Sport

Zapłacili w Stężycy frycowe

Opublikowane

w dniu

[lead]W meczu piątej kolejki Chemik bardzo pechowo, bo w samej końcówce spotkania, przegrał na wyjeździe z faworyzowaną Radunią Stężyca 2:1. Jeszcze na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry nasi piłkarze prowadzili 1:0. Jedyną bramkę dla Chemika, zdobył w 69 minucie Andrzej Protasenko.[/lead]

Na papierze gospodarze niedzielnego spotkania byli zdecydowanymi faworytami. Jednak boiskowe wydarzenia wcale tego nie potwierdzały. Nic zatem dziwnego, że po końcowym gwizdu policzanie odczuwali ogromny niedosyt. Mecz był wyrównanym widowiskiem, a oba zespoły stworzyły po kilka okazji do zdobycia bramki.

W pierwszej części gry jako pierwsi zaatakowali gospodarze i już w 16 minucie mogli wyjść na prowadzenie. Strzał z ostrego kąta Dawida Cempy minął bramkę Oskara Rechtziegela. W odpowiedzi, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, bliski zdobycia bramki był Andrzej Protasenko. Chwilę później swojej okazji nie wykorzystał Krystian Peda. W 44 minucie przed utratą bramki Chemik uratował Rechtziegel, który po rzucie rożnym obronił groźny strzał głową Michała Czekaja.

Po przerwie przez pierwsze 10 minut więcej z gry mieli gospodarze. Z upływem czasu to nasza drużyna na boisku miała coraz więcej do powiedzenia. W 60 minucie mogło być 1:0 dla Chemika. W dogodnej sytuacji znajdujący się w polu karnym Sobecki źle przyjął piłkę i bramkarz Raduni zażegnał niebezpieczeństwo.

W 69 minucie ładną akcję zespołu technicznym strzałem zakończył Andrzej Protasenko i nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Pięć minut później Chemicy powinni zdobyć drugą bramkę, jednak strzał Adama Wiejkucia minimalnie minął słupek bramki Raduni.

Niestety, samej końcówce gospodarze doprowadzili najpierw do remisu po strzale Iwańskiego a już w czwartej minucie doliczonego czasu gry trzy punkty gospodarzom zapewnił Polański.

W następnej kolejce policzanie na własnym stadionie zagrają z Polonią Środa Wielkopolska. DJ

Chemik: Rechtziegel – Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Janicki, Klimkowicz, Jóźwiak, Bedliński, Protasenko (88 Rudnik), Jałoszyński (60 Kąkol), Peda (73 M. Kowalczyk), Sobecki (82 D. Kowalczyk)

[signature]Foto: Ariel Szydłowski

[/signature]

Reklama

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej

Sport

Kanonada Chemika Police! Rozgromili MKP Szczecinek aż 5:0!

W 28. kolejce spotkań Chemik Police pokazał klasę na własnej murawie, nie pozostawiając złudzeń rywalom z MKP Szczecinek. Wynik 5:0 mówi sam za siebie, a bohaterowie tego widowiska sportowego na długo zapiszą się w pamięci kibiców.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej rywalizacji, ale już po kwadransie gry, to żółtozieloni zaczęli dyktować warunki na boisku. Punkt zwrotny nastąpił w 29. minucie, kiedy to po faulu na Gracjanie Korzecu, sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym strzałem z karnego popisał się Daniel Kowalczyk, dając przewagę gospodarzom. Niespełna dziesięć minut później nastąpiło podwojenie wyniku – akcję Kowalczyka wykończył z precyzją Dominik Lis.

Nie inaczej wyglądała gra po zmianie stron. Chemik utrzymał inicjatywę i stworzył sobie szereg klarownych okazji. W 62. minucie po kolejnym rzucie wolnym na listę strzelców wpisał się Jakub Pacyna, demonstrując swoje umiejętności w grze głową. W 68. minucie, to znów Korzec potwierdził swoją skuteczność w polu karnym, posyłając piłkę do siatki. Kończący ten wyjątkowy mecz akcent należał do Alana Kurka, który strzałem z dystansu ustalił wynik spotkania.

Wszystko to składa się na niezwykle emocjonujące widowisko dla kibiców, którzy mogli oglądać dominację i wysoką formę swojego zespołu na polickiej ziemi. Chemik Police zdecydowanie zaznaczył swoją obecność w rozgrywkach, a pięć zdobytych bramek to argument, który świadczy o ich znakomitej grze.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Pacyna, Bugara(46′ Kurek), Kamiński, Korzec, Dąbrowski( 75′ Figiel), Kowalczyk D.(46′ Kurzawa), Lis (49′ Zarembski), Mazanek(80′ Kowalski)

Bramki:

1:0 – 29 min Daniel Kowalczyk

2:0 -38 min Dominik Lis

3:0 – 62 min Jakub Pacyna

4:0 – 68 min Gracjan Korzec

5:0 – 88 min Alan Kurek

Widzów: 400

Czytaj dalej

Sport

V Bieg Korczaka w Policach za nami

To była sobota pełna sportowych emocji i inspirujących historii. Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbyła się piąta edycja Biegu Korczaka, honorującego pamięć wybitnego pedagoga Janusza Korczaka i promującego zdrowy tryb życia. Na starcie biegu głównego na 5 kilometrów ustawili się zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy ruchu na świeżym powietrzu. To właśnie Sebastian Łukaszewski okazał się najszybszy, przekraczając linię mety z imponującym czasem 21 minut i 11 sekund.

Opublikowane

w dniu

Wśród pań zwyciężyła Julia Śliż, która osiągnęła czas 26 minut i 46 sekund, wzbudzając podziw wśród zgromadzonych. W kategorii Nordic Walking najwięcej oklasków zgarnęli Artur Zdanuk i Katarzyna Zgraja, którzy pokonując trasę w prawie dokładnie 39 minut, udowodnili, że chód sportowy jest pełnowartościową i konkurencyjną dyscypliną.

Wyniki – Nordic Walking

Wyniki – Bieg Główny

Najmłodsi uczestnicy rywalizowali na dystansach 200, 400 i 600 metrów oraz w biegach dla osób niepełnosprawnych, pokazując, że sport to radość i pasja niezależna od wieku czy możliwości fizycznych. Impreza zyskała wsparcie wielu firm i instytucji, w tym Powiatu Polickiego. Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Cezary Arciszewski oraz Członek Zarządu Powiatu, Beata Chmielewska, osobiście zaangażowali się w promocję wydarzenia, podkreślając znaczenie biegania i aktywności fizycznej w codziennym życiu mieszkańców.

Organizacja V Biegu Korczaka pokazała, że idea Janusza Korczaka jest wciąż żywa i stanowi inspirację do promocji zdrowego trybu życia, zarówno wśród dorosłych, jak i młodszych pokoleń.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie