Gmina Police

Bohater w mundurze

Opublikowane

w dniu

[lead]26 września br. szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczył wyróżnienia funkcjonariuszom Policji, którzy uratowali zdrowie i życie innych oraz ustalili i zatrzymali niebezpiecznych sprawców przestępstw. Wśród wyróżnionych był również policki funkcjonariusz, który w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego z aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów i jednocześnie sprawcę kolizji drogowej, który uciekł z miejsca zdarzenia. W uroczystości wzięli udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki oraz komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.[/lead]

Obecna na uroczystości marszałek Sejmu Elżbieta Witek podziękowała policjantom za ich codzienną służbę, której oddają się z pasją i dumą oraz za bezpieczeństwo, które zapewniają nawet po służbie. Słowa uznania złożył również Premier Mateusz Morawiecki, dziękując za cierpliwą służbę polskiemu społeczeństwu. Podkreślił, że policjanci zawsze są gotowi do niesienia pomocy ludziom, nie tylko na służbie, ale również w czasie wolnym.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński zwrócił uwagę na oddanie funkcjonariuszy służbie, ich profesjonalizm i etos służby. Podkreślił, że to właśnie policjanci są bohaterami tej uroczystości. Minister zadeklarował również wzmocnienie sytuacji prawnej polskich funkcjonariuszy a także rozwój sprzętowy i płacowy, jaki realizowany będzie w kolejnym programie modernizacji.

Komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podziękował za wszystkie niezwykłe przykłady wzorowej, policyjnej służby. Podkreślił, że to policjanci każdego dnia zakładają mundur, aby nieść Polakom pomoc, a przede wszystkich bezpieczeństwo. Serdeczne podziękowania złożył również na ręce rodzin policjantów. Zasłużeni policjanci otrzymali nagrody finansowe z Funduszu Nagród Ministra.

[subtitle]Bohater w mundurze[/subtitle]

19 sierpnia w miejscowości Trzeszczyn st. post Łukasz Pospychała wracając do domu zauważył kierującego motocyklem, który wjechał w tył prawidłowo jadącego pojazdu marki Renault. Funkcjonariusz zatrzymał samochód i wysiadł aby sprawdzić czy nic się nikomu nie stało. Wtedy motocyklista porzucił jednoślad i zaczął uciekać w stronę pobliskiego lasu. Widząc to policjant zareagował natychmiast i w bezpośrednim pościgu zatrzymał mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 27-letni kierowca oprócz tego, że spowodował kolizję i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, był również poszukiwany nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego właśnie za przestępstwo jazdy po alkoholu w warunkach recydywy.

Policki funkcjonariusz udowodnił, że policjantem jest się zawsze i wszędzie, a służba w Policji to dla niego więcej niż praca – to misja, której oddaje się z pasją i dumą.

[signature]sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka/KG

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Nowi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Policach wybrani. Ufniarz i Sosnowska zastępcami burmistrza Kowalewskiego

Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej w Policach, która miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, dokonano ważnego wyboru dotyczącego struktury władzy lokalnej. Radni zgłaszali kandydatury do poszczególnych komisji, co jest istotnym elementem organizacji pracy rady. W samej radzie szykują się duże zmiany, bowiem po rezygnacji z mandatów radnych przez Walczaka i Pisańskiego, z mandatów zrezygnowali również Ufniarz i Sosnowska, powołani na zastępców burmistrza.

Opublikowane

w dniu

W obecnej kadencji w Radzie Miejskiej w Policach działają cztery kluby radnych: Projekt Police (3), Nasze Police (3), Prawo i Sprawiedliwość (4), a także Koalicja Obywatelska, która ma najliczniejszą reprezentację (7 radnych). Wspólnota Samorządowa Gryf XXI nie utworzyła jeszcze oficjalnego klubu radnych i dysponuje czterema głosami w radzie. Jednak skład tego ugrupowania uległ zmianie, gdyż radna Małgorzata Siemianowska przeszła do Koalicji Obywatelskiej.

Podczas wspomnianej sesji radni wybrali również nowych wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. W głosowaniu uczestniczyło 35 radnych. Na stanowisko te wybrano Jadwigę Molendę reprezentującą Koalicję Obywatelską, która zdobyła 18 głosów oraz Tomasza Tokarczyka z Prawa i Sprawiedliwości, popartego przez 17 radnych.

Sesję zakończył burmistrz Polic Krystian Kowalewski, informując obecnych o wyborze swoich zastępców. Na te stanowiska powołani zostali Grzegorz Ufniarz z ugrupowania Nasze Police oraz Magdalena Sosnowska reprezentująca Koalicję Obywatelską.

Czytaj dalej

Gmina Police

Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi – wydarzenie kulturalne w Podgrodziu

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja, o godzinie 16:00 mieszkańcy powiatu polickiego oraz miłośnicy kultury będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się w Podgrodziu. „Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi” to inicjatywa, mająca na celu zintegrowanie społeczności lokalnej wokół twórczości regionalnych artystów i poetów.

Opublikowane

w dniu

Impreza zorganizowana będzie przez miejscowe stowarzyszenia kulturalne, a jej celem jest promocja lokalnej twórczości oraz stworzenie platformy dla artystów i poetów do prezentacji swoich prac. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do dyskusji na temat roli sztuki i literatury w życiu codziennym społeczności.

Organizatorzy zapowiadają występy na żywo, czytania poezji oraz pokazy sztuki wizualnej. Wydarzenie to pozwoli uczestnikom na bliższe poznanie dorobku twórców z ich okolicy, a także zaoferuje możliwość nawiązania nowych znajomości i kontaktów. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wszelkie informacje dotyczące szczegółów programu mogą zostać znalezione na lokalnych afiszach oraz mediach społecznościowych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Odsłonięcie Skwerku Misia Wojtka w Tanowie – dzieło harcerzy z RAROGI

W sobotę, 11 maja br., w Tanowie odbyła się uroczystość nadania nowego imienia lokalnemu skwerkowi. Zaszczyt ten przypadł w udziale harcerkom i harcerzom z 1 TDSH RAROGI im. Misia Wojtka, którzy zaangażowali się w projekt „Wspólnie zróbmy Skwerek Misia Wojtka w Tanowie”. Przy wsparciu finansowym pozyskanym z Programu Społecznik, młodzież zrealizowała szereg zadań, by uhonorować słynnego niedźwiedzia Wojtka – maskotkę 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, która służyła w latach II wojny światowej.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie i prace obejmowały stworzenie sprawności harcerskiej Misia Wojtka, kompozycję piosenki, zaprojektowanie odznaki oraz specjalnego biegu kwalifikacyjnego dla członków drużyny. Kulminacją projektu było nadanie imienia Misia Wojtka skwerkowi oraz ustawienie drewnianej rzeźby niedźwiedzia, autorstwa Andrzeja Zawadzkiego. Ponadto, harcerze zadbali o przestrzeń wokół, tworząc rabatę kwiatową, porządkując teren, a także instalując tablicę informacyjną, której materiałem były recyklingowane skrzynie wojskowe.

Działania te nie tylko upiększyły skwerek, ale również przyczyniły się do upamiętnienia historii Misia Wojtka, który stał się żywym symbolem odwagi, przyjaźni oraz historii Polski podczas wojny.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie