Gmina Police

Wiadukt na Kuźnickiej od połowy grudnia?

Opublikowane

w dniu

[lead]Prawdopodobnie w połowie grudnia przejezdny będzie wiadukt na ulicy Kuźnickiej. Tak przynajmniej wynika z informacji jakie udało się nam uzyskać w Urzędzie Miejskim w Policach. To i tak 15-miesięczne opóźnienie.[/lead]

Na wiadukcie pojawił się asfalt, który kładzie firma nie związana z umową zawartą pomiedzy Gmina Police a Energopolem, na bezpośrednie zlecenie gminy. Środki przeznaczone na ten cel zostaną zdjęte z kontraktu Energopolu. O takiej możliwości mówił podczas niedawnej konferencji prasowej wiceburmistrz Polic, Jakub Pisański. Na wiadukcie trzeba jeszcze wykonać kilka prac, potrzebne są barierki i próby obciążeniowe. Zdaniem wiceburmistrza Pisańskiego Energopol ma to zrobić w tym tygodniu. Jeśli tak się stanie, to będzie można wystąpić o pozwolenie na użytkowanie wiaduktu. Wydanie decyzji pozwalającej na eksploatację wiaduktu może potrwać nawet do miesiąca. Prawdopodobnie więc, najbardziej realny termin oddania wiaduktu na ulicy Kuźnickiej to koniec listopada br.

Reklama

Gmina Police

Inicjatywa ochrony brzegów Trzebieży: Spotkanie w sprawie przeciwdziałania skutkom żywiołów

W Trzebieży odbyło się spotkanie z udziałem burmistrza policji Krystiana Kowalewskiego, jego współpracowników, przedstawicieli Urzędu Morskiego w Szczecinie oraz delegacji z placówki Urzędu Morskiego w Nowym Warpnie. Celem było omówienie planów ochrony plaży i infrastruktury rekreacyjnej przed niekorzystnymi zjawiskami naturalnymi, takimi jak niedawne wysokie fale zwane cofkami. W obrębie dyskusji znalazły się propozycje długoterminowych działań mających na celu uatrakcyjnienie i zabezpieczenie miejscowości dla mieszkańców oraz turystów.

Opublikowane

w dniu

Starania skupiają się przede wszystkim na zabezpieczeniu plaży oraz miejsc odpoczynku, w tym tarasów widokowych, których kondycja jest kluczowa dla lokalnej turystyki i wypoczynku mieszkańców. Choć poziomy wód obecnie opadły poniżej stanów alarmowych, władze lokalne wraz z odpowiednimi służbami monitorują sytuację. Jest to szczególnie istotne wobec prognozowanych niekorzystnych, północnych wiatrów, które mogą spowodować ponowne przekroczenie stanów alarmowych.

Wypracowanie skutecznego planu zarządzania plażą i obszarem przybrzeżnym jest nie tylko kwestią bezpieczeństwa, ale również rozwoju gospodarczego i atrakcyjności regionu. W spotkaniu podkreślono znaczenie wspólnego działania oraz harmonijnego łączenia potrzeb bezpieczeństwa z rozwijaniem oferty turystycznej Trzebieży.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Zbiórka choinek po świętach w Policach – harmonogram i zasady

Mieszkańcy Polic będą mogli pozbyć się swoich żywych choinek zgodnie z harmonogramem odbioru bioodpadów obowiązującym od 2 stycznia do 31 marca br. Drzewka należy wystawić przy pojemnikach na bioodpady, gdzie zostaną one odebrane i przekazane do kompostowni w Leśnie Górnym. Proces rozdrabniania zieleni i jej kompostowanie razem z innymi odpadami organicznymi pozwoli na uzyskanie wartościowego kompostu do dalszego wykorzystania.

Opublikowane

w dniu

Dla choinek sztucznych określono inny sposób utylizacji. One zostaną odebrane jako odpad wielkogabarytowy według osobnego harmonogramu. Zasady odbioru są zgodne z przyjętym regulaminem.

Ponadto mieszkańcy mają możliwość dostarczenia swoich świątecznych drzewek do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), przykładowo do lokalizacji PSZOK w Policach przy ulicy Tanowskiej 8, gdzie zostaną one przyjęte bez dodatkowych opłat.

Przed oddaniem choinki do recyklingu ważne jest, aby odpowiednio ją przygotować. Drzewko powinno być czyste, to znaczy pozbawione dekoracji świątecznych, ziemi, doniczki lub stojaka oraz folii, które to elementy należy wrzucić do odpowiednich pojemników przeznaczonych na odpady komunalne.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Alarmowy stan wód w powiecie polickim – skutki cofki na Bałtyku

Mieszkańcy Polic, Jasienicy oraz Trzebieży doświadczyli skutków zjawiska znanego jako cofka na Bałtyku. Zjawisko to, charakterystyczne dla regionów nadmorskich, spowodowało, iż wodowskaz w Trzebieży, w punkcie kulminacyjnym, wskazał poziom wody na poziomie sześćset dziesięciu centymetrów (610 cm), przekraczając stan alarmowy na Zalewie Szczecińskim o pięćdziesiąt centymetrów (50 cm).

Opublikowane

w dniu

Działania prewencyjne zostały natychmiast podjęte przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży. Zespoły ratownicze przeprowadziły szczegółowe obserwacje linii brzegowej oraz kluczowych obszarów, gdzie istniało największe ryzyko zalania.

Na skutek silnego wiatru i działania wód doszło do częściowego uszkodzenia infrastruktury rekreacyjnej. Dotknięte obszary to przede wszystkim te leżące nad rzeką Łarpia oraz bezpośrednio na Zalewie Szczecińskim.

Pomimo trudnej sytuacji, na szczęście nie doszło do większych zniszczeń, gdyż wiatr ustał, a woda zaczęła stopniowo opadać. W najbliższym tygodniu przewidywane jest dokładne oszacowanie strat, które spowodował ten gwałtowny żywioł. Lokalne władze wraz z służbami ratowniczymi już teraz rozpoczynają prace nad odbudową i zapobieganiem podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie