Gmina Police

Debiut Pauliny Kustray w duathlonie i podium

Opublikowane

w dniu

[lead]W niedzielę 6 października br. rozegrany został III GORZOWSKI DUATHLON. To jedno z większych sportowych wydarzeń w Gorzowie. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Gorzowa Wlkp., Stowarzyszenie Aktywne Życie oraz pomysłodawcy – animator wielu imprez sportowych biegacz Sebastian Wierzbicki, dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie Tomasz Kucharski oraz dwukrotny mistrz świata w kolarstwie Lech Piasecki. [/lead]

Dystans jaki trzeba było pokonać to 38 km na rowerze i 8 km biegiem. Całą trasę można było zaliczyć w duecie, gdzie jedna osoba pędziła na rowerze, a po zakończeniu wyścigu do biegu startowała druga, albo wystartować samemu. Takie wyzwanie musieli oczywiście podjąć zawodnicy z klubu Biegam Bo Lubię Police.

Troje naszych debiutantów Beata Łempkowska, Paulina Kustra i Marcin Świderek pod opieką menadżera wyjazdu Janusza Łempkowskiego już o 5 rano wyruszyło z Polic w kierunku Gorzowa, gdyż start duathlonu zaplanowany był na godzinę 9.00. Po przyjeździe na miejsce i odebraniu pakietów startowych zauważyliśmy jak bardzo nasz sprzęt odbiega od profesjonalnych rowerów przeznaczonych do tego typu zawodów. Nie zraziło nas to, ponieważ jesteśmy grupą która z uprawiania amatorskiego sportu czerpie radość, przyjemność i dobrą zabawę.

Po starcie, na którym stanęło 150 zawodników, okazało się że trasa była dosyć ciężka, ponieważ na wyznaczonej pętli do pokonania były dwie potężne górki. Do przejechania na rowerze było 5 takich pętli i na deser jedna do przebiegnięcia. Jedni połączyli swoje siły i utworzyli sztafety, inni z całą trasą tak jak nasza trójka, mierzyli się w pojedynkę. Świetnie, że po ostatnich, deszczowych dniach, akurat dla uczestników gorzowskiego duathlonu, wyszło słońce. W samotnej walce najlepsi na mecie to Justyna Korzeniewska i znany z tras biegowych Adam Kuś. Okazuje się, że zwycięzca ostatniej edycji Biegowego Grand Prix Gorzowa, także bardzo dobrze radzi sobie na rowerze. Czas zwycięzcy 01:28:17 (00:59:54 – rower, 00:27:36 – bieg). Justyna Korzeniewska 38 km na rowerze przejechała w godzinę i 16 sekund, a dodatkowe 8 km przebiegła w 36 minut i 43 sekundy. Po ogłoszeniu wyników w naszej ekipie zapanowała wielka radość, okazało się, że nasze dziewczyny zameldowały się na mecie w ścisłej czołówce. Paulina z czasem 02:27:48 (01:38:59 – rower, 00:46:10 – bieg) zajęła trzecie miejsce open wśród kobiet. Tuż za Pauliną na czwartym miejscu uplasowała się Beti z takim samym czasem ogólnym (01:39:15 – rower, 00:46:09 – bieg) . Dzielnie walczył też Marcin, który różnice sprzętowe i trochę gorszy czas rowerowy (01:41:57) nadrobił w biegu (00:44:15) i zrównał się wynikiem ogólnym z dziewczynami.

Po zawodach znalazł się czas na wspólną fotografię z dwukrotnym mistrzem świata w kolarstwie, zwycięzcą Wyścigu Pokoju, pięciu etapów w Giro d’Italia oraz liderem Tour de France panem Lechem Piaseckim.

Następnie przeżyliśmy kolejny radosny dla nas moment, gdyż nastąpiła dekoracja. Na podium zameldowała się nasza zawodniczka Paulina. Po ceremonii był zasłużony szampan, a prezes BBL Zbyszek Pokrzywiński ufundował obiad w restauracji tureckiej w centrum Gorzowa. Zatem debiut w tego typu zawodach uważamy za bardzo udany i w przyszłym roku planujemy udział w podobnych imprezach.

Teraz przed BBL Police kolejne wyzwanie. Trwają przygotowania do VII edycji BIEGU MIKOŁAJKOWEGO. Pierwszego grudnia nie może Was tam zabraknąć. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w sportowej polskiej Laponii.

[signature]J.Ł.

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Cykl „Obiady Czwartkowe” w Policach – wsparcie i integracja lokalnej społeczności

Mieszkańcy Gminy Police będą mieli okazję uczestniczyć w projekcie „Obiady Czwartkowe”, inicjatywie mającej na celu wsparcie osób potrzebujących oraz integrację lokalnej społeczności. Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek, począwszy od 28 listopada 2024 roku, a zakończą się 27 lutego 2024 roku, w godzinach od 13:00 do 16:00, w przestrzeni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej 97 w Policach.

Opublikowane

w dniu

Głównym celem spotkań jest tworzenie relacji międzyludzkich, które mogą okazać się bezcennym wsparciem dla wielu osób. Inicjatywa ta pozwala na spotkanie, prowadzenie rozmów, dzielenie się doświadczeniami i zrozumienie potrzeb drugiego człowieka. Organizatorzy zapewniają, że każde spotkanie będzie także okazją do otrzymania ciepłego posiłku w formie „ciepłej zupy” oraz dostępu do punktu „wymiany ciepła”, co ma kluczowe znaczenie w zimowe miesiące.

Projekt „Obiady Czwartkowe” jest efektem współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach z lokalnymi instytucjami, organizacjami oraz przedsiębiorstwami. Taka synergia różnych środowisk pozwala na realizację strategicznego celu, jakim jest wsparcie najbardziej potrzebujących członków społeczności i zapewnienie im miejsca, w którym mogą oni znaleźć zrozumienie i pomoc.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Gmina Police uruchamia program „Opieka wytchnieniowa” – wsparcie dla opiekunów

Burmistrz Polic ogłosił nabór wniosków do Programu „Opieka wytchnieniowa” na rok 2024, który jest częścią działań Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Program, wspierany środkami z Funduszu Solidarnościowego, ma za zadanie pomóc członkom rodzin i opiekunom osób z niepełnosprawnościami.

Opublikowane

w dniu

Uczestnictwo w programie jest skierowane do opiekunów:
1) dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością,
2) osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub równoważnym orzeczeniem.

Celem „Opieki wytchnieniowej” jest zapewnienie rodzinom oraz opiekunom czasu na regenerację poprzez tymczasowe przejęcie obowiązków związanych z opieką.

Gmina Police zabezpieczyła fundusze na różne formy wsparcia, które obejmują:
1) 14-dniowy, całodobowy pobyt osoby dorosłej w placówce z całodobową opieką,
2) 240-godzinny pobyt dzienny dla dziecka z niepełnosprawnością w domu przebywania dziecka.

Program jasno określa, że osobą świadczącą opiekę wytchnieniową na miejscu zamieszkania nie może być krewny, opiekun prawny lub współmieszkańcy opiekuna bądź osobę niepełnosprawną. Wymagane są odpowiednie dyplomy potwierdzające kwalifikacje lub co najmniej sześciomiesięczne doświadczenie w zakresie opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

Zainteresowani mogą składać wnioski u Burmistrza Polic. Osoba zakwalifikowana do programu nie będzie obciążona kosztami pobytu w placówce opiekuńczej.

TERMIN ZAKOŃCZENIA REALIZACJI PROGRAMU OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ – edycja 2024 UPŁYWA Z DNIEM 31.12.2024 R.

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia w formie opieki wytchnieniowej proszone są o złożenie wniosku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Policach, ul. Siedlecka 2a.

Z programu Opieki Wytchnieniowej mogą skorzystać członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad osobą dorosłą niepełnosprawną, która:
– ma niepełnosprawność sprzężoną/złożoną,
– wymaga wysokiego poziomu wsparcia,
– stale przebywa w domu, tj. nie korzysta  z ośrodka wsparcia (np. SDŚ) lub placówek pobytu całodobowego np. ośrodek szkolno-wychowawczy czy internat.

W celu rzetelnej kwalifikacji uczestników do wniosku należy dołączyć Kartę pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny FIM (stanowiącej załącznik 7 do Programu), którą wypełnia lekarz rodzinny/lekarz rehabilitacji medycznej/ fizjoterapeuta/pielęgniarka.

Kompletne wnioski wraz z załącznikami należy składać do dnia 05.12.2024 r. w sekretariacie Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach, ul. Siedlecka 2 (budynek przychodni), piętro IV, w godzinach: poniedziałek 7.30-15.30, wtorek – piątek 7.00-15.00 lub przesłać pocztą.

Druki wniosków wraz z załącznikami dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Policach, Dziale Usług Opiekuńczych, ul. Staszica 1 oraz na stronie internetowej www.opspolice.pl.

Więcej informacji można uzyskać w Dziale Usług Opiekuńczych, ul. Staszica 1, tel. 91 576 80 90.

Załączniki:

  1. Karta zgłoszenia do Programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2024 (plik doc 30KB)
  2. Karta pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny – Skali FIM, którą uzupełnia lekarz rodzinny, lekarz rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuta lub pielęgniarka (plik doc 58KB)
  3. klauzula informacyjną RODO w ramach programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024 Ministra Rodziny i Polityki Społecznej (plik doc 27KB)
  4. Oświadczenie o korzystaniu z innych form wsparcia (plik doc 49KB)

Czytaj dalej

Gmina Police

Spotkanie na temat przeciwdziałania przemocy w Policach – 25 listopada

Mieszkańcy Polic będą mieli okazję uczestniczyć w otwartym spotkaniu poświęconym problematyce przeciwdziałania przemocy. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o godzinie 12:00 w hotelu Dobosz, zlokalizowanym przy ulicy Wróblewskiego w Policach. Inicjatywa organizowana jest przez polickie Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii i cieszy się wsparciem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie otworzy premiera spotu społecznego pt. „DOM-SZKOŁA-PRACA. PrzeMOC wokół nas!”, który ma na celu uświadomienie obecności przemocy w różnych sferach życia. Uczestnicy będą mogli również wysłuchać ekspertów poruszających tematykę przemocy w środowisku zawodowym i metod tworzenia bezpiecznego miejsca pracy. Kolejnym punktem programu będzie prezentacja Procedury Niebieskiej Karty, wyjaśniająca jej zastosowanie i funkcjonowanie po założeniu. Nie zabraknie również wykładu na temat psychologicznych mechanizmów przemocy domowej i prelekcji o problemie przemocy w szkole.

Wydarzenie przewiduje również panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz zadawania pytań ekspertom.

Spotkanie ma kluczowe znaczenie dla lokalnej społeczności, jako platforma edukacyjna i wspierająca w przeciwdziałaniu przemocy w każdej formie.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie