Gmina Dobra

2. Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy z Gryfusem [FOTO]

W niedzielę, 10 kwietnia br. odbył się 2. Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy z Gryfusem, który został zorganizowany na terenie Gminy Dobra przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. W ramach wydarzenia odbyła się jazda indywidualna na czas oraz wspólny przejazd po pograniczu polsko – niemieckim. Na zawody przybyli miłośnicy amatorskiego ścigania się ze Szczecina oraz Gminy Dobra.

Opublikowane

w dniu

Zawodnicy rywalizowali w indywidualnej jeździe na czas na dystansie 17 kilometrów pomiędzy miejscowościami Buk i Stolec. Wśród pań wygrała Beata Skokowska, a wśród panów wygrał Mariusz Migała. Po zawodach odbył się poczęstunek oraz wspólne pieczenia kiełbasek, a następnie uczestnicy rajdu wyruszyli na 30-kilometrowy przejazd po pograniczu polsko – niemieckim.

Bardzo się cieszę, że tegoroczna edycja Wielkanocnego Szosowego Rajdu Rowerowego z Gryfusem została zorganizowana na terenie Gminy Dobra, w której mam przyjemność mieszkać. Cieszę się, że wśród uczestników zawodów nie zabrakło mieszkańców naszej gminy – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Wolontariusze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus dziękuję za przybycie na zawody oraz rajd miłośnikom amatorskiego ścigania się i turystyki rowerowej ze Szczecina oraz Gminy Dobra. Organizatorzy dziękują również Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Dobrej za udostępnienie świetlicy i placu w Buku, gdzie zostały zorganizowane start i meta zawodów. Pamiątkowe statuetki dla zwycięzców zawodów wyprodukowała i ufundowała firma Grawerowanie3D.pl. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia była Grupa Gezet.

Rywalizacja sportowa sprawia, że zawsze motywuje do bycia szybszym, mocniejszym. Organizując takie zawody liczymy, że zachęcimy uczestników do uprawiania kolarstwa – powiedział Wojtek Marciniak, pomysłodawca zawodów oraz wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Gmina Dobra

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Kociaki czekają na adopcję

Prawie 100 kocich maluchów i starszaków czeka na adopcje w kocim przedszkolu w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Wszystkie są zaszczepione, odrobaczone, zachipowane i gotowe do przytulania. Każdy koci maluch ma zagwarantowaną darmową sterylizację i kastrację w terminie 6 miesięcy od dnia adopcji.

Opublikowane

w dniu

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania Domu Kota i wybrania jednego, dwóch, a może i trzech przytulasków.

Dziękujemy bardzo za otrzymane od Państwa podarunki takie jak: koce, poszewki, ręczniki, karmę – mówi Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, Katarzyna Hermanowicz. Wszystkie znalazły już miejsce w kocich i psich pomieszczeniach. Jeżeli jeszcze zechcecie podarować coś naszym podopiecznym, z przyjemnością przyjmiemy mokrą i suchą karmę dla kociąt oraz karmę gastro (pełnoporcjowa karma dietetyczna dla kociąt). Z góry pięknie dziękujemy w imieniu naszych kociaków i zapraszamy do odwiedzania schroniska. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty w godz. 10.30-15.30.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Budowa drogi ul. Piaskowa

Przekazano plac budowy na zadanie pn.:”Wołczkowo budowa ul. Piaskowej wraz z infrastrukturą oraz przebudową istniejącego rowu melioracyjnego” Zadanie jest dofinansowane środkami pochodzącymi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, zadanie pn.: „Wołczkowo – budowa ul. Piaskowej wraz z infrastrukturą”.

Opublikowane

w dniu

Zadanie polega na budowie ul. Piaskowej w Wołczkowie (od skrzyżowania z ul. Lipową do skrzyżowania z ul. Agawy), jako drogi kategorii gminnej o długości ok. 912,58 m i szer. 5,5 m z kostki brukowej betonowej z odwodnieniem w postaci kanalizacji deszczowej wraz z jednostronnym chodnikiem, zjazdami do przyległych posesji i skrzyżowaniami z innymi drogami publicznymi. Budowa drogi obejmuje również budowę oświetlenia ulicznego, odcinka kanalizacji sanitarnej oraz przebudowę sieci teletechnicznej i istniejącego oświetlenia oraz niezbędną wycinkę i zastępcze nasadzenia drzew.

Ponadto zadanie obejmuje budowę kanalizacji deszczowej od skrzyżowania ul. Siewnej i Piaskowej do wylotu do Strugi Wołkowskiej przy ul. Zielonej w Redlicy (z przebudową rowów). Przebudowa rowów i budowa odcinka kanalizacji deszczowej jest pierwszym etapem budowy kanalizacji deszczowej mającej służyć do odwodnienia tej części Wołczkowa.

Wykonawca prac: MDB Sp z o.o., ul. Łukasińskiego 9, 71-254 Szczecin.

Wartość prac: 13 438 8892,50 zł

Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 2 029 323,43 zł

Termin wykonania prac: 26.08.2023r.

Kierownik WKI

Tomasz Kakowski

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Budowa odprowadzenie wód deszczowych z rejonu ulic Kolorowa i Mierzyńska

Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 milionów zł z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD „Budowa odprowadzenie wód deszczowych z rejonu ulic Kolorowa i Mierzyńska wraz ze zbiornikiem retencyjnym w Mierzynie”.

Opublikowane

w dniu

W lipcu br. została podpisana umowa na roboty budowlane. Wykonawcą prac jest firma: MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur.

Zakres inwestycji:

 budowa kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym i przepompownią wód deszczowych,

– budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przepompownią ścieków, zasilaniem przepompowni i drogą dojazdową do zbiornika oraz

– przebudowa istniejącej nawierzchni ul. Kolorowej w Mierzynie wraz z likwidacją kolizji,

Termin realizacji 12 m-cy od podpisania umowy.

Wartość umowy: 9 689 499,64 zł brutto

 

Kierownik WKI

Tomasz Kakowski

 

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie