Z analizy danych statystycznych wynika, iż z roku na rok wzrasta liczba pacjentów Poradni Zdrowia Psychicznego w Policach. Realizacja projektu „Chore słowa i Ja” polegała na przeprowadzeniu kampanii promocyjno-informacyjnej o charakterze i zasięgu powiatowym w celu upowszechniania wiedzy na temat zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałania dyskryminacji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, kształtowania zachowań i stylów życia korzystnych dla zdrowia psychicznego, a także przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób z zaburzeniami psychicznymi. Kampania społeczna kontynuowana jest od trzech lat – przygotowywane były spoty reklamowe, wystawy, krótkie filmy, których emisje uwrażliwiają społeczeństwo na osoby wykazujące różnego rodzaju zaburzenia psychiczne.
Spoty/filmy oraz informator wyprodukowane na potrzeby kampanii społecznej promowały ochronę zdrowia psychicznego nie tylko w trakcie trwania samej kampanii, ale także w późniejszym czasie. Jest to materiał sztandarowy, promujący Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach oraz powiat policki jako jednostkę finansującą i wspierającą działalność na rzecz ochrony zdrowia psychicznego mieszkańców powiatu.
Najważniejszym jednak rezultatem jest trwałe podniesienie świadomości społeczeństwa na temat osób z zaburzeniami psychicznymi.
Od początku realizacji działań na rzecz ochrony zdrowia psychicznego przez powiat policki bardzo dużo się zmieniło w tej sferze.
Poczynając od kampanii społecznej, wyjazdów środowiskowych bezpośrednio do miejsca zamieszkania osób dotkniętych chorobą, organizowania grup wsparcia udało się w 2018 roku otworzyć pierwszy w województwie zachodniopomorskim ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi – Powiatowy Klub Samopomocy.
Strona na której można zagłosować:
https:/www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2020,74/powiat-policki,2386/
Głosować można do 24.02.2020 r. do godziny 12:00.