Gmina Kołbaskowo

Chylińska, Ira, Łzy, Acid Drinkers i wiele innych podczas Przecław Festiwal 2

Opublikowane

w dniu

Przecław Festiwal 2, czyli Chylińska, Ira, Łzy, także Acid Drinkers, Marika, The Postman, Julia Pietrucha, John Porter, Sebastian Riedel i Cree, Voo Voo, Piekarczyk, Piotr Cugowski, Rebeka, Aga Zaryan, Kiljański, również Pszoniak, Janda, Borkowski, Szczepkowska, do tego strefa kibica, plaża z palmami, kino na leżakach, a nawet… balony. Co się dzieje i co się wydarzy w najbliższym czasie w Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu?

Rozmowa z Mariuszem Skórą, dyrektorem GOKSiR w Przecławiu. Rozmawiał Jarosław Dworzyński UG Kołbaskowo

Jarosław Dworzyński: GOKSiR w Przecławiu działa od września 2019 roku. Jak oceniasz ten czas?

Mariusz Skóra: To były miesiące ciężkiej pracy. Oprócz tego, że przygotowywaliśmy program od września do grudnia 2019, to jednocześnie przygotowywaliśmy repertuar na cały 2020 rok. Cieszy nas to, że z naszych propozycji korzysta coraz więcej osób. Coraz więcej osób z gminy pyta o zajęcia, koncerty, wydarzenia. Co więcej, coraz więcej osób przychodzi z pytaniem o możliwość zorganizowania czegoś. Mówią, że mają pomysł i pytają, czy pomożemy w organizacji. Oczywiście, że tak, pomożemy. Cieszy mnie to, że nahałasowaliśmy w internecie i mediach, i coraz więcej osób i instytucji o nas wie i pyta nas o to, co robimy lub proponuje współpracę.

J.D.: Otwarcie naszego ośrodka miało świetny timing. Problemy ośrodków w Szczecinie, zamknięcie K4, Peronu 5, remont Słowianina i przesunięcie otwarcia Kosmosu…

M.S.: Tak. Jednakże, gdybyśmy nie hałasowali swoimi działaniami, to ci ludzie nie wiedzieliby, że nasz obiekt istnieje. Nie ukrywam, że to się zbiegło w czasie z nieszczęściami moich koleżanek i kolegów ze Szczecina. Wszyscy byli już u nas z wizytą. Udostępniamy im naszą salę widowiskową. Ale jestem pewny, że gdybyśmy my potrzebowali pomocy, to również byśmy ją otrzymali… Dużo agencji koncertowych, pośredników, artystów zgłasza się do nas celem organizacji swoich wydarzeń. To cieszy.

J.D.: Z którego wydarzenia będącego za nami jesteś najbardziej zadowolony?

– Chyba z tych, które trafiły do nas od Piotra Trafnego z Kosmosu – mam na myśli koncerty Happysad, Kamila Bednarka, Natalii Przybysz i The Dumplings. To był tak naprawdę sprawdzian całego obiektu, ile osób jesteśmy w stanie zmieścić na sali, kwestie nagłośnienia, oświetlenia, logistyka, podział obowiązków pracowników GOKSiR. Te wydarzenia uważam za najlepsze pod względem organizacyjnym. Egzamin wypadł prawie perfekcyjnie i dzisiaj już jestem pewny, że jesteśmy gotowi na każde wydarzenie kulturalno-artystyczne. Niemniej jesteśmy jeszcze na etapie rozruchu, badania potrzeb, i jestem pewien, że te najlepsze i najpiękniejsze wydarzenia są jeszcze przed nami.

J.D.: Ostatnie pytanie o teraźniejszość. Jeżeli jeszcze ta informacja nie dotarła do kogoś, to wymień, jakie zajęcia są organizowane w GOKSiR.

M.S.: Oj, przeróżne. Zajęcia grup tanecznych hip hop i street dance, zajęcia taneczne dla mamy z dzieckiem, taniec nowoczesny, także latino i zdrowy kręgosłup. Te dwa ostatnie cieszą się dużym zainteresowaniem. To zajęcia bardziej pod kątem sprawności ruchowej, a nie nauki tańca. Uczęszcza na nie dużo seniorów. Dużym powodzeniem cieszą się także zajęcia nauki gry na gitarze i ukulele. Kamil Woronowicz, który je prowadzi, ma w tej chwili osiem grup po średnio 20 osób, a zaczynaliśmy od dwóch grup po 8-9 osób. Mamy zajęcia z samoobrony, aktorskie, sensoplastykę, artkids, scrapbooking, zajęcia ceramiczne, zajęcia z drukarką 3D… Tu ciekawostka, dzieci na tych zajęciach zaprojektowały kilka wzorów i zrobią dla nas na drukarce 3D numerki do szatni. Kolejne zajęcia to robotyka LEGO, nauka języków obcych, joga, pilates, zumba i tak dalej. Tych zajęć w 2020 roku będzie jeszcze więcej. Dużo też się dzieje w części sportowo-rekreacyjnej. Basen ma bardzo duże obłożenie, tak samo jest na salach fitness, a niedawno wystartowała wyczekiwana siłownia. Skatepark jest oblegany praktycznie od godzin porannych do późnych nocnych. Są korty, ale zważywszy na porę roku, tak naprawdę wystartują wiosną, choć i teraz są chętni na grę. Na korty mamy już gotowy pomysł, więc niedługo oficjalnie o tym poinformujemy.

J.D.: Przejdźmy do roku 2020. Co planuje GOKSiR w Przecławiu?

M.S.: Planów mamy dużo. Jakiś czas temu zapytaliśmy mieszkańców na facebooku, kogo chcieliby zobaczyć w Przecławiu. Sugestii w komentarzach było mnóstwo. Dzięki nim zaprosiliśmy między innymi grupę 4Dreamers, zwycięzców The Voice Kids, którzy zagrają u nas pod koniec lutego. W marcu pojawi się Łukasz Łyczkowski & 5 RANO. To także propozycja od mieszkańców. Kto jeszcze? Wystąpią artyści zaproszeni przez nas, a także przez naszych partnerów np. DK Słowianin czy Hormon. Pojawią się w Przecławiu m.in. Marika, polscy Beatlesi czyli The Postman, Julia Pietrucha – koncert, który wyprzedał się już na początku grudnia i myślimy o drugim terminie, John Porter, Sebastian Riedel i Cree – to będzie fantastyczne wydarzenie w 25. rocznicę śmierci lidera Dżemu, i 25. rocznicę istnienia grupy Cree, swego rodzaju hołd syna złożony ojcu, w czasie koncertu będą pokazywane zdjęcia wykonane przez osobistych fotografów Ryśka Riedla. Będziemy też gościć ekipę Forced To Mode, niemiecką grupę wykonującą utwory Depeche Mode, przyjedzie Dikanda – genialna muzyka bałkańska, Voo Voo, Marek Piekarczyk, Alicja Majewska, Łydka Grubasa, Cantore Gospel – wspaniała muzyka gospel, Piotr Cugowski, Rebeka, Aga Zaryan – królowa polskiego jazzu, Krzysztof Kiljański i wielu, wielu innych. Planujemy też drugą edycję Przecław Festiwal…

J.D.: Właśnie miałem o to zapytać. Pierwsza edycja była zarazem wielkim, tygodniowym otwarciem GOKSiR, jaka będzie druga?

M.S.: Będzie trzydniowa, odbędzie się 19, 20 i 21 czerwca, czyli w piątek, sobotę i niedzielę na dużej scenie ustawionej przed ośrodkiem kultury. Jedną z gwiazd będzie Agnieszka Chylińska w ramach swojego 25-lecia na scenie, zagra też zespół Ira, Łzy, Majka Jeżowska, Marcin Sójka, Łona i Weber. Jeszcze jedno, sobota będzie dniem familijnym, choć planowaliśmy pierwotnie, żeby był też to dzień koncertowy, ale po niedawnym losowaniu Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2020 okazało się, że 20 czerwca odbędzie mecz Hiszpania – Polska. Dlatego postanowiliśmy zrobić w sobotę dzień familijny, a wieczorem zorganizujemy wielką strefę kibica z wielkim ekranem, na którym można będzie obejrzeć wspólnie mecz Polaków.

J.D.: Czy możemy spodziewać się jakiś nowych akcji?

– Tak. Dodam, że powiedziałem tylko o wydarzeniach, które odbędą się w 2020 roku do czerwca. Jeśli chodzi o nowości, to teraz mamy lodowisko, a latem przed budynkiem GOKSiR zrobimy dużą plażę z palmami i kino na leżakach. Duży ekran będzie na ścianie budynku. Seanse będą w godzinach wieczornych, choć czas tu będzie można spędzać od rana. À propos kina, to od stycznia oprócz kina familijnego będziemy wyświetlać także seanse dla dorosłych. Dużo też będziemy mieli spektakli teatralnych, przeróżnych, także z dużymi nazwiskami, przyjedzie do nas m.in. Wojciech Pszoniak, Jacek Borkowski, Joanna Szczepkowska czy Krystyna Janda.

J.D.: Ostatnie pytanie. Twoja impreza marzenie w GOKSiR w Przecławiu…

M.S.: Jest taka impreza, która co roku odbywa się w Szczecinku. Zjeżdżają na nią ludzie z całego świata. To są Międzynarodowe Pokazy Balonowe. Chciałbym, żeby z naszego placu wystartowały balony, duże, kolorowe, z ogniami, którymi można będzie się przelecieć. Jeden balon już jest. Zaprosimy kolejne, powinno się udać. Ogólnie, zapewniam, że w 2020 roku będzie się w GOKSiR działo, wszystkich serdecznie zapraszam z korzystania z naszej oferty. Na koniec chciałbym gorąco podziękować wszystkim pracownikom GOKSiR za dotychczasową pracę, nieograniczoną wyobraźnię, profesjonalizm i rodzinną atmosferę. Bez nich nie byłoby w gminie Kołbaskowo tylu ciekawych atrakcji.

Reklama

Gmina Kołbaskowo

Młode talenty sportowe z gminy Kołbaskowo nagrodzone przez Wójt Małgorzatę Schwarz

W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się wyjątkowe wydarzenie dedykowane młodym sportowcom z terenu gminy Kołbaskowo. Wójt Gminy Kołbaskowo uhonorował zdolnych zawodników nagrodami za ich osiągnięcia w sporcie.

Opublikowane

w dniu

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Julia Reginia, Adam Stański, Błażej Jezierski, Adrian Piórkowski, Filip Jarota, Mateusz Kajtowski, Kinga Kusiowska, Aleks Urbański, Fabian Urbański, Ewa Hamerska, Julia Szewczyk, Alan Maciejewski, Karolina Wasiuk oraz Lilianna Hamera. Są to obiecujące postacie na lokalnej, a być może i ogólnopolskiej, arenie sportowej, których zaangażowanie i wyniki zostały docenione przez lokalne władze.

Ceremonia wręczenia nagród była częścią większej inicjatywy mającej na celu promocję zdrowego stylu życia oraz wsparcie młodzieży w rozwoju ich sportowych pasji. Warto podkreślić, że tego typu wsparcie ma kluczowe znaczenie dla utalentowanych młodych ludzi, którzy dążą do osiągnięcia sukcesów na wyższych szczeblach rozgrywek sportowych.

Uroczystość była również okazją do zaprezentowania planów dotyczących rozwoju infrastruktury sportowej na terenie gminy. Działania te mają na celu stworzenie jeszcze lepszych warunków do treningu i rozwoju dla młodych sportowców.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nadchodzi remont głównej drogi w Ustowie

Starostwo Powiatu Polickiego ogłosiło, że planowany jest remont głównej drogi w miejscowości Ustowo – ostatniego odcinka trasy łączącej Szczecin z Siadłem Górnym. Obecna kondycja kilometrowego fragmentu pozostawia wiele do życzenia, z uwagi na liczne wyrwy i ubytki, co stanowi utrudnienie zarówno dla mieszkańców, jak i podróżujących tą trasą.

Opublikowane

w dniu

Na realizację prac remontowych przekazano środki w wysokości 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Władze lokalne wspólnie z gminą podejmują starania o pozyskanie brakujących środków na pokrycie całkowitych kosztów remontu, szacowanych na 11 milionów złotych.

Plan przewiduje, że przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony najpóźniej w maju bieżącego roku. W międzyczasie, do czasu rozpoczęcia głównych działań remontowych, droga zostanie tymczasowo zabezpieczona. Starosta Bednarek apeluje o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przyszłych prac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga powinna zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Ogólnopolski Turniej Par Brydża Sportowego w Przecławiu

W sobotę, 17 lutego, o godzinie 11:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji (GOKSiR) w Przecławiu stanie się areną zmagań brydżowych. Odbędzie się tam I Ogólnopolski Turniej Par Brydża Sportowego, który przyciągnie miłośników tej intelektualnej gry karcianej z całego kraju. Impreza została objęta honorowym patronatem Wójta Gminy Kołbaskowo, podkreślając tym samym jej ważność w kalendarzu sportów umysłowych.

Opublikowane

w dniu

Turniej zapowiada się jako wydarzenie pełne emocjonujących rozgrywek, gdzie strategia i zdolności analityczne uczestników będą kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. W przeciwieństwie do wielu gier, brydż wymaga nie tylko skupienia, ale i umiejętności współpracy w parach, co stanowi o unikalności tej dyscypliny sportu.

Organizatorzy obiecują, że atmosfera turnieju będzie sprzyjać zarówno doświadczonym graczom, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z brydżem. Wszystkich uczestników i gości czeka wiele godzin emocjonujących rozgrywek, a najlepsze pary zostaną uhonorowane Pucharem Wójta oraz innymi nagrodami.

Zachęcamy mieszkańców powiatu polickiego oraz gości z innych regionów Polski do udziału w tym turnieju, który będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w przyjaznej i kompetentnej atmosferze. Więcej informacji na temat zapisów i szczegółów organizacyjnych można uzyskać kontaktując się z GOKSiR Przecław.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie