Region

Atakują mnie z powodu mojego bezkompromisowego działania

Opublikowane

w dniu

[lead]Wywiad z Dariuszem Matecki, kandydatem do Sejmu, numerem 15 na liście Prawa i Sprawiedliwości.[/lead]

Panie Dariuszu, jest Pan najbardziej atakowanym kandydatem w tych wyborach, dlaczego?

Wydaję mi się, że to z powodu mojego bezkompromisowego działania. Uważam, że polityk nie powinien poddawać się politycznej poprawności, zgniłym kompromisom, czy działać jedynie dla powszechnego poklasku. Wiele moich działań jest stanowczych, lewicowym mediom bardzo nie spodobała się moja obrona Kościoła Katolickiego i księży przed atakiem rozwrzeszczanych feministek, twarde stanowisko w sprawie obrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, czy sprawa, o którą walczę od wielu miesięcy: likwidacja nazwy „Plac im. Pawła Adamowicza”, który zastąpił fragment Alei Jana Pawła II w Szczecinie.

Jestem radnym Szczecina i bardzo często pokazuje liczne minusy rządów Piotra Krzystka w naszym mieście, zawsze staram się być blisko mieszkańców, np. przychodząc do nich do ich mieszkań komunalnych i pokazując opinii publicznej w jakich warunkach żyją, często są to warunki urągające ludzkiej godności. W XXI wieku ludzie żyją bez toalet w mieszkaniach. Takie działania zdecydowanie nie podobają się otoczeniu Prezydenta Krzystka, bo burzą jego wykreowany wśród mieszkańców wizerunek.

Pomimo tych ataków jest Pan popierany przez polityków z pierwszych stron gazet.

Tak, w tych wyborach startuję z poparciem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, Ministra ds. pomocy humanitarnej Michała Wosia, wiceministrów Michała Wójcika i Adama Andruszkiewicza, europosłów Patryka Jakiego i Beaty Kempy oraz posła Tadeusza Cymańskiego. Bardzo im wszystkim dziękuję – to są ludzie, których znam, z którymi współpracowałem (m.in. podczas mojej pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości) i którzy wiedzą, że w sprawy dla mnie istotne angażuję się na 101%. Poświęcali czas, aby do nas przyjechać i oficjalnie wyrazić swoje wsparcie dla mojej kandydatury. Jeśli uda mi się zostać posłem, to te kontakty chciałbym wykorzystać, aby lepiej pracować dla naszego regionu.

No właśnie, czym chce się Pan zajmować, jeśli uda się Panu zostać posłem?

Tematów jest bardzo wiele – przede wszystkim, wsparciem dla przedsiębiorców – sam prowadzę działalność gospodarczą i wiem ile czasu trzeba poświęcić na „walkę” z biurokracją. Polacy są ograniczani w swojej pomysłowości i przebojowości ponieważ toną w papierach z urzędów, zamiast móc realnie działać na rynku.

Kolejna sprawa to ochrona polskich dzieci przed deprawacją, w Szczecinie – na kilka dni po zostaniu radnym miasta, udało mi się zatrzymać tzw. „tęczowy piątek”, pod przykrywką walki z nietolerancją, organizacje związane z ideologią LGBT próbują wchodzić do polskich szkół i prowadzić lekcje, o których rodzice dzieci bardzo często nie mają nawet pojęcia. Sprawa uświadamiania rodziców, że bez ich zgody tego typu skrajne organizacje nie mają prawa do działalności na terenie szkół, to również mój priorytet – nie tylko jako radnego, czy może posła ale jako osoby zaangażowanej społecznie. Jeśli nie będziemy przeciwstawiać się osobom o skrajnie lewicowych przekonaniach, to w Polsce, śladem Warszawy zarządzanej przez Rafała Trzaskowskiego, będzie dochodzić do prób wprowadzenia „Deklaracji LGBT”, które odwołują się do wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, które wprowadzają skrajną seksualizację dzieci – temu trzeba powiedzieć stanowcze „NIE”. Nie ma zgody na deprawację dzieci i nie ma zgody na przenikanie ideologii LGBT do systemu oświaty.

[subtitle]Kolejna sprawa to tożsamość, walka o prawdę historyczną jest niezwykle ważna.[/subtitle]

Podczas sesji Rady Miasta wielokrotnie zabierał Pan głos w sprawach tożsamościowych, historycznych. Co powinno się zmienić w polskiej polityce historycznej?

Żyjemy w czasach, w których media kreują rzeczywistość i relatywizują prawdę – świetnym przykładem jest Henryka Krzywonos, postać, której nie znajdziemy w opracowaniach historycznych dotyczących „Solidarności”, a która została wykreowana na bohaterkę na potrzeby wyborcze dzisiejszej opozycji.

W ciągu ostatnich czterech lat rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił bardzo wiele, ze Szczecina i Stargardu zniknęły, po kilkudziesięciu latach, symbole sowieckiej okupacji, wielkie, radzieckie pomniki. Funkcjonariuszom komunistycznych służb zabrano wysokie emerytury. Musimy jeszcze doprowadzić do skazania zbrodniarzy takich jak Stefan Michnik – w tę sprawę angażowałem się już osobiście, organizując akcję pisania listów do szwedzkich parlamentarzystów i mediów. Musimy z jeszcze większą troską dbać o ostatnich już weteranów II wojny światowej – żołnierzy wyklętych, powstańców warszawskich, uczestników kampanii wrześniowej, żołnierzy gen. Andersa, to są ostatni żywi świadkowie historii, którzy u kresy swojego życia powinni czuć wdzięczność nie tylko ze strony Państwa Polskiego ale również ze strony zwykłych ludzi.

Musimy też walczyć o lokalną, polską tożsamość – niedawno w mediach pojawiła się informacja, że toczą się rozmowy z niemieckimi politykami nad utworzeniem ze Szczecina polsko-niemieckiej aglomeracji. Mówię stanowczo: Szczecin jest polskim miastem i nie pozwolę, aby robić z niego „niemiecką aglomerację”. Uważam, że nasza lokalna, polska tożsamość – całego Pomorza Zachodniego – powinna opierać się na antykomunistycznych, robotniczych zrywach lat ’70 i ’80. Mogę się pochwalić, że doprowadziłem do rozpoczęcia ekshumacji jednej z ofiar grudnia ’70 – śp. Stanisława Nadratowskiego, żołnierza, który odmówił strzelania do robotników i prawdopodobnie został za to zabity…

Reklama

Region

W ramach obchodów Dni Skandynawskich, szczecińscy rowerzyści jadą do Kopenhagi [FILM]

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na rajd rowerowy do Kopenhagi organizowany w ramach obchodów Dni Skandynawskich w Szczecinie. Wydarzenie, na które organizatorzy rozpoczynają zapisy, odbędzie się w dniach 11 – 15 maja 2023 roku. Będzie to już siódmy rajd zorganizowany przez wolontariuszy Gryfusa w ramach pogłębiania więzi między mieszkańcami Pomorza Zachodniego, a Skandynawami. Wyprawa odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecin – Piotra Krzystka oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza.

Opublikowane

w dniu

Rowerzyści w ciągu pięciu dni pokonają dystans około 500 kilometrów. Uczestnicy rajdu będą delektować się pięknem Skanii, ale także będą mieli także możliwość odwiedzenia najbardziej przyjaznego rowerzystom miasta na świecie – Kopenhagi. Tradycja jazdy na rowerze sięga w tym mieście 100 lat. Stolica Dani jest dobrym przykładem na to, że systematyczne i zaplanowane podnoszenie jakości infrastruktury rowerowej zwiększa proporcjonalnie ilość rowerzystów. Rowerzyści kopenhascy czują się bezpiecznie na ścieżkach rowerowych i uważają, że jazda na rowerze jest również bezpieczna dla ich dzieci. Miasto dba o rowerzystów i interesuje się ich opinią na temat systemu rowerowego. Wyprawa szczecińskich rowerzystą będzie na pewno okazją do szukania rozwiązań, które warto implementować w Szczecinie oraz na Pomorzu Zachodnim.

Celem wyprawy jest promocja Szczecina oraz Pomorza Zachodniego w Skandynawii oraz zaproszenie mieszkańców Skanii do odwiedzenia Szczecina oraz naszego regionu. W wyprawie będą uczestniczyć głównie rowerzyści z Pomorza Zachodniego, ale tradycyjnie spodziewamy się miłośników turystyki rowerowej z innych regionów Polski. Impreza stałą się już wydarzeniem cyklicznym. Organizatorzy zapraszają serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.

Uczestnicy wyprawy otrzymają dedykowane koszulki kolarskie, które ufundował Partner wydarzenia – przewoźnik promowy do Skandynawii: Unity Line. Organizatorzy ogromnie dziękują za wsparcie wszystkim instytucjom oraz firmom dzięki którym można będzie zorganizować tą wyprawę.

Link do zapisów: https://gryfus.szczecin.pl/skandynawia2023

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1672674833165630

Czytaj dalej

Region

Rośliny do domu i ogrodu – nowość na targach Bud-Gryf & Home

Rośliny doniczkowe, krzewy iglaste i liściaste czy cebulki kwiatowe – to tylko część ofert wystawców Mini Targów Zieleni, które zaplanowano podczas targów Bud-Gryf & Home w hali Netto Arena w Szczecinie od 17 do 19 marca br. Na odwiedzających targi będą czekały także szczecińskie pamiątki i wyroby artystyczne.

Opublikowane

w dniu

Mini Targi Zieleni goszczą na targach Bud-Gryf & Home po raz pierwszy. Wystawcy przygotowali ciekawą ofertę roślin do domu i ogrodu. Pojawią się tam m.in. kwiaty rabatowe i balkonowe, krzewy iglaste i liściaste, drzewa, trawy rośliny wrzosowate, byliny, a nawet palmy. Rośliny to oczywiście główna atrakcja Mini Targów Zieleni, ale nie jedyna; odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i zakupić fontanny ogrodowe.

Podczas targów będzie można kupić także wyroby artystyczne i użytkowe, szczecińskie pamiątki i miody. Zmęczeni i głodni goście targów znajdą chwilę wytchnienia w strefie gastronomicznej.

Więcej informacji dotyczących Mini Targów Zieleni, a także targów Bud-Gryf & Home dostępnych jest pod adresem: https://zstw.szczecin.pl/pl/wydarzenia/2023/bud-gryf-home-2023/informacje-o-wydarzen

Organizatorem Bud-Gryf & Home jest Żegluga Szczecińska Turystyka i Wydarzenia Sp. z o.o. Targi rozpoczną się 17 marca br. w hali Netto Arena w Szczecinie i potrwają do 19 marca. W piątek hala zostanie otwarta dla uczestników o godz. 12:00, koniec pierwszego dnia imprezy zaplanowano o godz. 17:00, w sobotę i niedzielę natomiast hala dostępna będzie od godz. 10:00 do godz. 17:00. Wejście na imprezę i parking przy hali są bezpłatne. W tym roku targi odbywają się po raz trzydziesty. Już po raz drugi wydarzenie odbędzie się w hali przy ul. Szafera.

Czytaj dalej

Region

Dron Arena 2023 – Whoop of Poland – Wyścigi mikro dronów ponownie w Szczecinie!

18 Marca 2023 r. między godzinami 12:00 – 20:00 w Szczecinie zmierzą się najlepsi zawodnicy z całej Polski, a ich zmagania będzie można obserwować zarówno na miejscu (wstęp bezpłatny dla publiczności), czyli w sali kinowej INKU przy Al. Wojska Polskiego 90 jak i online dzięki transmisji na żywo.

Opublikowane

w dniu

 Zapraszamy ponownie do stolicy Pomorza Zachodniego wszystkich tych, którzy lubią połączenie zdrowej sportowej rywalizacji i nowych technologii. Jednym z głównych wydarzeń w ramach odlotowej 12 rocznicy działalności Fundacji Kamienica1 oraz Whoop Of Poland (cyklu wydarzeń organizowanego w różnych miastach na terenie Polski) – są wyścigi mikro dronów! – zaprasza Paulina Pojawis z Fundacji Kamienica1.

 Na miejscu będzie mnóstwo atrakcji dla publiczności – można będzie podziwiać zmagania zawodników na dużym ekranie w sali kinowej, założyć specjalne gogle by sprawdzić co widzi zawodnik podczas sterowania swoim mikro dronem w czasie wyścigu na żywo tzw. system FPV (First Person View), obserwować przelatujące wokół drony, poznać i porozmawiać osobiście z uczestnikami oraz utytułowanymi zawodnikami w Polsce (w tym m. in.: znany na arenie międzynarodowej Paweł Phobos Stefański. Czy zeszłoroczny wicemistrz Polski “dużych” dronów wyścigowych Antoni Admovie Daczka). Podczas przerwy technicznej dla zawodników między godzinami 16:00 – 17:00 osoby z publiczności będą mogły osobiście spróbować pilotażu wirtualnym dronem za pomocą symulatora lotów dronów wyścigowych. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być z nami na miejscu tego dnia – to może zobaczyć przebieg wyścigów online 

– Jeżeli ktoś sam chciałby wystartować i zmierzyć się z innymi w wyścigu mikro dronów – to jest jeszcze taka możliwość, albowiem rejestracja zostanie zamknięta o godzinie 23:59 dnia 10.03.2023 r., – udział bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona! – dodaje Paulina.

Więcej informacji na temat wydarzenia (m.in.: szczegółowy program wydarzenia, formularz rejestracyjny): https://www.facebook.com/events/875853767028107

Wspomniane wyścigi mikro dronów zostaną zrealizowane jako jedno z kolejnych wydarzeń pod nazwą Dronowo, czyli bezpłatnych cyklicznych spotkań miłośników dronów w Szczecinie, które odbywają się całorocznie w każdy czwartek między godzinami: 18:00 – 21:00 – więcej informacji na dedykowanej grupie:

https://www.facebook.com/groups/Dronowo.

Więcej informacji na temat dronów w Szczecinie na stronie na Facebook: https://www.facebook.com/DronowoOfficial

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie