Sport

Zapłacili w Stężycy frycowe

Opublikowane

w dniu

[lead]W meczu piątej kolejki Chemik bardzo pechowo, bo w samej końcówce spotkania, przegrał na wyjeździe z faworyzowaną Radunią Stężyca 2:1. Jeszcze na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry nasi piłkarze prowadzili 1:0. Jedyną bramkę dla Chemika, zdobył w 69 minucie Andrzej Protasenko.[/lead]

Na papierze gospodarze niedzielnego spotkania byli zdecydowanymi faworytami. Jednak boiskowe wydarzenia wcale tego nie potwierdzały. Nic zatem dziwnego, że po końcowym gwizdu policzanie odczuwali ogromny niedosyt. Mecz był wyrównanym widowiskiem, a oba zespoły stworzyły po kilka okazji do zdobycia bramki.

W pierwszej części gry jako pierwsi zaatakowali gospodarze i już w 16 minucie mogli wyjść na prowadzenie. Strzał z ostrego kąta Dawida Cempy minął bramkę Oskara Rechtziegela. W odpowiedzi, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, bliski zdobycia bramki był Andrzej Protasenko. Chwilę później swojej okazji nie wykorzystał Krystian Peda. W 44 minucie przed utratą bramki Chemik uratował Rechtziegel, który po rzucie rożnym obronił groźny strzał głową Michała Czekaja.

Po przerwie przez pierwsze 10 minut więcej z gry mieli gospodarze. Z upływem czasu to nasza drużyna na boisku miała coraz więcej do powiedzenia. W 60 minucie mogło być 1:0 dla Chemika. W dogodnej sytuacji znajdujący się w polu karnym Sobecki źle przyjął piłkę i bramkarz Raduni zażegnał niebezpieczeństwo.

W 69 minucie ładną akcję zespołu technicznym strzałem zakończył Andrzej Protasenko i nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Pięć minut później Chemicy powinni zdobyć drugą bramkę, jednak strzał Adama Wiejkucia minimalnie minął słupek bramki Raduni.

Niestety, samej końcówce gospodarze doprowadzili najpierw do remisu po strzale Iwańskiego a już w czwartej minucie doliczonego czasu gry trzy punkty gospodarzom zapewnił Polański.

W następnej kolejce policzanie na własnym stadionie zagrają z Polonią Środa Wielkopolska. DJ

Chemik: Rechtziegel – Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Janicki, Klimkowicz, Jóźwiak, Bedliński, Protasenko (88 Rudnik), Jałoszyński (60 Kąkol), Peda (73 M. Kowalczyk), Sobecki (82 D. Kowalczyk)

[signature]Foto: Ariel Szydłowski