Gmina Police

Znamy wyniki głosowania w Polickim Budżecie Obywatelskim na 2023 rok

15 lutego o północy zakończyło się głosowanie w Polickim Budżecie Obywatelskim. W tym roku głosowaliście na 11 projektów – 6 miejskich oraz 5 sołeckich. W głosowaniu, które trwało od 1 lutego, udział wzięło 3369 mieszkańców gminy.

Opublikowane

w dniu

Zwycięzcą  całego głosowania z liczbą 2767 zdobytych punktów został projekt:

nr 4 „Życie innych w naszych rękach” – montaż defibrylatorów AED na terenie Trzebieży oraz zakup sprzętu ratowniczego dla OSP Trzebież (i tym samym w kategorii projektów sołeckich).

Na drugim miejscu w kategorii projektów sołeckich z liczbą 2558 zdobytych punktów został projekt nr 5 „Bezpieczny plac aktywności fizycznej” na terenie Szkoły Podstawowej im. Jerzego Noskiewicza z Oddziałami Dwujęzycznymi i Przedszkolnymi w Tanowie.

Te dwa projekty zostały rekomendowane do realizacji spośród projektów z terenu sołectw gminy Police. Łączny koszt realizacji tych zadań wyniesie 199 946,28 zł (z czego koszt projektu nr 5 został przez autora projektu pomniejszony do kwoty 123 825,33 zł)

W kategorii projektów z terenu miasta Police zwycięzcą został projekt:

nr 7 „zdrowieJEMY” rewitalizacja ogrodu przy Przedszkolu Publicznym nr 9 w Policach z liczbą 2550 zdobytych punktów.

Drugie miejsce zajął projekt nr 5 „Bezpiecznie, sensorycznie Przedszkole Publiczne nr 1 „CALINECZKA” w Policach w trosce o potrzeby dzieci z liczbą 1505 zdobytych punktów.

Trzecie miejsce zajął projekt nr 8 „Wyremontujmy razem ulicę Robotniczą” remont ul. Robotniczej w Policach wraz z nowymi miejscami parkingowymi z liczbą 1248 punktów.

Wyżej wymienione projekty z kategorii projektów miejskich zostały rekomendowane do realizacji. Łączny koszt realizacji tych zadań wyniesie 800 000,00 zł (z czego koszt projektu nr 8 został przez autora projektu pomniejszony do kwoty 296 460,00 zł)

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie