Gmina Police

Wiadukt przy Kuźnickiej w sierpniu

Opublikowane

w dniu

[lead]Przypominamy, jako że niewiele osób pamięta, iż wiadukt przy ulicy Kuźnickiej w Policach został zamknięty dla ruchu 11 stycznia ubiegłego roku o godz. 13:00. Nieremontowany przez wiele lat przestał spełniać warunki techniczne. Modernizacja miała pozwolić na dostosowanie parametrów wytrzymałościowych do bieżących norm.[/lead]

Mijały dni i choć na wiadukcie nic się nie działo, inwestor z optymizmem zapewniał, że utrudnienia w ruchu potrwają do połowy sierpnia 2018 roku. Mając świeżo przed oczami wiadukt w Mścięcinie, na trasie łączącej Police ze Szczecinem, który wyremontowano w niecałe cztery miesiące, nie zatrzymując przy tym wyjątkowo dużego na tym odcinku ruchu, można było uwierzyć w te zapewnienia.

W międzyczasie remont wiaduktu na ulicy Kuźnickiej wsparła darowizną ponad miliona złotych spółka PDH Polska. Wtedy to wykonawca zaczął mówić o urealnieniu terminu oddania inwestycji. Najpierw prace miały zostać zakończone w październiku, według kolejnej wersji w grudniu 2018r.

12 lipca br. usłyszeliśmy od przedstawiciela inwestora, że do końca miesiąca zostaną zakończone wszystkie prace związane z modernizacją wiaduktu, później pozostanie już tylko poczekanie na wydanie pozwolenia na użytkowanie i trasa zostanie przekazana do użytku.
– Prace związane z rozbudową wiaduktu zaawansowane są w wysokości 75-80 proc. – odpowiedział na nasze wątpliwości Krzysztof Kuśnierz, Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Urzędu Miejskiego w Policach. Zgodnie z pismem spółki Energopol z dnia 9 lipca b.r. spółka podtrzymuje termin 31 lipca br. jako datę zakończenia głównych prac na obiekcie, umożliwiających wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu.
Czy tak się stało? Niekoniecznie bowiem na terenie budowy nadal trwają prace. Mówi się o kolejnym terminie, koniec sierpnia br. Tylko, że to termin „zakończenia głównych prac na obiekcie, umożliwiających wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu”, a więc nie oddanie do użytkowania.

O komentarz do tych zapewnień poprosiliśmy Tomasza Panasa, prezesa Grupy Azoty Police.

– Brak przejazdu ulicą Kuźnicką stanowi spore utrudnienie dla dostawców i odbiorców Zakładów Chemicznych, jak i licznych spółek operujących na tym terenie. Nieczynny wiadukt znacznie wydłuża trasę dotarcia do zakładów. Chciałbym wierzyć, że tym razem termin, choć z rocznym opóźnieniem zostanie dotrzymany. To znacznie usprawni działanie naszej spółki.

Droga wraz z wiaduktem należy do gminy Police i to ona jest głównym inwestorem tej modernizacji. Na tę chwilę nie wydano żadnego komunikatu ani oświadczenia w tej sprawie. Kiedy więc kierowcy będą mogli skorzystać z przejazdu wiaduktem na Kuźnickiej? Nie wiadomo.

Reklama

Gmina Police

Zmiana na stanowisku prezesa Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach. Rafał Zieliński odwołany

Rada Nadzorcza Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach w wyniku posiedzenia podjęła istotną decyzję kadrową. Jak zostało ogłoszone, z dniem 17 maja nastąpi odwołanie Rafała Zielińskiego z funkcji prezesa Zarządu Spółki.

Opublikowane

w dniu

Zgodnie z oświadczeniem Zakładu decyzja nie była podyktowana jakimikolwiek nieprawidłowościami w pracy Rafała Zielińskiego. Wręcz przeciwnie, podkreślono skuteczność i realizację celów, jakie postawiono przed Zielińskim na początku jego kadencji. Te cele obejmowały przekształcenie jednostki budżetowej w spółkę prawa handlowego oraz przeprowadzenie kluczowych inwestycji mających na celu poprawę jakości usług – między innymi budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Tanowo i Witorza, co ma gwarantować ciągłą i niezawodną obsługę klientów w zakresie dostaw wody oraz odbioru ścieków.

Komunikat Rady Nadzorczej sugeruje zadowolenie z wyników pracy Zielińskiego, a odwołanie interpretowane jest jako zwieńczenie etapu w rozwoju Spółki. Następca Pana Rafała Zielińskiego nie został jeszcze oficjalnie wyznaczony.

Szczegółowe informacje dotyczące przyszłych planów i kierunku rozwoju Zakładu pozostają jeszcze do wyjaśnienia i zostaną podane do publicznej wiadomości w odpowiednim czasie.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Zmiany w Dobrej i Policach. Zagrodzka wygrywa z Napiwodzką, Kowalewski z Diakunem

W zakończonych w niedzielę  drugich turach wyborów samorządowych Magdalena Zagrodzka z Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra odniosła zwycięstwo nad kandydatką Koalicji Obywatelskiej, Joanną Napiwodzką. Zagrodzka zwyciężyła zdecydowaną większością głosów, uzyskując 5 478 głosów, co stanowi 64,52% poparcia, w porównaniu do 3 013 głosów (35,48%) zdobytych przez Napiwodzką, co oznacza, że to Zagrodzka obejmie urząd wójta gminy Dobra na następne pięć lat.

Opublikowane

w dniu

Frekwencja wyborcza w Gminie Dobra podczas drugiej tury wyniosła 42,39%, co pokazuje średni udział mieszkańców w procesie decydowania o lokalnych władzach.

W wyścigu o fotel burmistrza Polic, Krystian Kowalewski z Projektu Police pokonał urzędującego Władysława Diakuna. Kowalewski zdobył 7 701 głosów, co dało mu poparcie na poziomie 61,91%, podczas gdy Diakun otrzymał 4 738 głosów, czyli 38,09% głosujących. Warto dodać, że wpływ na wyniki wyborów mógł mieć apel Grzegorza Ufniarza z komitetu Nasze Police o oddanie głosów na Kowalewskiego.

Czytaj dalej

Gmina Police

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Policach nabiera kształtów

W Policach przy ulicy Niedziałkowskiego trwają prace nad nową inwestycją, która ma na celu zwiększenie liczby dostępnych mieszkań komunalnych. Obecnie w trakcie budowy jest budynek 3-klatkowy, który będzie zawierał 35 mieszkań, w tym 4 lokale dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Co istotne, budynek niedawno otrzymał elewację, co jest znaczącym krokiem w postępie prac.

Opublikowane

w dniu

Zakończenie budowy zaplanowano na czerwiec 2024 roku, a szacowany koszt realizacji inwestycji wynosi około 12 milionów złotych. Dodatkowo, do końca bieżącego roku zaplanowano projektowanie kolejnego budynku wielorodzinnego, który ma powstać u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego.

W ramach dalszych działań, samorząd planuje aktywnie poszukiwać źródeł dofinansowania, aby zrealizować kompleksową przebudowę zwolnionych lokali komunalnych. Pomoc ta będzie kierowana przede wszystkim do mieszkańców, którzy nie mają wystarczających środków finansowych, aby na własną rękę znaleźć adekwatne mieszkania.

Dodatkowo, kontynuowany będzie program „Mieszkanie za remont”, który umożliwia mieszkańcom zdobycie własnego lokum w zamian za własną pracę i środki finansowe włożone w odnowienie komunalnych pomieszczeń. Ta inicjatywa ma na celu nie tylko pomoc osobom w potrzebie, ale również przyczynia się do poprawy stanu mieszkaniowego w regionie.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie