Brąz Oliwii Styczyszyn w debiucie

W dniach 20-23 sierpnia br. odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 oraz 17. W zawodach tych startowało 7 zawodników AKS Promień Police. W swoim debiucie bardzo dobre, trzecie miejsce zdobyła Oliwia Styczyszyn.

W kategorii U15 Oliwia Styczyszyn w rwaniu podniosła 5 3kg, w podrzucie 68 kg. Dało jej to znakomite trzecie miejsce w zawodach. Był to pierwszy start młodej zawodniczki z Polic na imprezie ogólnopolskiej Również w debiucie na zawodach ogólnopolskich dobrze zaprezentował się Olek Goliszewski, który w rwaniu uzyskał 32 kg oraz 41 kg w podrzucie, co dało mu dziesiąte miejsce.

Wyniki pozostałych zawodników:

• Kuba Mańkowski; 54 kg w rwaniu i 65 kg w podrzucie zapewniło mu bardzo dobre V miejsce,
  • Fabian Staniak; 60 kg w rwaniu oraz 80 kg w podrzucie, po walce o podium ostatecznie uplasował się na IV miejscu,
  • Piotr Kowalski; 50 kg w rwaniu i 65 kg w podrzucie, miejsce VII.

Kategoria U17

• Piwowarski Andrzej; 75 kg w rwaniu, niestety w podrzucie walcząc o dobra pozycje nie udźwignął sztangi ważącej 95 kg i tym samym nie został klasyfikowany w dwuboju
  • Szymon Pełka; 82 kg w rwaniu oraz 93 kg w podrzucie co dało mu dobre IV tuż za podium.

Start zawodników AKS Promień Police należy uznać za udany, województwo zachodniopomorskie zajęło VI miejsce w klasyfikacji punktowej.