Derby dla Mierzynianki

[lead]Już w drugiej kolejce klasy okręgowej doszło do pojedynku derbowego. Zwycięsko, zgodnie z oczekiwaniami, wyszła z niego Mierzynianka. Tanowia poniosła drugą porażkę w sezonie. Na domiar złego nie zdobyła dotychczas nawet jednej choćby bramki. Jak widać, nie jest łatwo być beniaminkiem w klasie okręgowej. Ze względu na remont boiska w Mierzynie mecz rozegrano w Tanowie.[/lead]

Mierzyńska drużyna dobrze weszła w to spotkanie, przejmując kontrolę nad grą od pierwszej minuty. W efekcie już w 9 minucie, po dośrodkowaniu Karola Lubińskiego, pierwszą bramkę w barwach mierzyńskiej drużyny zdobył Jakub Lipski.

W kolejnych minutach mecz się wyrównał, jednak po zmianie stron kolejną bramkę zdobyła Mierzynianka. W 58 minucie błąd obrony wykorzystał Marcin Kutyło który został podcięty w polu karnym przez obrońcę i sędzia nie zawahał się wskazując na 11 metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Rafał Włodarski.

Mierzynianka – Tanowia 2:0 (1:0)

Bramki: Lipski 9, Włodarski 58

Mierzynianka: Jurek – T. Jęśko, M. Jęśko (55 Makowski), Kołtunowski (83 Soiński), Kutyło, Lipski (72 Pajkowski) Lubiński, Olechowski, Rosik (61 Tchórzewski), Włodarski, Zima (89 Boroń).

Tanowia: Maślewski (73 Padoł), Ociepa, Zukierski, Duraj (78 Barczyński), Felicki, Maśniak, Rydzak, Kaczorowski, Kolec, Lipka (66 Budnicki), M. Rajmer (61 Nowakowski).

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Sparta – Światowid 2:1, Wybrzeże – Mewa 0:0, Zorza – Polonia 0:2, Iskra – Piast 2:0, Wicher – Prawobrzeże 0:2, Jeziorak – Orzeł 9:0, Pomorzanin – Stal 0:0.

Klasa okręgowa. Grupa południowa

Wyniki 2. kolejki: Drawa – Dąb 0:0, Kłos – Piast 3:0, Odra – Sokół 0:1, Energetyk – Stal 4:0, Orkan – Iskra 1:2, Biali – Unia 3:3, Gavia – Czcibor 1:2, Morzycko – Osadnik 1:3.