi. Worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie, bowiem po pierwszej, goście prowadzili 0:1.

Po przerwie policzanie wrzucili drugi bieg i jeszcze mocniej przycisnęli piłkarzy z Gościna i już w 51. minucie mieliśmy remis. Chemicy szybko rozegrali rzut wolny, po którym piłka trafiła do Manolo, ten wyłożył piłkę do wchodzącego w pole karne Bartłomieja Białka a ten uderzył w długi róg i zrobiło się 1:1. Kolejną dobrą okazję policzanie mieli w 59. minucie meczu ale strzał Manolo był zbyt słaby by zaskoczyć golkipera Olimpu. Wreszcie w 73. minucie spotkania było już 2:1 dla Chemika. Po raz kolejny asystą popisał się Manuel Ponce Garcia, który tym razem zagrał piłkę do Emila Jędraszaka. Emil wpadł w pole karne i pokonał Arkadiusza Głąba pewnym strzałem. Niestety w 80. minucie zespół Olimpu doprowadził do wyrównania. Niezdecydowanie naszej obrony wykorzystał Marcin Nowicki i w sytuacji sam na sam nie dał szans Piekutowskiemu. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do naszego zespołu, który do ostatniej minuty naciskał gości i tak w 90. minucie meczu bramkę na 3:2 zdobył wprowadzony po przerwie Dominik Dąbrowski, który wykorzystał szybką akcję Chemików i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Wynik meczu na 4:2 dla Chemika ustalił w 3. minucie doliczonego czasu gry Ponce Garcia, który wykorzystał jedenastkę po faulu na Jędraszaku.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Korzec, Szczytniewski, Bieniek, Data, Jędraszak, Białek, Ponce Garcia, Drumlak (46’ Dąbrowski)