Powiat Policki

Zachodnia Obwodnica Szczecina coraz bliżej! Zadania pozostają

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczył 410 milionów złotych na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina.

Opublikowane

w dniu

Police to przemysłowe serce regionu o unikatowych walorach wynikających z położenia geograficznego. Nie bez przyczyny właśnie tutaj zlokalizowano tak ważny dla naszego kraju jeden z największych na świecie zakładów produkcji nawozów. Obecnie trwa realizacja nowego, niezwykle ważnego dla gospodarki Polski i szerzej Europy projektu, a jego celem jest produkcja polimerów.

Police są tak historycznie, jak i w przyszłości, związane z tym przemysłem.

Choć każde działanie gospodarcze, z założenia powinno być dochodowe, to przede wszystkim musi uwzględniać dobro mieszkańców.

Dla naszego regionu zachodniopomorskiego rozbudowa i unowocześnianie infrastruktury to konieczność, którego realizacja stanowi o bezpieczeństwie całego kraju. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest świadomy i zdeterminowany, żeby sprostać tym wymaganiom

Właśnie takim wyzwaniem, wpisującym się w strategię rozwojową naszego regionu jest Zachodnia Obwodnica Szczecina. Dzięki zaangażowaniu i pracy posłów Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina zostało włączone do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych 2030 (z perspektywą do 2033 r).

To już pewne.

W piątek 27. listopada 2021 roku Minister Infrastruktury podpisał niezbędne dokumenty pozwalające na finasowanie budowy. 410 milionów złotych przeznaczone będzie na przygotowanie projektu budowlanego i wykup gruntów.

To jest nasz wspólny sukces!

Problemem, na który chciałbym zwrócić uwagę są drogi dojazdowe do przyszłej obwodnicy. Jeden z kilku węzłów łączących planowane zachodnie obejście Szczecina z siecią istniejących dróg ma znajdować się właśnie w rejonie Polic.

Chcę bardzo mocno uczulić i przestrzec, tak mieszkańców Polic jak i władze lokalne, że konieczne jest zaangażowanie samorządów w planowanie i wybudowanie alternatywnych połączeń z Zachodnią Obwodnicą Szczecina.

Zaniechanie prac nad takimi rozwiązaniami może drastycznie zwiększyć ruch pojazdów, które wobec braku innych alternatywnych dróg, będą przejeżdżać przez centrum Polic, co niewątpliwie negatywnie wpłynie na życie mieszkańców.

Jeszcze jest czas, żeby podjąć niezbędne prace, dlatego proszę o zaangażowanie w realizację tego zadania.

Artur Szałabawka

Poseł na Sejm RP

Powiat Policki

Wakacyjny spacer z leśnikiem w Trzebieży

Nadleśnictwo Trzebież (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zaprasza na „Spacer z leśnikiem” 9 sierpnia (wtorek) o godz. 10.00.

Opublikowane

w dniu

Będzie to wyjątkowa okazja, aby wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Trzebież, wyruszyć na wyprawę po przepięknym i mało znanym leśnictwie Tatynia. Na trasie znajduje się malowniczy las w przeróżnym wieku, Gospodarstwo Szkółkarskie oraz WDN, czyli wyłączony drzewostan nasienny.

Leśnik wytłumaczy jak odczytywać wiek drzew oraz jak rozpoznać podstawowe gatunki roślin leśnych. Odpowie również na wszystkie pytania dotyczące pracy leśnika, a dyskusja będzie o tyle ciekawsza, bo odbędzie się w miejscu jego pracy – czyli lesie.

Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.
„Spacer z leśnikiem” rozpocznie się 9 sierpnia o godz. 10.00 na parkingu leśnym przy Gunicy w Tanowie.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowano najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.  Słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz brak opadów wpływają każdego dnia na wilgotność ściółki leśnej, co wprost przekłada się na możliwość powstania pożaru lasu. 

Opublikowane

w dniu

Przez kilka dni sierpnia wybuchło 11 pożarów o powierzchni 0,67 ha. Od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 266 pożarów na łącznej powierzchni 70 ha.
Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu.

W przypadku pożaru należy niezwłocznie zawiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numer 112.
Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/

Czytaj dalej

Powiat Policki

Kolejny włamywacz zatrzymany

Policjanci z KP Mierzyn zatrzymali na gorącym uczynku 41 – letniego mężczyznę, który włamał się do szopy mieszkańca Polic, z której dokonał kradzieży narzędzi ogrodowych. Włamywacz został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. To nie pierwsza jego kradzież – za czyn odpowie w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Opublikowane

w dniu

W niedzielę o świcie dyżurny polickiej komendy został powiadomiony, iż na jednej z polickich posesji mężczyzna dokonuje kradzieży elektronarzędzi. Na miejsce został skierowany patrol z Mierzyna, który w tym czasie pełnił służbę na terenie Polic. Policjanci po przybyciu na miejsce dokonali penetracji terenu, zauważyli włamywacza nieopodal miejsca włamania. Mężczyzna próbował ukryć się przed stróżami prawa za jednym z budynków. Policjanci niezwłocznie dokonali zatrzymania 41-latka. Przy mężczyźnie ujawniono łup w postaci dmuchawy do liści, która jak się później okazało została skradziona z jednej z przydomowych szop. Włamywacz przyznał, iż chciał zrabować więcej elektronarzędzi ale przeszkodzili mu policjanci. Skradziona dmuchawa została przekazana właścicielowi, który nie zdawał sobie sprawy z kradzieży, gdyż w tym czasie jeszcze spał.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Z uwagi na to, że włamania dopuścił się w warunkach recydywy, teraz grozi mu kara pozbawienia wolności wyższa o połowę, czyli nawet do 15 lat więzienia.

mł.asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie