Gmina Police

Aktywni dla Seniorów

Opublikowane

w dniu

Jest jedną z najprężniej działających organizacji na terenie powiatu polickiego, przyczynia się do aktywności społecznej seniorów, pomagając im tym samym odnaleźć radość w jesieni życia, to Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Organizacja ta zrzesza ponad 400 członków. Działa w niej 26 sekcji, w których pracuje 66 wolontariuszy.

Jej aktywność i działanie na rzecz wszechstronnej aktywizacji intelektualnej, psychicznej i fizycznej osób starszych i niepełnosprawnych, oraz ich aktywizacji społecznej została dostrzeżona w konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pn. „Aktywni dla Seniorów” – edycja 2019. Konkurs ma na celu upowszechnianie działalności seniorów w regionie i popularyzację działań organizacji pozarządowych.

Z tej okazji 20 września br. w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się uroczystość zorganizowana przez Zachodniopomorski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, na której Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał z rąk Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego nagrodę w postaci bonu o wartości 1000 zł za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Organizacja Pozarządowa Przyjazna Seniorom.

Agnieszka Rychlik-Bakalarz
Starostwo Powiatowe

Foto: Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie