Gmina Kołbaskowo

DGS buduje nową siedzibę w Rosówku

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego miała miejsce w poniedziałek, 6 września w Rosówku, gdzie swoją siedzibę buduje DGS Diagnostics, wchodzący w skład Grupy Demant, producent urządzeń medycznych. Otwarcie obiektu za 10 miesięcy. Pracować w nim będzie 500 osób.

Opublikowane

w dniu

Grupa Demant ma spółki w ponad 30 krajach, zatrudnia ponad 16 tys. osób i generuje roczne przychody w wysokości 14,469 mln koron duńskich. Nazwa nawiązuje do korzeni firmy – jej założyciel, Hans Demant, chciał poprawić życie swojej żony cierpiącej na ubytek słuchu. Przez ponad 100 lat członkowie rodziny Demant odegrali znaczącą rolę w tworzeniu nowoczesnych technologii pomagających ludziom lepiej słyszeć.

Byliśmy świadkami wielkiego wydarzenia dla naszej firmy. Dzisiaj nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, który znajdzie się w naszym nowej siedzibie – powiedział Paweł Muklewicz, dyrektor generalny DGS Diagnostics. – To będzie unikatowy obiekt na skalę krajową i światową. Połączy szereg funkcji, produkcja, logistyka, także obszar badawczo-rozwojowy, będą nowoczesne laboratoria. To spełnienie naszych marzeń. Obecnie działamy w sześciu lokalizacjach, stąd decyzja o budowie nowego obiektu, który połączy nas pod jednym dachem – dodał.

To kolejna duża marka, która inwestuje w gminie Kołbaskowo. Obiekt w Rosówku, przy granicy z Niemcami, buduje firma Erbud. List intencyjny został podpisany w maju tego roku.

Marzyliśmy o tym od lat, o jednym wspólnym miejscu jako bazie dla wszystkich pracowników DGS Diagnostics w Polsce – powiedział Claus Fromm, senior vice president DGS Diagnostics.

Realizacja kompleksu biurowo-produkcyjno-magazynowego o powierzchni ponad 11,5 tys. m2, ze zróżnicowanym zapleczem socjalnym, od profesjonalnej siłowni, poprzez przestronną kantynę z zapleczem kuchennym i zewnętrznym tarasem, aż po obszary do pracy kreatywnej i odpoczynku – to koszt ok. 55 mln zł. Erbud wykona też m.in. instalacje zewnętrzne, układ drogowy i parking.

Budowanie i konsekwentne realizowanie przemyślanej strategii rozwoju gminy to wyzwanie, jakie postawiły przed sobą władze Gminy Kołbaskowo – mówiła Dorota Trzebińska, przewodnicząca Rady Gminy Kołbaskowo. – Głównym celem tej strategii jest wzrost potencjału gospodarczego gminy. Dzięki nowym inwestorom, dzięki państwa podatkom, możemy z kolei realizować te cele, które przyczyniają się do poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Możemy inwestować w drogi, oświatę, turystykę czy kulturę. Cieszymy się bardzo, że tak duża i znana firma jak DGS Diagnostics, zaufała nam i postanowiła zlokalizować w naszej gminie nowoczesny, innowacyjny zakład. Mamy młodych, wykształconych mieszkańców i mam nadzieję, że wielu z nich znajdzie zatrudnienie w państwa firmie.

„Nowy obiekt to przełomowa inwestycja w historii naszej organizacji i kolejny krok w przyszłość. Wierzymy, że będzie miał duży wpływ również na lokalny rynek pracy dzięki temu, że wykreuje miejsce o niezwykłych walorach architektonicznych przyjazne środowisku naturalnemu, a jednocześnie innowacyjne i nowoczesne. To będzie miejsce dla osób ceniących kulturę pracy zespołowej, ciągły rozwój swoich pasji zawodowych i dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, skandynawską estetykę i jakość wykończenia wnętrz, środowisko naturalne i podejście ekologiczne oraz przyjemną atmosferę” – czytamy na stronie DGS Diagnostics.

Planowane otwarcie obiektu to 1 lipca 2022 roku. Budynek jest zaprojektowany na 500 osób. Dziś jest nas trochę mniej. Rekrutacja ciągle trwa, zapraszam do aplikowania, mamy szereg propozycji – zachęcał Paweł Muklewicz.

DGS Diagnostics, spółka wchodząca w skład grupy Demant z siedzibą w Danii, zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, implantów kostnych i urządzeń wspomagających medycynę słuchu. DGS działa w Polsce od 2007 roku, początkowo pod nazwą Oticon Polska Production wytwarzał aparaty słuchowe w zakładzie produkcyjnym w Mierzynie

Źródło; kolbaskowo.pl

Gmina Kołbaskowo

Wystawa „Ludowy z przyszłością” w Przecławiu – połączenie tradycji z nowoczesnością

W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji (GOKSiR) w Przecławiu miłośnicy sztuki będą mieli okazję podziwiać niecodzienną wystawę zatytułowaną „Ludowy z przyszłością”. To unikalne wydarzenie połączy w sobie elementy kultury ludowej z nowoczesną sztuką użytkową.

Opublikowane

w dniu

Ekspozycja, która swą premierę ma dzisiaj, przemieni hol GOKSiR w prawdziwą galerię, prezentującą dzieła pięciu talentowanych projektantek: Anny Kaźmierczak-Kornicz, Karoliny Pańczuk, kuratorki Beaty Kuracińskiej, Marii Bąk oraz Anny Molskiej. Każda z artystek wykorzystała technologię druku 3D do reinterpretacji klasycznych wzorów ludowych, przez co tradycyjne motywy zyskały zupełnie nowe oblicze.

Oficjalne otwarcie wystawy zaplanowano na piątek, 29 listopada, jednak już od dziś zainteresowani będą mogli oglądać pierwsze eksponaty. Ekspozycja będzie dostępna w GOKSiR przez cały kolejny miesiąc, dając odwiedzającym możliwość zanurzenia się w niezwykłym połączeniu przeszłości z przyszłością.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nowa droga Będargowo – Rajkowo coraz bliżej realizacji

Gmina Kołbaskowo po wielu zapytaniach i zainteresowaniu ze strony potencjalnych wykonawców, przesunęła termin otwarcia ofert na budowę nowej dróg gminnej Będargowo – Rajkowo na dzień 22 listopada. Źródła bliskie projektowi informują, że jest to ostateczny termin.

Opublikowane

w dniu

Inwestycja ta zakłada stworzenie około 2,3 kilometrowej trasy, łączącej miejscowości Będargowo z Rajkowem. Projekt ten podzielony zostanie na dwa kluczowe etapy – pierwszy odcinek drogi o długości 0,5 km połączy drogę powiatową Będargowo – Stobno z węzłem „Będargowo”, integracyjnym z planowaną Zachodnią Obwodnicą Szczecina, a drugi, dłuższy odcinek o długości 1,8 km połączy bezpośrednio miejscowości Będargowo z Rajkowem.

Istotnym aspektem wyżej wspomnianego projektu jest dodanie ścieżki rowerowej wzdłuż drugiego odcinka, promujące alternatywne formy transportu i dbałość o zdrowie mieszkańców oraz turystów. Komunikacja pomiędzy Rajkowem a Będargowem ulegnie znaczącej poprawie dzięki zastosowaniu rozwiązań, takich jak małe ronda, które zapewnią płynność ruchu oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Wybrany wykonawca zostanie zobowiązany do ukończenia prac w ciągu 12 miesięcy od momentu zawarcia umowy. Podkreślić należy, że realizowany obecnie projekt jest kolejnym krokiem w kierunku poprawy infrastruktury drogowej gminy. Wcześniej zakończono prace nad drogą gminną Ostoja – Szczecin, która również została wyposażona w ścieżkę rowerową i stanowi dodatkowy wjazd do Szczecina oraz element przyszłej obwodnicy.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nowe schronisko dla dzikich zwierząt „Jeżykowo” w Kurowie

W Kurowie powstało „Jeżykowo”, prywatne zimowisko dla jeży oraz innych dzikich zwierząt, które wymagają opieki lub rehabilitacji. Twórczynią i siłą napędową projektu jest Marzena Białowolska-Barnyk, założycielka „Fundacji Dzikich Zwierząt Marzena Białowolska”. W wywiadzie dla lokalnych mediów, pani Marzena wyraziła swoje zadowolenie z realizacji długoletniego marzenia, które dzięki wsparciu finansowemu ze strony społeczności udało się przekształcić w rzeczywistość.

Opublikowane

w dniu

W Jeżykowie zamieszkać mogą nie tylko jeże, ale także sowy, kaczki, wiewiórki i zające. Cała przestrzeń rehabilitacyjna, licząca ponad trzy tysiące metrów kwadratowych, jest dostosowana do potrzeb mieszkających tam zwierząt, z myślą o ich powrocie do naturalnego środowiska.

Na terenie ośrodka można zobaczyć pracowników fundacji, którzy zajmują się budową wolier dla ptaków oraz przygotowaniem dzikiego ogrodu, wyposażonego tak, aby zwierzęta mogły bez trudu znaleźć pożywienie w każdych warunkach pogodowych.

Marzena Białowolska-Barnyk apeluje do lokalnej społeczności o wsparcie w postaci dostarczenia słomy dla podopiecznych, a także gałęzi i konarów, które mają być naturalnym elementem wystroju wolier. Troska o zwierzęta w Jeżykowie to ważny krok w kierunku ochrony dzikiej fauny regionu.

Zdjęcia: Urząd Gminy w Kołbaskowie

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie